استخراج بیت کوین آیا پر سود است؟

استخراج بیت کوین آیا پر سود است؟

 • هر صنعت جدید و بازار جدیدی که به دنیا معرفی می شود، برندگان در آن کسانی هستند که جزو اولین نفرها وارد می شوند و سودهای غالبا هنگفتی نصیبشان می گردد. استخراج بیت کوین نیز از این قاعده مستثنی نبود و اولین ها در این بازار سودهای به شدت هنگفتی بردند، اما نه به خاطر اینکه استخراج و ماینینگ پر سود است، بلکه به خاطر اینکه ب های ماین شده خود را نگه داشتند و در قیمت های پایین (مثلا زمانی که بیت کوین زیر 1 دلار بود، یا چند سال بعد که 10 دلار شد، یا حتی چند سال بعد که چند صد دلار شد) بیت کوین های خود را به دلار تبدیل نکردند. آن ها بیت کوین خود را نگهداری کردند و در قیمت های چند هزار دلاری به فروش رساندند.

  اما این به معنا نیست که ماینینگ سودآوری ندارد و فقط با افزایش قیمت بیت کوین می توان به صرفه اقتصادی رسید. هر کاری قلق خاص خود را دارد و نباید کارها و روش های درآمدی مختلف را با هم مقایسه عینی کرد. اگر شما بخواهید به استخراج همانطوری نگاه کنید که به اجاره ملک، اجاره خودرو، سرمایه گذاری در بانک یا سرمایه گذاری بدون ریسک در فارکس می نگرید، بی شک از این بازار زده خواهید شد و بی خیال هرچه کوین و ارز دیجیتال است می شوید!

  چطور از استخراج بیت کوین سود هنگفت ببریم؟

  آفرین! این شد یک سوالی که ارزش پاسخ دادن دارد. برای این که از استخراج بتوانید سودهای هنگفت ببرید لازم است تا با احترام به ماینینگ نگاه کنید. تنها خرید یک دستگاه ماینر یا تهیه اشتراک کلود ماینینگ نمی تواند به شما سودهای هنگفت برساند. ما به عنوان تیمی که از ابتدا با بازارهای ارزهای دیجیتال همراه بودیم و در کنار تست و بررسی بروکرهای مختلف و پیگیری آن ها از ابتدا همچون فارکس تایم و آلپاری و همچنین سرمایه گذاری در فارکس، سعی کردیم به این بازار نیز به عنوان یک منشا درآمدی خوب بنگریم روش زیر را دنبال کردیم:

  1. چطور از استخراج بیت کوین سود هنگفت ببریم؟ابتدا تصمیم گرفتیم که با خرید دستگاه و تجهیز در منطقه ای که برق ارزان داشت، به ماینینگ با دستگاه های انت ماینر بپردازیم. پس با 250 دستگاه انت ماینر کار خود را شروع کردیم. آن زمان دستگاه ها بر اساس مگاهش بر ثانیه قدرتشان اعلام می شد و هنوز به اندازه امروز پیشرفته و قدرتمند نشده بودند.
  2. سپس در طی چندین ماه و پس از کسر هزینه های نگهداری، مقدار حدودا 20 بیت کوین استخراج کردیم. در همان زمان ها بود که کم کم دستگاهها شروع به مستهلک شدن کردند و یکی پس از دیگری از کار افتادند. ما هم تصمیم گرفتیم سایر ماینرها را که هنوز کار می کردند به عنوان دستگاه دست دوم به فروش برسانیم تا از صفر شدن سرمایه اولیه خود جلوگیری کنیم. این سرمایه را نیز نهایتا تبدیل به بیت کوین کردیم و چیزی حدود 25 بیت کوین برایمان باقی ماند.
  3. ارزهای استخراج شده همینطور در والت های ما در حال خاک خوردن بود و قیمت از حدود 250 دلار بالا نمی رفت که نمی رفت! نهایتا تصمیم گرفتیم مقداری از این سرمایه را درگیر استخراج ابری بیت کوین کنیم.
  4. با فروش 10 بیت کوین و تهیه اشتراک ابری از سایت های بزرگ آن زمان، دوباره مشغول ماینینگ شدیم. تا پایان زمان اشتراک ما موفق شدیم آن 10 بیت کوین سرمایه گذاری شده را به 18 بیت کوین تبدیل کنیم.
  5. نهایتا در سال 2017 با تصمیم گیری درست در قیمت 17 هزار دلار تمامی ارزهای خود را به فروش رساندیم و از این طریق سرمایه 561 هزار دلاری برای خود دست و پا کردیم. جالب توجه است که سرمایه اولیه ما هنگام ورود به این بازار تنها مقدار 25000 دلار بود. این یعنی بیش از 1000 درصد سود منفعل (Passvie Profit) در زمانی کمتر از 6 سال، بدون زحمت!

  این پروسه هزاران بار توسط هزاران نفر مختلف و در شرایط قیمتی و زمانی مختلف و با سرمایه های متفاوت انجام شده است و هر بار نیز نتیجه ای جز موفقیت برای آن شخص نداشته است.

  آیا استخراج به هر نحوی می تواند سود ذکر شده داشته باشد؟

  مسلما جواب این سوال خیر است. حتما توصیه اکید می شود که تحقیق و بررسی کامل کنید قبل از این که دست به هر کاری در بازار ارزهای دیجیتال بزنید. ما اگر از ابتدا به جای خرید دستگاه اقدام به استخراج ابری می کردیم سود بسیار بیشتری نصیبمان می شد اما آن موقع این مفهوم اصلا وجود خارجی نداشت. پس در هر شرایطی سعی کنید اقتصادی ترین تصمیم ممکن را بگیرید. در مورد استخراج بیت کوین نیز به همین صورت.

  امتیاز تریدرهای بزرگ به این مطلب

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  No comment

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *