احساسات اقتصادی و تاثیرات آن در معاملات فارکس!

احساسات اقتصادی و تاثیرات آن در معاملات فارکس!

 • تجارت یا احساسات اقتصادی با شاخص‌هایی اندازه‌گیری می‌شود که نشان دهنده خوش‌بینی یا بدبینی مدیران تجاری یا خانوارها نسبت به چشم‌انداز شرایط اقتصادی و بازار مالی فارکس در یک کشور یا منطقه است. همچنین مروری بر این است که مردم اقتصاد را چگونه برآورد و پیش‌بینی می‌کنند. سه مورد از مهم‌ترین شاخص‌های اقتصادی در این مقاله مورد بحث قرار خواهد گرفت.

  در این مطلب که برگرفته از مقاله تریدینگ پدیاست موارد زیر را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

  چرا احساس مهم است؟
  اطمینان مصرف‌کننده
  چگونه بر معاملات فارکس تأثیر می‌گذارد؟
  دانشگاه میشیگان کانفیدنس
  احساسات اقتصادی zew

  اطمینان مصرف کننده در ذیل احساسات اقتصادی

  اطمینان مصرف کننده در ذیل احساسات اقتصادیگروه تحقیقاتی هیئت کنفرانس این شاخص را به صورت ماهانه منتشر می‌کند. اطمینان مصرف کننده نمایانگر شاخص ترکیبی است که براساس نتایج یک نظرسنجی، شامل تقریباً 5000 خانوار در ایالات متحده انجام شده است. از مشارکت کنندگان در مورد شرایط اقتصادی فعلی و آینده کشور، شرایط شغلی و در دسترس بودن فرصت‌های شغلی سوال می‌شود.

  اطمینان مصرف کننده، خوش‌بینی نسبت به شرایط اقتصادی را از نظر میانگین ​​مصرف کننده در ایالات متحده ارزیابی می‌کند. معامله‌گرانی که از تحلیل بنیادی استفاده میکنند، برای تعیین احتمال افزایش هزینه های مصرف کننده، به شاخص های اعتماد به نفس نگاه میکنند. این چنین است، زیرا همانطور که قبلاً در راهنما گفتیم، هزینه‌های مصرف کننده نشان‌دهنده سرعت رشد اقتصادی در آینده است.

  از طرف دیگر، معامله گران فارکس، محافل تجاری کوچکتر، سازمانهای بزرگ فرا ملی، از جمله بانک ها، تولیدکنندگان، خرده فروشان و دولت ایالات متحده نتایج نظرسنجی را بر اساس اطمینان بررسی میکنند تا تصمیمات خود را در مورد تولید، نرخ بهره، وام و سیاست های مالیاتی، ارائه دهند.

  احساسات اقتصادی چگونه بر معاملات فارکس تأثیر میگذارد؟

  احساسات اقتصادی چگونه بر معاملات فارکس تأثیر میگذارد؟نظرسنجی در مورد اطمینان مصرف کننده به گروهی از شاخص‌های اقتصادی تعلق دارد که اطمینان مالی در بین مصرف‌کنندگان را اندازه‌گیری می‌کند. هرچه مصرف‌کنندگان اطمینان بیشتری به شرایط اقتصادی داشته باشند، تمایل بیشتری به مصرف پول دارند که این خود اقتصاد را تحریک می‌کند.

  اگرچه اطمینان مصرف‌کننده در کشورهای دیگر اندازه‌گیری و گزارش می‌شود و بر ارزهای محلی آن‌ها تأثیر می‌گذارد، اطمینان مصرف کننده‌ی cb U.S اساسی‌ترین تحلیل بازار فارکس را تحت تأثیر قرار می‌دهد، دلیل اصلی آن تأثیر در ایالات متحده است. به نوبه‌ی خود، دلار آمریکا موقعیت ارز ذخیره جهانی را دارد و در بیشتر جفت‌های ارزی ارائه می‌شود.

  نتایج نظرسنجی که از پیش‌بینی‌ها بهتر از آب درامده، معمولاً نشان می‌دهد که خوش‌بینی در بین مصرف‌کنندگان تقویت شده است، در حالی که این ممکن است منجر به هزینه بیشتر در کشور شود. این گونه نتایج، تمایل به پشتیبانی از دلار آمریکا در برابر همتایان خود در سراسر جهان دارند.

  علاوه بر آنچه گفتیم، اعتماد به نفس مصرف‌کننده سرنخ‌هایی را در مورد چگونگی تخمین مردم برای دستیابی به شغل و چگونگی خرج درآمدشان فراهم می‌کند.با این حال، نتیجه‌ای که کمتر از آنچه در ابتدا انتظار می‌رفت باشد، باعث افزایش فشار فروش بر دلار آمریکا می‌شود، زیرا این امر ضعف اقتصادی احتمالی در آینده را نشان می‌دهد، به دلیل کاهش هزینه‌های مصرف‌کننده (زیرا اطمینان در بین مصرف‌کنندگان ضعیف شده است).

  علاوه بر آنچه گفتیم، اعتماد به نفس مصرف‌کننده سرنخ‌هایی را در مورد چگونگی تخمین مردم برای دستیابی به شغل و چگونگی خرج درآمدشان فراهم می‌کند. در صورتی که شاخص تمایل به کاهش داشته باشد، این ممکن است بیانگر این باشد که مصرف‌کنندگان از انجام خریدهای بزرگ و گران قیمت خودداری می‌کنند، از طرف دیگر، تولید‌کنندگان کالاهای لوکس یا گران قیمت، مانند اتومبیل‌ها، ضربه بزرگی را متحمل می‌شوند.

  کاهش اطمینان در بانک‌ها و دولت‌ها نیز ممکن است وجود داشته باشد. فعالیت وام‌ها ممکن است کاهش یابد و از تعداد درخواست‌های رهن کاسته شود.
  بانک‌های مرکزی ممکن است مجبور شوند نرخ بهره معیار خود را کاهش دهند، در حالی که ممکن است دولت‌ها مجبور به پیشنهاد تخفیف مالیاتی برای تحریک فعالیت اقتصادی شوند.

  دانشگاه میشیگان کانفیدنس

  دانشگاه میشیگان کانفیدنس در ذیل احساسات اقتصادیاطمینان مصرف کننده، امور مالی شخصی، شرایط تجاری و قدرت خرید را بر اساس صدها نظرسنجی تلفنی ارزیابی می‌کند. نظرسنجی اطمینان دانشگاه میشیگان به ویژه به دلیل چرخش سریع خود، یکی از مهم‌ترین شاخص‌های احساسات مصرف‌کننده در نظر گرفته می‌شود. این نظرسنجی از نمونه کوچکتری از مصرف‌کنندگان نظرسنجی میکند و کمتر از شاخص اطمینان مصرف‌کننده هیئت کنفرانس مستقر شده است.

  کاهش سطح اطمینان مصرف‌کننده معمولاً با هرگونه کاهش درآمد یا دستمزد همراه است و مقدمه افت هزینه‌های مصرف کننده است. کاهش میزان احساسات به عنوان شاخص اولیه رکود اقتصادی در نظر گرفته می‌شود. در نتیجه‌، سرمایه گذاران، خرده فروشان و بازرگانان به طور یکسان، همه این ارقام را برای درک سلامت عمومی اقتصاد مشاهده میکنند.

  اطمینان میشیگان کانفیدنس

  اطمینان میشیگان کانفیدنسدانشگاه، ارزیابی اولیه را به نام اطمینان مقدماتی میشیگان منتشر می‌کند. این رقم اولیه شامل تقریباً 60٪ پاسخهایی است که در شکل نهایی گنجانده شده است و در پایان ماه تجدید نظر می‌شود. نتایج اولیه برای انتشار گسترده در نظر گرفته نشده است، اما به طور منظم به مطبوعات درز می‌کند و اغلب در دسترس جامعه مالی است.

  نمودار زیر تأثیر انتشار اطلاعات میشیگان کانفیدنس بر جفت یورو / دلار آمریکا را تجسم میکند. همانطور که مشاهده میکنید انتشار در ساعت 13:55 gmt یک حرکت رو به بالا را آغاز میکند که به این معنی است که دلار آمریکا به دلیل ناامید کننده بودن داده های میشیگان کانفیدنس، 75.2 در مقایسه با ارزش تخمینی 77، در حال کاهش است.

  همانطور که مشاهده میکنید انتشار در ساعت 13:55 gmt یک حرکت رو به بالا را آغاز میکند که به این معنی است که دلار آمریکا به دلیل ناامید کننده بودن داده های میشیگان کانفیدنس، 75.2 در مقایسه با ارزش تخمینی 77، در حال کاهش است.احساسات اقتصادی zew، یک برآورد اقتصادی

  احساسات اقتصادی zew، یک برآورد اقتصادیاحساس اقتصادی zew مجموعه‌ای از احساسات تقریباً 350 اقتصاددان و تحلیلگر در مورد آینده اقتصادی آلمان برای شش ماه آینده است. این بررسی تعادل بین تحلیلگرانی را که نسبت به آینده اقتصادی آلمان خوشبین هستند و آنهایی که وضعیت خوبی ندارند، نشان می‌دهد.

  احساس اقتصادی zew انتظارات اقتصادی چندین کشور دیگر را نیز پوشش می‌دهد. این شامل نظرات تحلیلگران در منطقه‌ی اروپا، فرانسه، ایتالیا، ژاپن، انگلیس و ایالات متحده است. مقدار شاخص بیشتر از صفر نشان دهنده خوش بینی است در حالی که مقدار زیر صفر نشان دهنده بدبینی است.

  امتیاز تریدرهای بزرگ به این مطلب

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  No comment

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *