ایردراپ چیست؟ ⚡️ نحوه دریافت ارزدیجیتال رایگان چگونه است؟

ایردراپ چیست؟

 • ایردراپ چیست؟ بذارید بپرسم حتما خیلی راحت و لدت بخشه اگر بتونید ارز دیجیتال رایگان دریافت کنید! نه؟ تصور کنید روی مبل راحتی منزل نشسته اید و با صدای نوتیفیکیشن موبایل حواستون جمع میشه! و میبینید که بله کلی ارز دیجیتال به والت شما واریز شده! آیا تاکنون شده که با چک کردن کیف پولتان دریافته باشید که موجودی کیف پول شما افزایش پیدا کرده است؟

  این اتفاق همان Airdrop است که گاهی اوقات عرضه کنندگان رمز ارز با برگزاری ایردراپ‌های مختلف به افرادی که دارای کیف پول‌های اتریوم هستند توکن رایگان هدیه می‌کنند. این کار تقریبا از همان ابتدای عرضه اولیه اتریوم بارها انجام گرفته است. در این مقاله هم به شکل کامل به نکات مرتبط با ایر دراپ خواهیم پرداخت.

  ایردراپ کریپتوکارنسی چیست؟

  ایردراپ، در تجارت ارزهای دیجیتال، یک ترفند بازاریابی است که شامل ارسال سکه یا توکن به آدرس تصادفی کیف پول‌های کاربران به منظور ارتقاء آگاهی از یک ارز دیجیتال جدید است. مقادیر کمی از ارز مجازی جدید به صورت رایگان یا در ازای یک سرویس کوچک از سوی کاربر، مانند بازتوئیت پست ارسال شده توسط شرکت صادرکننده ارز، به کیف پول اعضای فعال جامعه بلاک چین ارسال می‌شود.

  ایردراپ کریپتوکارنسی چیست؟آشنایی با Airdrop

  در واقع باید گفت ایردراپ یک فعالیت تبلیغاتی است که معمولاً توسط استارت‌آپ‌های مبتنی بر بلاک‌چین برای کمک به راه‌اندازی یک پروژه ارز دیجیتال انجام می‌شود. هدف آن گسترش آگاهی در مورد پروژه ارزهای دیجیتال و ترغیب افراد بیشتری به تجارت در آن هنگام ثبت نام در صرافی به عنوان عرضه اولیه سکه (ICO) است.

  ایردراپ‌ها عموماً در وب‌سایت شرکت و همچنین در انجمن‌های ارزهای دیجیتال تبلیغ می‌شود و سکه‌ها یا توکن‌ها فقط برای دارندگان فعلی کیف پول‌های رمزنگاری دارای بیت‌کوین یا اتریوم، ارسال می‌شوند.

  برای این که یک کاربر واجد شرایط دریافت ایردراپ باشد نیاز است که حداقل مقداری از سکه‌های رمزنگاری شده را در کیف پول خود داشته باشد. گاهی اوقات نیز باید برای دریافت چنین پاداش رایگانی کارهایی مثل ارسال پست در مورد ارز مورد نظر در یک انجمن رسانه های اجتماعی، ارتباط با یک عضو خاص از پروژه بلاک‌چین یا نوشتن یک پست وبلاگ را انجام دهند. ایردراپ‌های ارزهای دیجیتال ممکن است خوب یا بد باشند.

  یک ایردراپ کریپتو قانونی هرگز به دنبال سرمایه‌گذاری در ارز نیست. هدف آن صرفاً تبلیغاتی است. از سوی دیگر، برخی از کلاهبرداری‌های کریپتو شامل ارسال مقادیر بسیار کوچک بیت‌کوین یا سایر ارزهای دیجیتال به گیرندگان غیرقانونی است کاربران باید همیشه مراقب واریزهای ناخواسته در کیف پول های ارزی خود باشند.

  مزایا و معایب ایردراپ کریپتوکارنسی

  با توجه به رقابت شدید بین استارت‌آپ‌های ارزهای دیجیتال، ایردراپ تلاشی برای متمایز شدن از سایرین است. برخی از کسب‌وکارهای اختصاص داده شده به ایردراپ‌های کریپتو، هشدارهایی را به کاربران ارائه می‌کنند و خدماتی را برای استارت‌آپ‌ها فهرست می‌کنند، به علاوه برای تنظیم دقیق ایردراپ‌های خود طیف وسیعی از خدمات بازاریابی را انجام می‌دهند. باید اذعان کرد که کسب و کارهای خوب و بد در این فضا وجود دارد.

  هشدارهایی در مورد ایردراپ ارزهای دیجیتال از سوی سایرین در صنعت نیز وجود دارد. به عنوان مثال، پیر روچارد، موسس شرکت مشاوره بیت کوین، در توییتی هشدار داد که ایردراپ های کریپتو می‌توانند طرح‌های پمپ و تخلیه باشند. به این معنی که صاحبان ارز دیجیتال می‌توانند به طور مصنوعی ارزش آن را افزایش دهند تا به سود سریع برسند.

  کسب درآمد آسان از ایردراپ ها 😍

  بیشتر علاقه مندان به کریپتو، به ویژه آنهایی که دارای دارایی‌های کریپتو کوچک یا بدون ذخایر هستند، ایردراپ را دوست دارند صرفاً به این دلیل که آنها را نوعی پول رایگان دیجیتال می‌دانند و در برخی موارد، این پول‌های رایگان می‌تواند در طول زمان یا به طور ناگهانی افزایش پیدا کند و سودهای عظیمی را با سرمایه صفر برای آنها فراهم کند.

  کسب درآمد آسان از ایردراپ ها

  در ابتدا، ایردراپ‌ها معمولاً برای شرکت صادرکننده سود بیشتری به همراه دارند اما دریافت‌کنندگان سکه‌های رایگان می‌توانند به طور متناوب ایر دراپ دریافت کنند. پس می‌توان گفت که این یک وضعیت برد-برد است. در اینجا سه نمونه عالی از ایردراپ‌های موفق آورده شده است. برای آشنایی با ایردراپ های آینده باید به صورت فعال اخبار ارز های دیجیتال را از سایت ترید دنبال کنید که ما در بخش اخبار به شما به محض اطلاع معرفی میکنیم!

  3 کریپتو Airdrop سودآور

  در این بخش سه نمونه موفق ایردراپ‌ها در سال اخیر را مورد بازبینی قرار می‌دهیم.

  ایردراپ یونی سواپ (UNI)

  در سال 2020، Uniswap، محبوب ترین صرافی غیرمتمرکز جهان (DEX)، دارایی اصلی خود، UNI، را به همه کیف پول هایی که از پلتفرم آن استفاده کرده بودند و حداقل یک تراکنش قبل از 1 سپتامبر 2020 انجام داده بودند، عرضه کرد. یک حساب واجد شرایط 400 واحد دریافت کرد. در طول این رویداد، اکثر گیرندگان به سرعت توکن airdropped خود را استخراج کردند و UNI با افزایش قیمت 2 دلاری روبه‌رو شد.

  با افزایش ارزش توکن مبادله با سایرین در اکوسیستم DeFi،  کسانی که سرمایه خود را حفظ کردند(HODL) پاداش زیادی برای صبر و وفاداری خود تعلق گرفت و از آوریل 2021 ارزش آن از  2 دلار به 30 دلار فعلی رسید.

  ایردراپ آنتولوژی (ONT)

  در سال 2018 آنتولوژی ارز دیجیتال بومی خود، ONT، را به سرمایه گذاران NEO و همچنین هزار ONT را برای افرادی که در خبرنامه آن ثبت نام کردند، عرضه کرد. این یک طرح پاداشی برای کاربران بلاکچین NEO برای حمایت از آنها در طول جمع‌آوری سرمایه بود. مجموع سکه‌های فروخته شده 10 میلیون دلار بود که تقریباً 42 میلیون دلار ارزش داشت و در آن زمان هر سکه 4.2 دلار ارزش داشت. این توکن بعداً در بحبوحه نزولی عمیق‌تر بازار به نزدیک به 11 دلار رسید و ارزش سکه‌های فروخته شده را به 100 میلیون دلار رساند.

  ایردراپ 1 اینچی

  در دسامبر 2020، 1 اینچ  90 میلیون توکن 1INCH را به بیش از 55000 آدرس ارسال کرد. برای واجد شرایط بودن، یک آدرس باید حداقل 20 دلار معامله انجام داده یا قبل از روز ایردراپ چهار معامله انجام داده بود. در زمان عرضه، قیمت 1INCH حدود 2.7 دلار بود. تا آوریل 2021 قیمت آن به 6 دلار رسید.

  5 دلیل برای انجام ایردراپ توسط پروژه های کریپتو

  5 دلیل برای انجام ایردراپ توسط پروژه های کریپتو

  پروژه‌های کریپتو پاداش‌های سخاوتمندانه‌ای را از طریق ایر دراپ ها ارائه می‌کنند، چرا که آنها بزرگترین ذی نفعان چنین رویدادهایی هستند. در این بخش به بررسی دلایل اجرایی شدن ایردراپ ها توسط استارت‌آپ‌های کریپتو می پردازیم.

  ایجاد آگاهی

  ایجاد آگاهی در کاربران دلیل اصلی اجرای ایردراپ استارت آپ های بلاک چین است. در روزهای اولیه تامین مالی جمعی، ICO ها در مرکز توجه قرار گرفتند. با این حال، خیلی زود مشکلات بسیاری ایجاد شد. استارتاپ های زیادی شکل گرفت و در میان بسیاری از آنها با وایت پیپرهای ضعیف و کپی  بازار را بیش از حد اشباع کرد و سرمایه‌گذاران را خسته کرد.همچنین، کشورهایی مانند چین به طور کامل ICO ها را ممنوع کردند و تنظیم کننده هایی مانند SEC شروع به هدف قرار دادن ICO هایی کردند که با سرمایه‌گذاران داخلی ایالات متحده سر و کار داشتند. به زودی، پروژه‌های جدید به روشی جذاب‌تر و قانونی‌تر برای ایجاد تبلیغات نیاز داشتند. تحویل سکه‌های رایگان به کاربران یک راه حل ساده برای فرار از این مشکلات بود.

  محبوبیت ایردراپ باعث شد بسیاری از حامیان کریپتو پروژه‌هایی را به منظور دریافت ایردراپ و «پمپ کردن چمدان‌هایشان» تبلیغ کنند. هر کسی که در صحنه رمزنگاری رسانه‌های اجتماعی فعال است، احتمالاً می‌تواند موافق باشد که دریافت‌کنندگان ایردراپ از جمله سرسخت‌ترین حامیانی هستند که یک پروژه می‌تواند به آنها امیدوار باشد.

  پاداش دادن به کاربران

  یک واقعیت غم انگیز این است که بسیاری از سرمایه گذاران در اکوسیستم کریپتو تنها به دنبال بالاترین نرخ بازگشت سرمایه (ROI) هستند و به پایداری طولانی مدت پروژه اهمیتی نمی دهند. بنابراین، آن‌ها از پروژه‌ای به پروژه دیگر می روند، کیسه‌های سنگین خود را به دنبال پمپ می‌ریزند و بدون ارائه هیچ ارزش واقعی برای پروتکل، سودهای کلانی از پشت سرمایه‌گذاران کوچک به دست می‌آورند. در واقع، این نوع رفتار می تواند به یک پلتفرم رمزنگاری آسیب برساند. برای مقابله با این موضوع، برخی استارت‌آپ‌ها ایردراپ‌هایی را برای توزیع سکه‌های رایگان انجام می‌دهند تا به کاربران وفاداری که یا از پلتفرم‌های خود استفاده می‌کنند یا برای دوره‌های خاصی مقدار مشخصی توکن را در کیف پول خود نگه می‌دارند، پاداش دهند.

  عدم تمرکز توزیع توکن

  سرمایه گذاران کلان ممکن است از ثروت نامتجانس خود و قیمت های مقرون به صرفه در روزهای اولیه یک سکه استفاده کنند و بتوانند مقدار قابل توجهی از عرضه در گردش آن را احتکار کنند. مشکل این است که مقادیر زیادی سکه در دست تعداد کمی ایجاد تمرکز می کند، که در حال حاضر یکی از اشکالات اصلی Dogecoin است. در چنین مواردی، پروژه‌ها می‌توانند برای متعادل کردن توزیع توکن، ایردراپ انجام دهند.

  دلایل انجام airdrop

  جذب سرمایه گذاری

  ایردراپ های کریپتو در بیشتر موارد با ارائه توکن دنبال می شوند، خواه ICO، IEO، IDO و غیره باشند. یک راه هوشمندانه برای افزایش سرمایه جمع آوری شده بدون صرف هزینه زیاد برای بازاریابی، از طریق ایردراپ ها است، زیرا این استراتژی با ایجاد آگاهی مرتبط است.

  هنگامی که یک پروژه راه اندازی می شود و یک ایردراپ را انجام می دهد، تلاطم ایجاد شده، در صورت موفقیت آمیز بودن، به افزایش قیمت یک توکن کمک می کند، زیرا اکثر گیرندگان پروژه هایی را که به آنها پول رایگان می دهد، رد می کنند. به‌ویژه در اقتصاد آنلاین امروزی، که هر معیار تعاملی را می‌توان اندازه‌گیری کرد و برای جذب سرمایه‌گذاران استفاده کرد، مانند عبارات جستجوی پرطرفدار Google، نام‌های تجاری رسانه‌های اجتماعی و تعداد دنبال‌کنندگان جامعه در توییتر و تلگرام، سرمایه‌گذاران بزرگ یا «نهنگ‌ها» از این تجزیه و تحلیل‌ها به‌عنوان ابزاری استفاده می‌کنند. بنابراین، ایردراپ، که به طور قابل توجهی تعامل جامعه را افزایش می‌دهد، می‌تواند سرمایه کلی شرکت را تنها برای مقدار نسبتا کمی از توکن‌های اختصاص داده شده به ایردراپ به طور جدی افزایش دهد.

  اطلاعات بیشتر در مورد انجمن آن و روش های کسب درآمد

  به عنوان یک امتیاز اضافی، ایردراپ به پروژه‌ها اجازه می‌دهد تا داده‌ها را از جامعه کریپتو جمع‌آوری کنند، زیرا برخی از آنها از گیرندگان می‌خواهند فرمی را پر کنند که جزئیات شخصی مانند ایمیل، رسانه‌های اجتماعی و دیدگاه‌های خود را در مورد پروژه‌های رمزنگاری ارائه می‌کند. با این اطلاعات، تیم یک پروژه می تواند کمپین های بازاریابی هدفمند انجام دهد. در نهایت هم توصیه میکنیم با مراجعه به این لینک اطلاعات تکمیلی را به دست آورید!

  امتیاز تریدرهای بزرگ به این مطلب

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  بدون کامنت

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *