تاثیر اقتصادی ممنوعیت پرواز به امریکا بر بازار اروپا

تاثیر اقتصادی ممنوعیت پرواز به امریکا بر بازار اروپا

 • دونالد ترامپ، رئیس حمهور ایالات متحده ی آمریکا، شب دوازدهم مارس در سخنرانی ای خطاب به مردم امریکا اعلام کرد که تمام سفرها از اروپا به جز انگلستان، از روز جمعه به مدت سی روز به تعلیق در خواهند آمد. این مورد در مورد شهروندان و ساکنان امریکا صدق نمی کند و در تجارت بین آمریکا و سایر کشورها تاثیری نخواهد داشت.

  این سخنرانی موجی عظیم از نگرانی را در بین مردم جهان ایجاد کرد وشوک بی سابقه ای به بازارهای جهانی وارد کرد به صورتی که شرکت هواپیمایی اروپایی دچار افت سهام شده و قیمت نفت خام نیز 4 درصد کاهش یافت. دولت ترامپ در این راستا پرداخت مالیات دانشجویان و کم درآمدها را به تعویق انداخت و همچنین اعلام کرد که از شهروندان بابت تست کرونا ویروس پیش پرداختی دریافت نمی شود و همچنین از اختصاص 50 میلیارد دلار بودجه برای کمک به کسب و کارهای کوچک خبر داد. هر چند هنوز خبری از تعلیق مالیات ها به طور کلی نیست و این موضوع اعتراض مردم و دموکرات ها را با خود به همراه داشته است.

  این اقدامات به خطوط هوایی ایالات متحده ی امریکا، کارمندان و مسافران آنها ضربه ای سخت وارد خواهد کرد و بر قریب به 17000 پرواز و 4.8 میلیون صندلی هواپیمایی به صورت مستقیم تاثیر خواهد گذاشت و در این میان بیشترین ضرر متوجه خطوط هواپیمایی امریکایی مانند American AirLines ، Delta Airlines  و United Airlines می شود. سازمان IATA پیشبینی کرد که شیوع ویروس کرونا و تصمیماتی که ترامپ در پی این موضوع گرفته است، هزینه ای معادل 21.1 میلیار دلار برای شرکت های هواپیمایی در طول سال جاری در پی خواهد داشت.

  این تصمیم همچنین باعث توقف کامل گردشگران اروپایی در امریکا خواهد شد. به گفته ی اقتصاددانان انجمن مسافرتی امریکا، تعداد گردشگران اروپایی در ماه مارس2019 حدود 850,000 نفر تخمین زده می شود و این مقدار برابر 29 درصد مسافران ورودی های امریکاست و فقدان آنها حدود 3.4 میلیارد دلار به اقتصاد امریکا ضربه خواهد زد. راجر داو، رئیس انحمن مسافرتی امریکا، گفته است : ” تعلیق سفر از اروپا در اثر شیوع ویروس کرونا، شغل 15.7 میلیون امریکایی که به گردشگری مربوط است را تهدید می کند و ما کنگره و دولت را ملزم میکنیم تا با کمک به کارفرمایان حوزه ی مسافرت و گردشگی باع شوند آنها بتوانند حقوق کارمندانشان را پرداخت کنند.”

  Tourism Economics می گوید صنعت مسافرت و گردشگری امریکا در پی این تصمیم میتواند 24 میلیارد دلار درآمدی که از مسافران خارجی کسب می کند را از دست بدهد که این مقدار حتی از کاهش مسافران در اثر حملات 11 سپتامبر نیز شدیدتر است. طبق گزارش CNBC ، صنعت مسافرتی و گردشگری امریکا از دولت درخواست دارد تا با ارائه ی تسهیلاتی مانند اعتبار مالیاتی برای حفظ کارمندان ، تعلیق پرداخت مالیات در سه ماه آینده و.. به آن ها کمک کند.

  برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

  امتیاز تریدرهای بزرگ به این مطلب

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  No comment

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *