بالاترین رشد سهام شرکت های کوچک برای ماه نوامبر 2020

ترید سهام شرکتهای کوچک

سهام کمپانی های UIS ، BIG و NVAX به ترتیب از نظر ارزش، رشد و حرکت در بالاترین سطح خود در ماه گذسته قرار دارند.

بر اساس گزارش پایگاه خبری INVESTOPEDIA مجموعه ای از شرکت های کوچک در بورس آمریکا با سود دهی و رشد قابل توجه مناسب برای سرمایه گذاری تشخیص داده شده اند.

مقصود از شرکت های کوچک، شرکت های عمومی‌ای هستند که از 300 میلیون دلار تا 2 میلیارد دلار سرمایه در بازار دارند. از آنجا که قیمت سهام این شرکت ها می‌تواند بسیار بی ثبات باشد، برخی از شرکت های کوچک جهانی یا شرکت های شاخص می‌توانند به طور قابل توجهی ارزش سهام بیشتری نسبت به حالت نرمال داشته باشند.

برخی از سهام ها که به عنوان شرکت های کوچک طبقه بندی می شوند شامل شرکت بیوتکنولوژی AKRO و شرکت تولید کننده آب نبات(Tootsie Roll Industries) است. سهام این شرکت ها، همانطور که توسط معیار شاخص راسل 2000 (RUT) نشان داده شده است، عملکرد چشمگیری در بازار گسترده ندارند. مثلا کمپانی RUT طی 12 ماه گذشته بازدهی کل 3.5 درصدی را ارائه داده است که بسیار کمتر از بازده 15.6 درصدی از شاخص معیار بزرگ پس از راسل 1000 در 27 اکتبر 2020 است. تمام آمارهای جداول زیر از 28 اکتبر است.در اینجا 3 سهام برتر شرکت های کوچک با بهترین ارزش، سریعترین رشد درآمد و بیشترین حرکت را برای شما آماده کرده ایم.

با ارزش ترین سهام های شرکت های کوچک

این سهام شرکت ها با کمترین نسبت قیمت به درآمد در دوازده ماه گذشته هستند. از آنجا که می‌توان سود را به صورت سود سهام و بازپرداخت به سهامداران بازگرداند، نسبت های قیمت به درآمد زیرنشان می‌دهد که شما برای هر دلار سود تولید شده، مبلغ کمتری پرداخت می‌کنید.

شرکت Unisys یک شرکت خدمات مشاوره فناوری اطلاعات (IT) است. این شرکت خدمات تجزیه و تحلیل داده، تحرک، شبکه، امنیت و برون سپاری برای طیف وسیعی از مشتریان در سطح جهان را ارائه می‌دهد. این شرکت 10.3٪ نسبت به سال گذشته (YOY) کاهش درآمد و 44.5٪ درآمد عملیاتی را کاهش داده است. این کاهش ها به دلیل اختلالات ناشی از بیماری همه گیر کرونا است که باعث حجم کمتری در پردازش چک، تاخیر در قرارداد و موارد مشابه شده است. ایکس بیوتک (XBiotech) یک شرکت زیست دارویی است که آنتی بادی های مونوکلونال را برای درمان انواع بیماری ها از جمله سرطان، بیماری های عروقی، بیماری التهابی پوستی و دیابت کشف، تولید و تجارت می‌کند. از 21 سپتامبر، این شرکت اعلام كرد كه در حال توسعه یك درمان كاندیدای آنتی بادی انسانی واقعی برای بیماری ناشی از عفونت های آنفلوانزا و بیماری کرونا است.  شرکت وایرنت ایکس (VirnetX) یک شرکت نرم افزاری و فناوری امنیتی در اینترنت است که انواع اختراعات ثبت شده فناوری را در اختیار دارد. این شرکت در چندین پرونده قضایی با شرکتهای بزرگ فناوری در رابطه با استفاده از حق ثبت اختراع خود، درگیر شده است که از این طریق پرداختی های زیادی به آن تعلق گرفته است.

 

 طولانی ترین رشد سهام شرکت های کوچک

سهام این این شرکت ها که در ادامه ذکر میشود، با بیشترین رشد سود سالانه هر سهم (EPS) در سه ماهه اخیر هستند. افزایش درآمد نشان می‌دهد که تجارت شرکت ها در حال رشد است و درآمد بیشتری تولید می‌کند، که می‌تواند آن را سرمایه گذاری مجدد کند یا به سهامداران بازگرداند. کمپانی بیگ لاتس (Big Lots) بسته های بزرگ تخفیف فروشگاه های خرده فروشی را اداره می‌کند. این شرکت مجموعه ای از کالاها ، شامل مواد مصرفی ، محصولات فصلی ، مبلمان ، لوازم الکترونیکی، لوازم خانگی، اسباب بازی ها و موارد دیگر را ارائه می‌دهد.  این شرکت (Big Lots) در به روزرسانی 29 سپتامبر برای تجارت خود برای Q3 ، اعلام کرد که انتظار دارد  که فروش های قابل مقایسه، درقسمت نوجوانان برای این فصل یک درصد افزایش پیدا کند که خبر امیدوار کننده ای برای این شرکت بود.

انتظار می‌رود این شرکت نتایج Q3 را در ماه دسامبر گزارش کند. کمپانی (TTM)، برای انواع محصولات الکترونیکی، از جمله روترها، سرورها، ماژول های حافظه و ایستگاه های پایه تلفن همراه، تابلوهای مدار تولید می کند. این شرکت از کاهش 3.9 درصدی YOY فروش نرفته ها،  و ضرر خالص 41.5 میلیون دلاری برای Q3 خبر داد. رقم اخیر تحت تاثیر فشار زیان سرقفلی قرار گرفته است.

گروه تجاری Textainer، یک شرکت هولدینگ است که شرکت های تابع آن ظروف حمل و نقل چند ایستگاهی را اجاره می‌کنند. تجارت اصلی آن اجاره ظروف حمل بار خشک است.

سهام های شرکت های کوچک با بیشترین شتاب

این ها سهام هایی از شرکت های کوچک هستند که بالاترین بازده را در طی 12 ماه گذشته را داشته اند:

Novavax  یک شرکت بیوتکنولوژی در مرحله بالینی است که با استفاده از فناوری اختصاصی ذرات شبه ویروس (VLP)، واکسن هایی را برای رفع طیف وسیعی از بیماری های عفونی ایجاد می‌کند. در27 اکتبر، نواواکس یک به روزرسانی در مورد آزمایش واکسن COVID-19 فاز 3 خود را ارائه داد ، که شامل افزایش تقریباً سه برابری داوطلبان برای آزمایش در انگلیس و تاریخ شروع آزمایشی فاز 3 در ایالات متحده تا پایان ماه نوامبر بود. شرکت Vaxart یک شرکت بیوتکنولوژی در مرحله بالینی است که واکسن های نوترکیبی خوراکی تولید می‌کند که بر روی سیستم ایمنی روده کار می‌کنند. در 14 اکتبر، این شرکت نتایج مثبتی را در یک مطالعه برای نامزد واکسن خوراکی کرونای خود گزارش داد. همسترهای واکسینه شده به عنوان بخشی از مطالعه ، مصونیت از کرونا را بر اساس شاخص های از پیش تعیین شده نتایج بالینی نشان داده اند. شرکت Co-Diagnostics Inc نیز  یک شرکت تشخیص مولکولی است که فناوری تشخیص را تولید و عرضه می‌کند. سیستم های تشخیصی این شرکت، آزمایش مولکولی را برای ارگانیسم های ایجاد کننده بیماری و بیماری های ژنتیکی امکان پذیر می‌کند.

 

 

تحلیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *