بررسی کارگزاری ها

بررسی کارگزاری هااگر به دنبال بررسی کارگزاری ها هستید حتما خودتان بهتر می دانید بازار مبادلات ارزهای بین المللی یا همان بازار فارکس، بزرگترین و پر تراکنش ترین بازار مالی دنیاست که با حجم روزانه 5.3 تریلیون دلار، برای همه معامله گران در سرتاسر دنیا جذابیت خاصی دارد. برای افتتاح حساب و معامله در این بازار شما ابتدا می بایست یک بهترین بروکر فارکس را انتخاب کنید. اما کارگزاری را در این بازار همانند بورس به راحتی نمی توان انتخاب کرد. شما در انتخاب یک کارگزاری با ریسک های زیادی مواجه می شوید از جمله ریسک کلاهبرداری، هزینه های معاملاتی بالا، سرعت پایین پلتفرم های معاملاتی، ریسک بلوکه شدن پول به دلایل مختلف از جمله دارا بودن هویت ایرانی و ….

بنابراین در صورتی که می خواهید به آسانی یک کارگزاری انتخاب کنید و به راحتی در بزرگترین بازار مالی دنیا به معامله و کسب سود بپردازید، از طرفی دغدغه بلوکه شدن سرمایه خود را نداشته باشید، می بایستی از کمک و همفکری افراد با تجربه استفاده کنید. ما در سایت تریدر نووا تجربه 12 ساله خود در این بازار را در اختیار مشتریان خود گذاشته ایم و با بررسی کارگزاری ها از تمامی جنبه های مهم، سعی کرده ایم پروسه انتخاب را برای شما آسان تر نماییم.

در فضای کاملا رقابتی که کارگزاری ها در آن فعالیت می کنند، به طور روزمره می بینیم که هر کدام شرایط معاملاتی خود را بهبود می بخشند و اسپردها و کمیسیون های خود را کاهش می دهند تا بتوانند تریدرهای بیشتری را جذب خود کنند. با این حال هر تریدری که قصد معامله بی دغدغه را دارد، امکان تجربه کردن شرایط معاملاتی کارگزاران مختلف را ندارد از طرفی از لحاظ زمانی نیز همه نمی توانند تمام این شرکت ها را با آزمون و خطا امتحان کنند. یک تریدر می بایست تمام دقت و توجه خود را معطوف متد معاملاتی خود کند و همواره نتایج کارنامه معاملاتی اش را بهبود ببخشد. با خواندن ادامه این مطلب فاکتورهای مهم در این پروسه انتخابی را متوجه خواهید شد.

چگونه به بررسی کارگزاری ها بپردازیم؟

در این بخش با توضیح دادن ویژگی های و فاکتورهای مهم، سعی می کنیم به این سوال پاسخ دهیم که چگونه به بررسی کارگزاری ها بپردازیم؟ فقط این نکته را مدنظر داشته باشید که پس از خواندن این مطلب خیلی از کارگزاران از لیست مدنظر شما خارج می شوند و تنها چند شرکت انگشت شمار برای انتخاب در لیست شما باقی می ماند، که در این مرحله مقایسه نهایی را می توانید براساس مزیت های رقابتی هرکدام انجام دهید.

بررسی کارگزاری ها براساس اعتبار و رگوله بودن

برای انتخاب کارگزاری فارکس براساس اعتبار و رگوله بودن این نکته را مدنظر داشته باشید که تمام سازمان های نظارتی و رگولاتوری سخت گیری های یکسانی ندارند. به عبارت دیگر خود سازمان های نظارتی و رگولاتوری نیز رتبه بندی دارند. برای مثال اعتبار سازمان CySec از سازمان MiFiD و همچنین CFRIN بسیار بالاتر می باشد.

از طرف دیگر کارگزاریهایی که حسابهای ECN واقعی ارائه می کنند اعتبار بسیار بیشتری از سایر مارکت میکرها (بازارسازها) دارند. علاوه برآن عمر کارگزاری نیز بسیار اهمیت دارد، به عبارتی دیگر هیچگاه اولین نفری نباشید که یک شرکت جدید را امتحان می کند!

انتخاب کارگزاران براساس اسپرد و کمیسیون

شاید همیشه انتخاب از میان کارگزاران براساس اسپرد و کمیسیون کار صحیحی نباشد چون ممکن است یک شرکت از همه لحاظ مناسب و معتبر باشد اما هزینه های معاملاتی بالایی هم داشته باشد که این مورد اصلا نباید باعث شود نظر شما نسبت به آن کارگزاری برگردد. زیرا بسیارند کمپانی هایی که اسپرد و کمیسیون های خیلی کمی دریافت می کنند اما با شیادی های مختلف، سرمایه مشتریان خود را بالا می کشند.

بررسی کارگزاری ها بر اساس انواع حساب های معاملاتی

همانطور که شما هیچوقت وارد مغازه ای نمی شوید که تنوع محصول پایینی دارد، هیچوقت هم با کارگزاری کار نکنید که تنوع کمی در انواع حساب های معاملاتی خود دارد. برای انتخاب یک شرکت برساس انواع حساب های معاملاتی، بهترین گزینه شما موردی است که حداقل 4 یا 5 نوع حساب میکرو، زیرو، استاندارد، ECN، پم، کپی و … را ارائه می دهد.

انتخاب کارگزار براساس سرعت پلتفرم معاملاتی

با همه مشکلاتی که کارگزاران نامناسب برای معامله گر بوجود می آورد می توان کنار آمد، اما هیچوقت با گیر کردن مداوم پلتفرم معاملاتی و رد معاملات یا ریکوت (Requoate) نمی توان کنار آمد! هیچ چیز اعصاب خرد کن تر از این نیست که برای گرفتن یک معامله، چند بار متوالی دکمه Buy/Sell را فشار دهید و اتفاقی نیافتد. برای این کار می توانید در هر شرکتی که خواستید یک حساب دمو بسازی و سرعت پلتفرم معاملاتی آن را بیازمایید. برای مثال می توان از بروکر هات فارکس به عنوان کارگزاری یاد کرد که سرعت پلتفرم معاملاتی بسیار بالایی دارد.

 ویژگی های یک کارگزاری خوب

یک کارگزاری خوب می تواند مارکت میکر باشد یا اینکه مارکت ریل، میز معاملات داشته باشد یا اینکه NDD باشد، تکنولوژی STP داشته باشد یا نداشته باشد، فقط به یک بانک متصل باشد و یا تامین کننده های نقدینگی متعددی داشته باشد، اسپرد ثابت ارائه دهد یا متغیر، دسترسی مستقیم به بازار داشته باشد و یا به یک کارگزاری بزرگتر متصل باشد، دارای مجوز و رگوله باشد یا بدون مجوز فعالیت کند، دارای پشتیبانی به زبان فارسی باشد یا فقط به زبان انگلیسی خدمات کارگزاری ارائه دهد، شرایط معاملاتی مناسب ارائه دهد یا ندهد، محدودیت معاملات اسکالپی داشته باشد یا نداشته باشد، لورج بالا ارائه دهد یا ندهد و امکان هج کردن یا قفل کردن معامله را به تریدرها بدهد یا خیر.

بنابراین شما به عنوان تریدر می بایست قبل از افتتاح حساب در هر یک از کارگزاریهای فارکس حتما موارد بالا را در نظر بگیرید و سپس براساس ترجیحات معاملاتی خود، افتتاح حساب کنید.

متخصصین ما کمپانی ها و شرکتهای معروف و معتبر را از لحاظ رگولاتوری، شرایط معاملاتی، پشتیبانی از مشتریان و تجربه در بازار، بررسی و امتیاز دهی کرده و در جدول زیر قرار داده اند. اما اگر به اطلاعات دقیق تری در رابطه با هرکدام از آنها نیاز داشتید و یا به بررسی کارگزاری ها ی دیگر احتیاج داشتید، می توانید سوالات مشاوره ای خود جهت انتخاب از میان کارگزاران و همچنین افتتاح حساب را از طریق ایمیل و نیز از صفحه ی ارتباط با ما، در میان بگذارید تا در کمتر از 24 ساعت پاسخ خود را دریافت نمایید.

رتبه بندی کارگزاری ها

رتبهبروکرموقعیت و اعتبارکمترین اسپردبیشترین لوریجامتیاز
1بررسی بروکر هات فارکسHotforex
هات فارکس
‎FSC & CySECاز 0.0 پیپ1:10009.7/10
2لوگوی بروکر فارکس تایم FXTM
FXTM فارکس تایم
لیماسول قبرس (CySEC)از 0.0 پیپ1:10009.5/10
3لوگوی بروکر اف بی اس FBS
بروکر اف بی اس
بلموپان ، بلیز (IFSC)از 0.1 پیپ1:30008.9/10
4لوگو آلپاری
آلپاری
کینگز تاون ، سنت وینسنت و گرادین (CRFIN) , (CySEC)از 0.1 پیپ1:10008.5/10
6اچ وای مارکتس HyMarkets
اچ وای مارکتس
لندن ، انگلستان (FCA)ثابت از 1 پیپ1:4008.2/10
5لوگوی بروکر اکسنس Exness
اکسنس
لیماسول قبرس (CySEC)از 0.1 پیپInfinity Leverage7.9/10
7لوگوی فیبو گروپ Fibo group
فیبو گروپ
جزایر ویرجین بریتانیا (FSC)از 0.0 پیپ1:4007.6/10
8لوگوی ویندزور بروکرز
ویندزور بروکرز
لیماسول قبرس (CySEC)ثابت از 2 پیپ1:5007.3/10
9لوگو لایت فارکس
لایت فارکس
روسیه (RAFMM)از 0.1 پیپ1:10006.7/10
10لوگوی کارگزاری آواترید Avatrade
آواترید
دوبلین ، ایرلند (MIFID)از 0.9 پیپ1:4006.5/10