اگر اجازه دهید بازار شما را فریب خواهد داد

اگر اجازه دهید بازار شما را فریب خواهد داد

 • حقیقت تلخ در مورد تجارت در بازارهای مالی این است که مواردی که شما به آن اعتقاد دارید که مهم هستند غالباً آنقدرها هم که فکر می کنید مهم نیستند. به طور معمول ، مهمترین نکات معامله گری به ندرت مورد بحث و گفتگو قرار می گیرد و به نظر می رسد افراد به راحتی از آن ها عبور می کنند.

  به یاد داشته باشید ، معامله گری شغلی است که در یک سال خوب 5 تا 10٪ از افرادی که اقدام به تجارت با پول واقعی می کنند ، در پایان سال واقعاً درآمد کسب می کنند. معامله گران حرفه ای کسانی هستند که بیشترین پول را کسب می کنند و آنها رقیب شما هستند. از این رو ، آنها قصد ندارند از زمان و وقت گران بهای خود بگذارند تا اطمینان حاصل کنند که همه واقعیت تجارت و مهمترین مهارت ها و موضوعاتی را که باید بر روی آن متمرکز شوند ، برای ادامه کار تجاری خود می دانند.

  واقعیت تجارت در بازارها این است که تقریباً همه چیز درباره آن فریب دهنده و ضد شهود یا متضاد از نوعی است. تجارت را به بزرگترین بازی شطرنجی که تاکنون اختراع کرده ام ، تشبیه می کنم. شما با هر معامله گر دیگری از جمله خودتان رقابت می کنید، که می تواند سخت ترین حریف همه آنها باشد.

  در این درس، من قصد دارم در مورد چندین جنبه از فریبنده ترین نکات معامله گری صحبت کنم که اغلب معامله گران خرده فروش (مثل من و شما) فقط هنگامی متوجه آن می شونند که دیگر خیلی دیر شده است، زیرا آنها قبلاً حساب های زیادی را منفجر کرده اند و برای همیشه از این تجارت خارج شده اند و از نظر روحی و مالی شکسته اند.

  چگونه می توانم به شما کمک کنم از فریب خوردن در بازار جلوگیری کنید؟

  مباحثی که در زیر مورد بحث قرار می گیرد مواردی هستند که شما برای اولین بار در هنگام شروع معاملات به آن فکر نمی کنید. آنها معمولاً یک یا دو سال در معامله با پول واقعی کشف می شوند، زیرا اکثر مردم در حال حاضر پول بیشتری را از آنچه که گمان می کنند از دست داده اند.

  از این رو ، من فقط می توانم دانش شما را چندین سال جلو بیاندازم و بخش هایی از پازل های مفقود شده برای شما بگذرانم که هنوز حتی نمی دانید هنوز از دست رفته اند. قصد من این است که هم به شما هشدار بدهم و هم به شما آموزش دهم که چگونه می توانید بر این موارد غلبه کنید تا حرفه تجارت شما خراب نشود.

  تجربیات خودم از بیش از 18 سال تجارت پول واقعی در بازارهای مالی جهانی بسیاری از درسهای بسیاری را به من آموخته است. من تمام جواب ها را ندارم و مطمئناً هیچ راه از پیش تعیین شده ای برای موفقیت در تجارت وجود ندارد. با این حال، من در مورد فعالیت تجاری خود بینش های بسیار قدرتمندی بدست آورده ام و به عنوان یک معامله گر تازه کار یکی از مهمترین مواردی که باید از آن آگاهی داشته باشید، ماهیت فریب دهنده تریدینگ و صنعت اطراف آن است.

  نکات زیر برخی از فریبنده ترین جنبه های معامله گری همراه با برخی راه حل ها را به شما ارائه می کند تا شما مغلوب آنها نشوید و بتوانید با فراغ بال بیشتری ترید کنید.

  ورود به معامله آسان است ، اما خارج شدن از آن دشوار

  بسیاری از معامله گران ، نه تنها مبتدیان ، تمایل دارند که بیش از حد بر ورود به مشاغل تجاری تمرکز کنند و سعی در یافتن سیستم معاملاتی جادویی یا نرم افزار معاملاتی مکانیکی داشته باشند که فقط به آنها امکان چاپ پول را به صورت خودکار می دهد. این هم تقصیر شما نیست صنعت تریدینگ به طور قطع ورود و تجارت و “سیستم” را تبلیغ می کند (زیرا این همان چیزی است که مردم را وارد این بازار می کند) و مدیریت پول و روانشناسی را از مهمترین جنبه های تجارت می داند. واقعیت این است که خروج از معامله به مراتب دشوارتر از ورود است ، بنابراین این همان چیزی است که بیشتر توجه شما باید روی آن متمرکز شود.

  ورود به معامله آسان است ، اما خارج شدن از آن دشواربه خاطر داشته باشید ، وقتی می گویم “خروج از معامله”، من به همه چیزهایی که در مورد خارج شده از معامله است اشاره می کنم. استاپ لاس، اندازه لات معامله، ریسک به ریوارد، سطح حمایت و مقاومت، میانگین دامنه واقعی و غیره. هنگام برنامه ریزی برای معامله باید فاکتورهای زیادی را در نظر بگیرید، اما به نظر می رسد برای بیشتر معامله گران این یک صحبت بی فایده است.

  چگونه دچار این فریب نشویم؟ یکی از دلایلی که معامله گران به راحتی از این مسئله ورود / خروج فریب می خورند این است که تمام آنچه که واقعا مورد بحث و فروش آنلاین و جاهای دیگر است ، سیستم های ورود تجارت هستند که به سادگی بر اهمیت خروج تأکید نمی کنند. امیدوارم بعد از خواندن این مطلب، بیشتر از ورود به معامله، در مورد خروج از آن فکر کنید، زیرا کسب سود هنگام خروج از معامله اتفاق می افتد نه هنگام ورود به آن.

  واریز کردن پول به حساب معاملاتی آسان تر از برداشت سود از آن حساب است.

  واریز کردن پول به حساب معاملاتی آسان تر از برداشت سود از آن حساب است.صنعت تجارت ، به عنوان مثال کارگزاران ، تأمین اعتبار حساب تجاری را آسان می کنند ، اما تأکید بسیار کمی بر چگونگی درآمدزایی و اینکه باید برخی از سودهای خود را بطور منظم پس بگیرید ، تأکید می کنند. باید بخاطر داشته باشید که هیچ کس به جز شما (و من) دلش به حال پول ما نخواهد سوخت.

  هدف ما به عنوان یک معامله گر این است که همیشه پول بدست آوریم تا بتوانیم پول را پس بگیریم تا بتوانید در واقع از آن استفاده کنید (یا پس انداز کنید). هدف تجارت فقط این نیست که باعث چیرگی و گم شدن و از بین رفتن و پوشاندن جیب کارگزار خود شوید. شما در مورد صعود و احتمالی پول موردنیاز هنگام مراجعه به وب سایت کارگزار خواهید شنید ، اما بندرت در مورد نزولی و خطرات خواهید خواند ، غیر از این که یک سلب مسئولیت چاپی بسیار خوب در انتهای آن است.

  چگونه دچار این فریب نشویم؟ 

  شما باید بیشتر از یک معامله گر تهاجمی یک معامله گر دفاعی باشید. هدف شما باید این باشد که پول خود را حفظ کنید ، نه اینکه تا جای ممکن به معامله کردن بپردازید و سرمایه خود را از دست بدهید. بیشتر معامله گران با ذهنیتی بسیار تهاجمی شروع می کنند، خواه این موضوع را بپذیرند یا نه.

  با هدف گذاری برای معامله گری خود و ترید کردن با هدف افزایش تدریجی سرمایه و حساب خود، می توانید اطمینان داشته باشید که برای مدت زمانی طولانی روند معامله گری خود را حفظ کنید.

  هیچ راه حل میانبری برای موفقیت در تریدینگ وجود ندارد

  شاید بیش از هر موضوع دیگری که در این مقاله مورد بحث قرار گرفته است، موضوع فریب دنیای تریدینگ در مورد “موفقیت یک شبه” و “پول سریع” احتمالاً فریبنده ترین و رایج ترین است. دوست ندارم شبیه بدبین ها صحبت کنم، اما حقیقت در مورد تریدینگ بسیار متفاوت از آنچه در رسانه های مالی محبوب و اکثر منابع آموزش تجارت آنلاین به تصویر کشیده شده است، می باشد. شاید از من به خاطر این صحبت ها متنفر شوید، اما من فقط سعی می کنم این حقیقت را پخش کنم تا شما در جمع 90٪ از معامله گرانی که به مرور زمان ضرر می کنند نباشید.

  تصویر ذهنی از معامله گر وال استریت که در یک لامبورگینی رانندگی می کند و در پنت هاوس خود در شهر نیویورک زندگی می کند همان چیزی است که ذهن بسیاری از معامله گران تازه کار را غرق می کنند زیرا اولین بار توسط “قدرت های موجود” با این فریب وارد بازار می شوند. خوب است که اهدافی داشته باشید، حتی اهداف بلند مدت، اما باید پای خود را در واقعیت آنچه برای رسیدن به آنها لازم است محکم نگه دارید.

  امتیاز تریدرهای بزرگ به این مطلب

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  بدون کامنت

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *