برای تبدیل شدن به یک معامله گر بزرگ باید از این 12 اشتباه جلوگیری کنید

برای تبدیل شدن به یک معامله گر بزرگ باید از این 12 اشتباه جلوگیری کنید

پس می خواهید یک معامله گر موفق باشید؟ خوب ، شما باید از اشتباهات متداول که معامله گران اغلب قربانی آن می شوند، خودداری کنید. شما می خواهید به عنوان کسی که می خواهد معامله کردن را یاد بگیرد قطعا اشتباهاتی خواهید داشت، اما معامله گرانی که در واقع شروع به کسب درآمد می کنند، کسانی هستند که از این اشتباهات درس می گیرند و می دانند چگونه جلوی مرتکب شدن دوباره آنها را بگیرند.

در این درس قصد داریم درباره رایج ترین اشتباهاتی که معامله گران مرتکب می شوند بحث کنیم و راه حل های ساده ای برای آنها ارائه دهیم. پس از آن ، این وظیفه شماست که از آنها درس بیاموزید و مطمئن باشید که همچنان به تجزیه و تحلیل و معامله در بازارها می پردازید.

حضور در معاملات بسیار زیاد به طور همزمان و معامله بیش از حد

این شاید کلاسیک ترین اشتباهی باشد که 100٪ مبتدیان مرتکب می شوند و حدود 90٪ بقیه معامله گران آن را مرتکب می شوند. همچنین جای تعجب نیست که حدود 90٪ از معامله گران در طولانی مدت پول را از دست می دهند وقتی که حدود 90٪ از آنها ترید زیادی انجام می دهند. نکته جالب دیگر این است که اگر می بینید در هر زمان بیش از یک ترید دارید، احتمالاً زیاد ترید می کنید. در واقع هیچ دلیل منطقی وجود ندارد که در هر زمان بیش از یک ترید انجام شود.

بیشتر مردم به سادگی نمی توانند یاد بگیرند که وسوسه حضور مداوم در ترید را نادیده بگیرند، بنابراین انواع و اقسام دلایل اخذ یک موقعیت معاملاتی و یا ایجاد سیگنالهای تریدینگ را که واقعاً در آنجا نیستند، برای خود آماده می کنند. حقیقت تلخ این است، مگر اینکه یاد بگیرید خود را کنترل کنید و ترید بیش از حد را متوقف کنید، هرگز نمی توانید در بازارهای پول بدست آورید.

خیلی وقت صرف ترید و نگاه کردن به نمودارها می کنید

مشابه تجارت بیش از حد، معمولاً فقط به فکر ترید بیش از حد بودن و نگاه کردن به چارت نیز خطای بزرگی است. معامله گران غالباً اشتباه می کنند که زمان زیادی را برای گذر از نمودار بگذرانند و حتی اگر هیچگونه علائم قابل توجهی برای ترید وجود نداشته باشد، خود را ترغیب به اخذ موقعیت معاملاتی می کنند. در نتیجه، آنچه که اتفاق می افتد این است که اگر طبق برنامه معاملاتی خود اقدام به ترید کنند این اتفاق هرگز نمی افتد.

تلاش برای ترید کردن در تایم فریم های کوتاه مدت

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که معامله گران جدید انجام می دهند تجارت روزانه در تایم فریم های کوتاه مدت است. بسیاری از افراد قبل از اینکه چیزهای دیگری درباره بازار بیاموزند، در مورد “ترید روزانه” می شنوند. این باعث می شود آنها درست از مرحله اولیه ورود به بازار در مسیر اشتباه قرار بگیرند و آنها را در یک چرخه معاملاتی از فریم های کوتاه مدت مانند نمودار 5 دقیقه یا 1 دقیقه شروع کنند، و این منجر به تجارت بیش از حد و قمار شدید می شود.

نمودارهای زمانی کوتاه مدت معمولا به اندازه همتایان نمودار زمانی بالاتر خود اهمیت ندارند. دلیل این امر ساده است، هرچه چارچوب زمانی بیشتر باشد، داده بیشتری از آن منعکس می شود و بنابراین وزن بیشتری را نسبت به یک بازه زمانی کوتاه تحمل می کند. برای مثال، نمودار روزانه بسیار مهمتر از نمودار 1 دقیقه ای است. برای معامله در بازه های زمانی بالاتر نیاز به صبر و حوصله بیشتری دارید، اما در عوض می توانید سیگنال های معاملاتی قابل اطمینان تری داشته باشید و استرس کمتری تحمل کنید، اگر از من می پرسید تایم فریم های بلند مدت نتیجه بسیار بهتری برایتان دارد.

ترید با پول واقعی قبل از آزمایش خودتان در حساب دمو

این اشتباه مانند حکم اعدام برای سرمایه شما است، اما باز هم معامله گران این کار را انجام می دهند. اشتباه این است که قبل از اینکه حتی استراتژی خود را با اکانت دمو امتحان کنید، ترید با پول واقعی را آغاز کنید. آنچه اتفاق می افتد این است که معامله گران با حساب و نحوه کار آن آشنا نیستند، بنابراین آنها اشتباهات احمقانه ای مانند ریسک زیاد از حد انجام می دهند، بیش از آنچه تصور می کردند یا به طور صحیح استاپ لاس نمی گذارند و غیره.

مأموریت شما به عنوان کسی که می خواهد یک معامله گر ماهر و سودآور باشد، این است که استراتژی خود را و همچنین توانایی خودتان در این زمینه را آزمایش کنید، بر روی یک پلتفرم معاملاتی معتبر نسخه ی آزمایشی، قبل از این که ترید با پول واقعی را فعال کنید! با این کار به خودتان اجازه می دهید تا اشکالات خود با پلتفرم آزمایشی را که ممکن است در اختیار داشته باشید و همچنین به شما امکان می دهد بدون داشتن پول واقعی در بازار احساساتی را برای بازار و روش تجارت خود بدست آورید.

آموزش فورکس

1 Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *