آموزش تجزیه و تحلیل بنیادی در فارکس

آموزش تجزیه و تحلیل بنیادی در فارکس

 • تحلیل بنیادی به معنی کل مطالعه عناصر اساسی است که بر اقتصاد تأثیر دارند. این یک روش کلی است، که هدف آن پیش بینی اقدامات قیمت ها و روند بازار در آینده با بررسی شاخص های اقتصادی، سیاست های دولت و بانک مرکزی، عوامل اجتماعی و سایر رویدادهای فورس ماژور، مانند جنگ، بلایای طبیعی و غیره است. در ادامه که مقاله‌ای برگرفته از تریدینگ پدیاست، به آموزش تحلیل بنیادی می‌پردازیم.

  اگر لحظه ای تصور کنیم که بازارهای مالی نمایانگر یک ساعت هستند، آنگاه شاخص های اساسی (اصول) دنده ها و فنرهایی را نشان میدهند که برای حرکت عقربه های ساعت روی صفحه ی آن لازم است. هر کسی که از بلوار پایین میرود و به ساعت نگاه میکند، میتواند زمان دقیق فعلی را به شما بگوید، اما این تحلیل گر است که میتواند نتیجه گیری کند که این زمان دقیق چگونه شکل گرفته است. چه چیزی بیشتر، او میتواند به شما بگوید چه زمانی، یا دقیق تر، چه قیمتی به احتمال زیاد در یک دوره در آینده خواهد بود.

  انواع تجزیه و تحلیل در فارکس

  انواع تجزیه و تحلیلدر دنیای بازارهای مالی، این گرایش وجود دارد که همه معامله گران به دو دسته ی مجزا برای تجزیه و تحلیل وضعیت بازار – اساسی و فنی طبقه بندی می شوند. این سوال بسیار متداول است که ممکن است پس از گفتن این موضوع که در بازارهای مالی تجارت میکنید به یک شخص، با آن روبرو شوید: “شما به گروه تکنسین ها تعلق دارید یا به گروه اصولگرایان؟”

  با این حال، تجربه نشان داده است که برای یک معامله گر، بسیار دشوار است که خودش را کاملا در دسته ی تکنسین ها و یا کاملا در دسته ی اصودگرایان قرار دهد . معامله گران بنیادی(اصول گرا) بیشتر و بیشتر نیاز به پیگیری انواع سیگنال های ناشی از صرف اقدام قیمت دارند، در حالی که در عین حال، بسیاری از تکنسین ها قادر به نادیده گرفتن گزارش های اقتصادی، تصمیمات سیاسی یا مسائل مهم اجتماعی نیستند که معمولاً دارای امکان ایجاد نوسانات بزرگ قیمت میباشد.

  با توجه به اینکه تحلیل مالی هر کشور، یا صنعت فراملی تعداد زیادی از فاکتورها را بررسی میکند – از نظر اجتماعی، سیاسی و اقتصادی، قادر به مشاهده کل تصویر بنیادی بسیار پیچیده و بهم پیوسته است، که ممکن است چالش بزرگی باشد.

  چرا از تحلیل بنیادی استفاده کنیم؟

  چرا از تحلیل بنیادی استفاده کنیم؟

  تحلیل بنیادی یک روش بسیار کارآمد برای پیش بینی شرایط کلی اقتصادی است، اما به هیچ وجه بازگو کننده ی قیمت های دقیق بازار نیست.

  به عنوان مثال، هنگام بررسی برآورد اولیه متخصصان در مورد گزارش آتی تولید ناخالص داخلی یا اشتغال یک کشور یا منطقه، تهیه یک تصویر کریستالی از سلامت عمومی اقتصاد و همه عوامل موثر در آن دشوار است. بنابراین، برای تبدیل همه این داده های اقتصاد کلان به یک استراتژی تجاری قابل اعتماد، با ورود و خروج به موقع، به یک روش دقیق نیاز است.

  یک معامله گر که با کمک تحلیل بنیادی شرایط بازار را موشکافی میکند، معمولاً مدلی را ایجاد میکند که استراتژی تجارت، میتواند بر اساس آن باشد.

  چنین مدلی به طور کلی مجموعه ای از داده های تجربی را در بر میگیرد. هدف اصلی آن پیش بینی رفتار بازار و تعیین مقادیر آتی جفت ارزها (یا قیمت سهام) با استفاده از نظم مقادیر گذشته از شاخص های اساسی اقتصاد کلان (یا شرکت ها) است. اطلاعات جمع آوری شده برای بدست آوردن معاملات، مورد استفاده قرار میگیرد که از همین اطلاعات به بهترین شکل ممکن بهره برداری میکنند.

  مدل های پیش بینی میتوانند از نظر تعداد بسیار زیاد باشند، مانند تحلیل گرانی که آنها را تأسیس میکنند. بنابراین، با توجه به این واقعیت که افراد مختلف ممکن است از یک دیدگاه دیگر به یک مجموعه داده واحد نگاه کنند، بنابراین، نتیجه گیری های کاملاً متفاوتی در مورد تأثیراتی که بازار احتمالاً با این داده ها تجربه خواهد کرد، وجود دارد‌.

  با گفتن همه اینها، به یک نتیجه کاملاً واضح میرسیم – قبل از تلاش برای اتصال همه نقاط برای مشاهده تصویر بزرگتر، مطالعه عمیق هر شاخص اساسی، لازم است. از طرف دیگر، کمی تمرین و آزمایش بیشتر لازم است تا ببینید که کدام اصول اساسی برای سبک تجارت مناسب ترین هستند.

  تحلیل بنیادی در فارکس شامل چه مواردی است؟

  تحلیل بنیادی در فارکس شامل چه مواردی است؟بسیاری از معامله گران فارکس اصول اساسی را به عنوان اصلی ترین نیروها، برای پیشبرد اقتصاد کشورها در نظر میگیرند. از نرخ بهره و سیاست های بانک مرکزی گرفته تا وقایع سیاسی و بلایای طبیعی، اصول اساسی ترکیبی پویا و گیج کننده از برنامه های مشخص، رفتارهای تجاری و حوادث غیرمترقبه را تشکیل میدهد. بنابراین، یک تاجر مبتدی باید از این شاخص ها استفاده کند و بیشترین تأثیر را در بازار ارز بگذارد.

  از نظر بازار سهام، تجزیه و تحلیل بنیادی تلاش میکند ارزش واقعی (بنیادی) یک شرکت معین را تخمین بزند، بنابراین سرمایه گذاری میتواند بر اساس همین تخمین باشد. در واقع، همین روند در فارکس معتبر است. معامله گران فارکس با استفاده از تجزیه و تحلیل بنیادی تلاش میکنند ارزها و کشورهای مربوطه خود را ارزیابی کنند، دقیقاً مانند مورد موجود در نهادهای تجاری. برای رسیدن به ارزش اساسی (واقعی) یک ارز خاص، این بازرگانان از طیف وسیعی از وقایع اقتصادی و غیر اقتصادی استفاده میکنند.

  تمام گزارش های اقتصاد کلان، اخبار سیاسی و اجتماعی که از یک کشور معین منتشر میشوند بسیار شبیه اخبار شرکت ها هستند به این دلیل که کل اطلاعات توسط سرمایه گذاران و تحلیل گران استفاده میشود تا بتوانند یک ایده ی ارزشمندی را شکل دهند. این مقدار تمایل دارد که به مرور زمان تغییر کند، زیرا تحت تأثیر بسیاری از عوامل قرار دارد، از جمله میتوان به مقاومت اقتصادی کشورها و منابع مالی و پتانسیل مالی اشاره کرد. بازرگانان بنیادی همه اینها را از نظر ارزش یک ارز معین بسیار مهم میدانند.

  انتظار بازارها

  انتظار بازارهادر فارکس و به طور کلی تجارت، جریان اطلاعات در عرض چند ثانیه اتفاق می افتد. به همین دلیل پیش بینی و حدس و گمان در مورد برخی از رویدادها یا داده ها حتی قبل از وقوع واقعه یا انتشار داده ها بر بازار تأثیر میگذارد. در آن دوره قیمت بسیار ناپایدار است و میتواند بیش از 100 پیپ را جابجا کند. به همین دلیل است که انتظارات و عجله در مورد انتشار زمان اخبار بسیار زیاد است. بنابراین، به نظر میرسد که گاهی اوقات انتظار بازار (پیش بینی اعداد) مهمتر از خود داده است. بیشتر معامله گران تصمیمات خود را برای ورود به موقعیت با مقایسه ی چیز واقعی (منتشر شده فعلی) و پیش بینی و چگونگی تفاوت آنها در تاثیر گذاری بر قیمت، میگیرند.

  در این مقاله ما برخی از ایده های اساسی اقتصاد کلان و اساسی را که نزدیک به بازار فارکس مرتبط هستند و باعث تأثیر بر حرکت جفت ارز میشوند، مورد بحث قرار دادیم. مبتدیان اکنون باید از این واقعیت آگاه باشند که ارزها و کشورها، دقیقاً مانند ساختارهای سازمانی، تمایل به تغییر در ارزش خود را دارند، فرایندی که توسط عوامل اساسی مانند تولید ناخالص داخلی و نرخ بهره پیش میرود. در مرحله بعدی، ما هر یک از مهمترین عناصر تحلیل بنیادی را در مورد یک کشور (واحد پول) توضیح خواهیم داد.

  امتیاز تریدرهای بزرگ به این مطلب

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  No comment

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *