بررسی عملکرد کمربند قدامی در زهن تریدرها

بررسی عملکرد کمربند قدامی در زهن تریدرها

در این قسمت از بحث با دو ارگان سروکار داریم 1.هسته اکومبنس (NAC) مجموعه ای از نرون هاست که در محلی مستقر شده اند که راس قسمت قدامی و قسمت دمسان پوسته در مغز به طور جانبی به غشای پلوسیوم می رسد (اساسا در پشت چشم ها قرار گرفته است). این سطح از مغز نقش مهمی در تشویق، لذت و رفتارهای اعتیادآور ایفا می کند. 2. کمربند قدامی قسمت پیشین قشر کمربندی، در بسیاری از اعمال خودکار مانند تنظیم ضربان قلب و فشار خون نقش دارد و در اقدامات شناختی مانند پیش بینی پاداش و تصمیم گیری، عاملی مهم محسوب می شود.

هسته اکومبوس و کمربند قدامی روی هم به افراد کمک می کنند که الگوها را تشخیص داده و از بین بدیل ها، انتخاب خود را انجام دهند. زمانیکه فعالیت هایی پیرامون شما انجام می گیرد، این دو دست به کار شده و شروع به جستجوی الگوها در محیط پیرامون شما می کنند. میلیون ها سال پیش، این غریزه آغازین به انسان سود می رساند و به او کمک می کرد که بر پدیده هایی مثل آب و هوا، توزیع غذا و تغذیه از شکار تسلط یابند. امروزه اکثر مردم احتمالا آگاه نیستند از این موضوع که مغز به طور مداوم در جستجوی الگوهاست. اما هسته اکومبوس و کمربندی قدامی مثل همیشه، از ابتدای خلفت تا کنون، فعال هستند.

مفاهیم کمربند قدامی و هسته اکومبوس با معامله گران

روشن ترین مفهوم تلویحی برای سرمایه گذاران این است که چون مغز در جستجوی الگوهاست، ممکن است قشر مخ (مرکز عملیات شبکه) را متقاعد کند که یک الگوی خاص وجود دارد در حالیکه واقعا وجود ندارد. به عنوان مثال در دهه 1990 بسیاری از شرکت ها بر اساس یک قاعده منظم گزارش کردند که سودهای فعلی آنها – هرچند اندک – از میزان برآوردی فراتر رفته است. اکنون روشن شده است که در این شرکت ها غالبا مدیریت سود یا Earning Management انجام گرفته است.

معمولا قیمت سهام در پاسخ به اخبار و اطلاعات تغییر می کند. زمانی که مغز الگویی را مشاهده می کند، اغلب برون یابی کرده و فرض می کند که این الگو در آینده نیز ادامه خواهد یافت. سرمایه گذارانی که بدون تفکر عینی مناسب در دام می افتند، از افت سود متضرر می شوند. رفتار مغز می تواند این موضوع را توضیح دهد که چرا سهام ارزشی که سودشان به ندرت از الگوی خاصی پیروی می کند، در بلند مدت عملکرد خوبی دارند.

احتمال دارد افراد الگوهای موجود در شرکت هایی که سودشان از نوعی ناهماهنگی برخوردار است را درک نکنند، لذا ممکن است به سرعت متوجه وجود این شرکت ها به عنوان مورد مناسبی برای سرمایه گذاری نشوند.

توصیه هایی در ارتباط با این بخش از مغز

همانند تنفس یا ضربان قلب، جستجوی الگوها نیز امری مداوم و فطری است و شما نمی توانید از این غریزه فطری جلوگیری کنید. اما می توانید مطمئن شوید که تصمیم گیری خود را بر مبنای روندهایی شکل داده اید که آن ها را به طور منطقی از طریق تحقیقات درست، نه قاعده های منطقی یا شهودی، شناسایی کرده اید. در مورد سرمایه گذاری های برخوردار از سودهای غیر عادی محتاط باشید. مورد سیسکو در دهه 1990 را به یاد آورید. سیسکو که در ساخت و اداره زیر ساختهای شبکه ارتباطی فعالیت می کرد، به طور مداوم در سالیان متمادی سودهای چشم گیری را نشان داد، اما زمانی که رونق سریع کسب و کارهای اینترنتی متوقف شد، قیمت سهام سیسکو با افت شدیدی مواجه شد. مطالعات نشان می دهد که سیسکو تنها موردی نیست که در معرض این شرایط قرار گرفته است. در مجموع سهامی که پی در پی سودهای چشمگیری نشان می دهد، زمانی که نمی تواند سودهای تخمینی خود را محقق سازد، با افت شدید قیمت مواجه می شود.

آموزش فورکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *