استیبل کوین پکسوس Paxos و آموزش روش های خرید

آشنایی با استیبل کوین پکسوس Paxos و روش های خرید آن

 • در این مقاله بررسی می کنیم که استیبل کوین یا ارز با ثبات پکسوس چیست؟ با تاریخچه و ویژگی های این پروژه آشنا می شویم و یاد می گیریم چطور می توان در بازار ارز دیجیتال ، استیبل کوین پکسوس خرید؟ رمز ارز پکسوس یک ارز با ثبات یا استیبل کوین بر پایه ERC-20 (شبکه اتریوم) است که برابری نرخ یک به یک 1:1 را با دلار آمریکا حفظ می کند.

  استیبل کوین پکسوس و شرکت Paxos

  شرکت Paxos یک شرکت توسعه نرم افزای زیرساخت بلاک چین معتبر است که راه حل های مالی شفاف و متحول کننده در حوزه بلاکچین ایجاد و ارائه می کند. این شرکت در 14 سپتامبر 2018 توسط شرکت Paxos Trust صادر شده است و توسط وزارت امور خارجه ایالت نیویورک خدمات مالی (NYDFS) تنظیم می شود. Paxos Standard Token (PAX) یک کوین است نه توکن ، که روی بلاک چین اتریوم فعال می باشد. به عنوان یک استیبل کوین متصل به دلار، این شرکت مزایای فن آوری بلاک چین و ثبات ارزهای فیات را با هم به ارمغان می آورد.

  Paxos اولین پلتفرم رگوله شده ی توسعه زیرساخت های بلاک چین است. محصولات این شرکت پایه و اساس یک سیستم مالی جدید و متن باز (open financial system) است که می تواند در زمینه بلاکچین سریعتر و کارآمدتر عمل کند. امروزه، تریلیون‌ها دلار در سیستم مالی ناکارآمد و قدیمی محبوس شده‌اند که برای میلیون‌ها نفر غیرقابل دسترس است. Paxos در حال ساخت یک سیستم جدید است که به دارایی‌ها اجازه می‌دهد فورا، در هر نقطه از جهان و در هر زمان حرکت کنند و سریعا نقد و قابل استفاده شوند.

  آشنایی با استیبل کوین پکسوس و شرکت Paxos

  امکانات Paxos کمپانی برای استفاده از استیبل کوین پکسوس

  شاید این سوال برای شما هم پیش امده باشد که در خارج از پلتفرم Paxos، کجا می توانید از استیبل کوین های Paxos خود استفاده کنید؟ در پاسخ باید گفت که استیبل کوین های Paxos توکن های ERC-20 هستند که بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده اند. از آنجایی که استیبل کوین‌های Paxos از پروتکل استاندارد ERC-20 پیروی می‌کنند، بسیاری از صرافی‌های اتریوم و برنامه‌های کیف پول پشتیبانی داخلی برای مشاهده و انتقال هر توکن ERC-20 دارند.

  کمپانی پکسوس همچنین با صرافی‌های دارایی دیجیتال مختلف مثل صرافی بایننس و پلتفرم‌های پیشرو شراکت دارد تا مشتریان بتوانند توکن‌های خود را معامله کنند، وام دهند یا نگهداری کنند. اکوسیستم Paxos را بررسی کنید تا ببینید توکن‌های ما کجا پشتیبانی می‌شوند.

  پکسوس Paxos به استیبل کوین های پیشرو در صنعت بلاکچین قدرت می دهد از جمله Pax Dollar (یا به صورت اختصاری = USDP) و Binance USD (BUSD یا دلار بایننس). هر توکن با نرخ 1:1 توسط دلار آمریکا پشتیبانی می شود و پکسوس ارزش تمام ذخایر دلاری را که پشتوانه هر یک از این توکن ها در اسناد خزانه داری ایالات متحده و بانک های ایالات متحده تحت بیمه FDIC است، حفظ می کند.

  USDP اولین بار توسط Paxos در سپتامبر 2018 معرفی شد. BUSD یا دلار بایننس یک استیبل کوین است که شرکت پکسوس با مشارکت بایننس توسعه داده است.

  امکانات Paxos کمپانی برای استفاده از استیبل کوین پکسوس

  چرا دلار پکسوس (USDP) از تتر (USDT) بهتر است؟

  این رمزارز مزایای زیادی دارد از جمله معاملات فوری و آسان در سراسر جهان، تغییر ناپذیری، حسابداری غیر متمرکز، معاملات 24 ساعته در 7 روز هفته و… مواردی است که به ارمغان می آورد ولی مهم تر از آن، این است که به صورت قابل بررسی هر کوین پکسوس کاملا با مبلغ معادل یک دلار آمریکا پشتیبانی می شود.

  بدین معنی که در هر زمان نیز هر کوین پکسوس را می توانید با دلار بازپرداخت یا تعویض کنید. این رمز ارز در راستای بحث و بدنامی های تتر تاسیس شد، چرا که این استیبل کوین پیشرو، مشکوک به کلاهبرداری و عدم پشتیبانی تتر با دلار شد. تیم پکسوس این فرصت را متوجه شده و غنیمت شمرد.

  و تلاش بیشتری کرده است که تا حد ممکن شفاف سازی های لازم را با یک سیسنم نامتمرکز حسابرسی انجام دهد و کوین های خود را با استفاده از یک قرارداد هوشمند حسابرسی شده، عرضه کند. ووم، یکی از شرکت های برتر حسابرسی ایالات متحده، مرتبا میزان موجودی ها را تایید می کند.

  چرا دلار پکسوس (USDP) از تتر (USDT) بهتر است؟

  تیم توسعه ارز باثبات پکسوس چه کسانی هستند؟

  تیم استیبل کوین پکسوس از متخصصان با سوابق بالا در زمینه های مختلف، از جمله کارمندان سابق وال استریت و سیلیکون ولی تشکیل شده است. این شرکت توسط بنیانگذار و مدیرعامل آن چارلز کاسکاریلا هدایت می شود. این تیم آینده ای را می بیند که در آن بلاک چین تنها بخشی از یک انقلاب بزرگ مالی نیست بلکه یک عنصر اساسی در تکامل آن است. در یک تصویر بزرگ، این شرکت می خواهد با توسعه یک شبکه جهانی بدون اصطکاک برای تبادل ساده و فوری دارایی های دیجیتالی، اکوسیستم اقتصادی را بهبود ببخشد.

  تیم توسعه ارز با ثبات پکسوس چه کسانی هستند؟

  این ارز دیجیتال چگونه کار می کند؟

  ارز دیجیتال پکسوس به گونه ای طراحی شده است که موارد استفاده زیادی دارد. امروز، مورد اصلی استفاده آن محدود کردن نوسانات دارایی های دیجیتال یا ارز دیجیتال، حذف اصطکاک از معاملات مرزی و تبدیل شدن به یک زیرساخت قابل اطمینان برای دارایی های رمزپایه و سایر دارایی های بلاک چین است. در آینده، پکسوس چنین هدفی دارد که برای پرداخت های مصرف کننده و ذخیره پایدار ارزش برای افراد خارج از ایالات متحده، به ویژه در کشورهایی که پول ملی ناپایدار دارند، استفاده شود.

  مراحل انجام کار به این صورت می باشد که ابتدا کاربر دلار به حساب بانکی صادرکننده کوین ارسال می کند. سپس صادرکننده مقدار معادل را با استفاده از قرارداد هوشمند ایجاد می کند و مبلغ به کاربر تحویل داده می شود.

  همان روند به صورت معکوس برای بازپرداخت پکسوس به دلار استفاده می شود. هر توکن را می توان با استفاده از Paxos.com خریداری و بازخرید کرد. پس از بازاریابی توکن، کوین های دریافتی بلافاصله سوخته و از گردش خارج می شوند. شایان ذکر است که این شرکت هیچ هزینه ای برای تبدیل و بازخرید کوین ها دریافت نمی کند و حداقل مبلغ تبدیل از 100 دلار شروع می شود. پکسوس از حسابرسان شخص ثالث برای اثبات ارزش دلار مربوطه استفاده می کند. گزارش های تاییدیه ماهانه را می توان در سایت آنها مشاهده کنید.

  آیا توکن پکسوس با سایر استیبل کوین ها متفاوت است؟

  اولین تفاوت توکن پکسوس با سایر استیبل کوین ها این است که مقررات آن توسط وزارت امور خارجه ایالت نیویورک و سیستم خدمات مالی آن رگوله می شود. تضمین سپرده های نقدی ویژگی دیگر این توکن است. هر سپرده وثیقه در بانکهای آمریکایی تحت بیمه FDIC حمایت می شود.

  هر حساب بانکی این شرکت تحت نظارت و توسط شرکت حسابرسی ایالات متحده Withum کنترل می شود. خرید و بازخرید روزانه و درخواست های رمزگذاری آن در ویندوزهای عادی پردازش می شوند که حرکت آزاد و مکرر صندوق را تسهیل می کند. هر عمل معمولاً طی یک روز کاری انجام می شود و کوین ها بدون هیچ گونه هزینه اضافی صادر و بازخرید می شوند.

  برخی از ارزهای با ثبات اخیر مانند USD (USDC) ، TrueUSD (TUSD) و دلار جمینی (GUSD) به طور کامل دارای قابلیت بازپرداخت کوین های ERC-20 با پشتیبانی 1: 1 هستند که توسط دلار آمریکا حمایت می شوند و از قراردادهای هوشمند اتریوم برای انتشار و سوزاندن کوین ها استفاده می کنند، و توسط حسابرسان و ناظران ایالات متحده نظارت می شوند.

  آیا توکن پکسوس با سایر استیبل کوین ها متفاوت است؟

  با این وجود، مهمترین تفاوت بین پکسوس و این رقبا قابلیت پردازش آن روی ویندوز بوده که عملکرد آن را موثر تر می سازد. کلیه پروژه های جدید ارزهای با ثبات به منظور از بین بردن رهبر دیرینه بازار Tether (USDT) طراحی شده است. تتر نیز از یک مدل مشابه استفاده می کند اما از انجام ممیزی های منظم و ارائه گواهی های معتبر خودداری کرده است. با این حال ، بیشتر توکن های USDT با پروتکل Omni صادر می شود.

  از کجا می توان این رمزارز را تهیه نمود؟

  پکسوس همکاری های جدید خود را با صرافی های بزرگ آغاز کرده است اما به صورت کلی صرافی بایننس و صرافی کوکوین و از صرافی های ایرانی صرافی والکس و صرافی نوبیتکس شرابط خرید پکسوس را دارا هستند.

  در ادامه لیست بعضی از صرافی هایی که به صورت مستقیم با شرکت پکسوس همکاری میکنند را مشاهده می کنید که عبارتند از:

  • Binance: امکان تبادل با BTC ، USDT ، ETH ، ریپل ، EOS ، XLM ، Binance Coin
  • Bittrex: امکان تبادل با بیت کوین (BTC) و تتر (USDT)
  • DigiFinex: امکان تبادل با تتر (USDT)
  • OKEx: امکان تبادل با بیت کوین (BTC) و تتر (USDT)
  • COM: امکان تبادل با بیت کوین (BTC) ، USDT، ETH ، ETC ، LTC
  • CoinBene: امکان تبادل با تتر (USDT)
  • CPDAX: امکان تبادل با بیت کوین (BTC)

  به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  بدون کامنت

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.