ایده های معاملاتی 16 تا 20 سپتامبر 2019

ایده های معاملاتی 16 تا 20 سپتامبر 2019

طبق رسم همیشگی سایت تریدرنووا، می بایست شما را از ریسک بسیار بالای معامله در فارکس آگاه سازیم. بنابراین حتما قبل از شروع به معامله کردن، صفحه آموزش فارکس را دنبال کنید و تا حد امکان از خدمات بهترین بروکر فارکس بهره مند شوید. خب حالا اجازه دهید به موضوع اصلی این مقاله تحلیلی بپردازیم. تمام چارت های این مقاله در تایم فریم روزانه ذخیره شده اند مگر اینکه خلافش اعلام شود.

یورودلار – تمایل نزولی پایین تر از مقاومت 1.1180 الی 1.1280، علیرقم اصلاح کوتاه مدت

از لحاظ پرایس اکشنی اگر بخواهیم بررسی کنیم، اواخر هفته گذشته یک الگوی پین بار کوچک دقیقا زیر ناحیه مقاومتی شکل گرفت. پین بار بزرگتری نیز روز جمعه برخلاف روند شکل گرفت و تمام تمایلات نزولی مارکت را خنثی کرد. با این حال در کوتاه مدت تا زمانی که قیمت نتواند از سد قیمتی 1.1180 تا 1.1280 عبور کند، نظر ما به نزول نزدیک تر است.

ما به دنبال یک نشانه قدرت در جهت نزولی یا یک سیگنال پرایس اکشن که به ما تاییدیه معامله فروش را بدهد. هدف فروش در این معامله رسیدن به سطح قیمتی 1.0805 می باشد.

طلا – احتمال برگشت از یک پین بار قبل از ادامه روند صعودی

قیمت سقف اخیر خود در 1550 دلار را تست کرده و با قدرت برگشت خورده است. علیرغم پولبک کوتاه مدت اخیر، تمایل جاری در مارکت همچنان صعودی است و می تواند قیمت بالاتر از 1400 تا 1440 دلار خود را حفظ نماید.

ما به دنبال خرید در یک حرکت اصلاحی رو به پایین هستیم تا در کنار ریسک به ریوارد مناسب، پشتوانه خریداران بزرگ یا همان نهنگ های بازار را نیز داشته باشیم. هدف معامله خرید در این زمان ناحیه قیمتی 1525 تا 1550 دلار می باشد.

در حال حاضر به دلیل جنگ تجاری جاری بین ایالات متحده آمریکا و کشور چین، و همچنین نا امنی روز افزون در خاورمیانه، احتمال حرکت سرمایه گذاران از بازارهای مالی به سمت طلا بیشتر می شود. بنابراین موقعیت های خرید این فلز با ارزش نباید از دست برود.

تحلیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *