بررسی دستگاه انت ماینر s17 پرو و انت ماینر T17 پرو

بررسی دستگاه انت ماینر s17 پرو و انت ماینر T17 پرو

در مقاله قبلی از سایت تریدر نووا به این موضوع پرداختیم که آیا خرید دستگاه ماینر سودآور است یا خیر. در این مقاله می خواهیم به بررسی تخصصی یکی از معروف ترین دستگاههای این حوزه بپردازیم. براساس بیانیه رسمی شرکت Bitmain به تازگی از انتشار قریب الوقوع آخرین نسل از دستگاه های ماینر انت ماینر s17 پرو و T17 پرو خبر داده است.

این دستگاه های جدید دارای نرخ هش بالاتر از نسل های قبلی در کنار نرخ مصرف انرژی نسبتاً قابل رقابت تری هستند. پیش بینی می شود هر دو دستگاه در تاریخ 11 اکتبر 2019 برای خرید در دسترس باشند. قیمت Antminer S17 معادل 2750 دلار است و در زمان انتشار این مطلب قیمتی برای T17 + در دسترس نیست، اما ما فرض می کنیم که آنها مطابق با سایر دستگاه هایی باشند که شرکت بیت مین در گذشته منتشر کرده است. با نگاهی به دستگاه های جدید با ما همراه باشید تا کم و کیف این دستگاه ها را برای استخراج بیت کوین با هم بررسی کنیم.

طی چند سال گذشته شرکت بیت مین به طور مرتب دستگاه های به روز شده را در خط Antminer خود منتشر می کند. غالباً این دستگاه ها از نظر میزان هش در صدر کلاس خود قرار دارند، اما غالبا تسلط آنها توسط شرکت های رقیب ASIC به سرعت مورد چالش قرار می گیرد. مسئله دیگری که دستگاه ها را به طور مرتب گرفتار می کند، احتکار و فروش مجدد آن با قیمت های پر تورم است. در سالهای اخیر متداول است که دستگاههای فروخته شده توسط بیت مین برای قیمت خرده فروشی به سرعت از دسترس خارج شوند و فروشندگان ثانویه در همه جا ظاهر می شوند و قیمت های چهار برابر یا بیشتر جهت فروش اعلام می کنند.

باید ببینیم که آیا تقاضا برای این دستگاهها کاهش یافته است یا اینکه Bitmain به گونه ای توانسته است به اندازه کافی دستگاه ها را تولید کند تا این بار کمبودی نداشته باشد. براساس این نسخه این شرکت نه یکی بلکه دو ماینر مختلف ASIC را در نقاط مختلف (احتمالاً) قیمت های مختلف و نرخ هش های مختلف راه اندازی می کند. دستگاه پرچم دار ، S17 پرو دارای سرعت هشینگ 72 Th/s است و حدود 2920 وات انرژی مصرف می کند. دستگاه دوم ، T17 + که حدودا با 64 TH / s به استخراج بیت کوین می پردازد و 3200 وات انرژی مصرف می کند.

آمار و ارقام ماینر s17 پرو و T17 پرو

سوال بزرگ این است – آیا اکنون این دستگاهها سودآور هستند؟ برای محاسبات خود ، از ماشین حساب ماینینگ Coinwarz استفاده کردیم و قیمت برق 0.10 دلار در هر کیلووات را فرض کردیم. تمام متغیرهای دیگر مانند سختی استخراج شبکه بیت کوین در پیش فرض های خود قرار دارند که بر اساس داده های مرتب به روز شده است.

براساس آنچه پیدا کردیم ، S17 + برای ماینینگ و کلود ماینینگ سودآور است، اما به این راحتی نیست. ماشین حساب نشان می دهد که اجرای S17 پرو در 24 ساعت شبانه روز ، هفت روز در هفته برای کل یک سال (و با فرض عدم تغییر در سختی شبکه، که بعید است با راه‌اندازی دستگاه قدرتمندتر دور از انتظار باشد)، نتیجه ای معادل تقریباً نصف بیت کوین یا 0.52212548 BTC خواهد داشت. با این وجود هنگامی که در هزینه های برق صرفه جویی می کنید تقریباً می توانید درآمد احتمالی خود را با تخمین زده شده از هزینه 2.557.92 دلار نصف کنید. با نگاهی به دستگاه دیگر، شما می توانید به طور بالقوه حدود 0.45156798 BTC را در یک سال با هزینه 2،803.20 دلار در هزینه های برق استخراج کنید.

آیا ماینینگ با این دستگاه ها ارزشش را دارد؟

این یک سؤال دشوار است زیرا براساس تعدادی متغیر است که پیش بینی تک تک آن ها در کنار هم غیرممکن است. منطقی است که فرض کنیم که به محض ورود دستگاه انت ماینر s17 پرو یا T17 پرو به بازار، آنها به سرعت تبدیل به استانداردی برای میزان هش می شوند، بنابراین سختی شبکه را افزایش داده و کارایی دستگاه ها را کاهش می دهد.

آمار و ارقام ماینر s17 پرو و T17 پرو

دوم، از آنجا که قیمت بیت کوین مدتی است در حدود 8000 تا 10،000 دلار حرکت کرده است، اگر شخصی قصد داشته باشد که بلافاصله تمام بیت کوین های تولید شده را برای سود خود بفروشد، احتمالاً فقط می توانند هزینه سخت افزار و برق را بعد از سال اول دربیاورد و سود زیادی از آن نمی بینید. البته اگر قیمت بیت کوین بالا یا پایین رود نتیجه تغییر می کند.

با این حال قبل از اینکه کسی به ماینینگ توجه کند، این یک تمرین مفید است که فکر کنید چه اتفاقی می افتد اگر بخواهید فقط با نصف بیت کوین به ماینینگ ادامه دهید. با قیمت های امروز نیم بیت کوین تقریباً 4200 دلار قیمت خواهد داشت. این را با Bitmain S17 + مقایسه کنید که احتمالاً با هزینه ای نزدیک به 2،000 دلار برایتان آب خواهد خورد!

اگر شما به سادگی بیت کوین را خریداری کنید، در پایان سال کل آن یک بیت کوین را خواهید داشت بدون اینکه مجبور باشید نگران اجرای بدون نقص یک قطعه سخت افزاری گرم و پر سر و صدا و خرج پول نقد برای پرداخت قبض برق خود به صورت ماهانه باشید. اگر قیمت بیت کوین بالا برود، همان مزیت خرید را خواهید دید و همانطور که از استخراج آن استفاده خواهید کرد با این تفاوت که تمام این مدت بیت کوین خود را در کیف پول ارز دیجیتال خود نگهداری کرده اید!

آیا باید یکی از این دستگاه ها را خریداری کرد؟

ممکن است از خود بپرسید که اگر استخراج بیت کوین مزیتی نسبت به خرید و نگهداری آن ندارد و حتی در بعضی موارد از آن بدتر است، پس این دستگاه های ماینر برای چه کسانی تولید می شوند؟ پاسخ این سوال واقعا ساده است!

حجم گسترده ای از ماینینگ بیت کوین توسط بازیگران بزرگ در مقیاس صنعتی در دنیا در حال اجراست همانند شرکت هایی که به اجاره ماینر و کلود ماینینگ می پردازند مثل جنسیس ماینینگ، هش فلیر، همیار ماینر و … . این شرکت ها دسترسی به برق ارزان قیمت در مقیاس خیلی بزرگ دارند.

اغلب اوقات این شرکت ها و افراد حقیقی با رابطه، می توانند صدها و حتی هزاران دستگاه انت ماینر 17 پرو یا انت ماینر T17 پرو را با تخفیفات زیاد و قیمت های بسیار به صرفه خریداری کنند، که نهایتا منجر به سودآوری آنان خواهد شد.

اما اگر شما شخصی حقیقی هستید که قصد دارید یکی دوتا ماینر خریداری کنید و در اتاق خواب خود یا انباری محل سکونت یا کار خود از آن ها بهره برداری کنید، بهتر است که عطای آن را به لقای آن ببخشید و به جای ماینینگ، بیت کوین خریداری کنید.

آموزش فورکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *