تحلیل تکنیکال AUDUSD: سقف جدید در حال شکل گرفتن

تحلیل تکنیکال AUDUSD: سقف جدید در حال شکل گرفتن

 • تحلیل تکنیکال AUDUSD: سقف جدید در حال شکل گرفتن

  در این مقاله می خواهیم زوج ارز AUDUSD را از دیدگاه تکنیکالی تحلیل کنیم و ببینیم در کوتاه مدت و بلند مدت چه اتفاقاتی می تواند برایش بیافتد. زوج ارز دلار استرالیا-دلار آمریکا پس از تست کردن حمایتی که بعدا تبدیل به مقاومت شد، در انتهای یک الگوی مثلث نزولی به دنبال حرکت نزولی بیشتر است. قیمت پس از شکستن حمایت خلاف روند خود با ایجاد یک سویینگ بالاتر در تلاش بود که خود را بازیابی کند اما موفق به انجام این کار نشد. همانطور که در تصویر زیر می بینید الگوی ستاره عصرگاهی (Evening Star) که با واگرایی در rsi همراه شده است نهایتا منجر به قوی شدن حرکت نزولی در این زوج ارز خواهد شد.

  تحلیل تکنیکال AUDUSD: سقف جدید در حال شکل گرفتن

  هم اکنون سطح حمایتی قدرتمند بعدی که سر راه قیمت قرار می گیرد، به نظر 0.6827 الی 0.6865 می باشد که این نتیجه گیری به دلیل تلاش ها و چالش های قیمت در این ناحیه در ژانویه 2016 اخذ شده است. یک شکست موفقیت آمیز که منجر به تثبیت قیمت زیر آن گردد، می تواند درهای جدیدی را برای به چالش کشیدن کف جدید قیمتی در سال 2019 باز کند.

  با تغییر تایم فریم به چارت هفتگی، تحلیل تکنیکال به طور کلی همچنان پیشنهاد حرکت نزولی را می دهد که از ابتدای سال 2018 آغاز شد و پس از آن وارد یک دوره رنج و نوسان شد. با اینکه حمایت 0.6827 هنوز شکسته نشده است، با اندازه گیری عرض الگوی مثلث نزولی شکل گرفته، می توان به خوبی پیش بینی کرد در صورت شکست حمایت، قیمت تا هدف اولیه 0.6700 ریزش را تجربه خواهد کرد.

  به طور خلاصه:

  • AUDUSD با برگشت از مقاومت، سیگنالی ناشی از نزول بیشتر نشان داد.
  • حمایت کوتاه مدت در قیمت 0.6827 و سپس در قیمت 0.6744 که کف 2019 است قابل دسترس است.
  • ستاپ کلی چارت پیشنهاد نزول تا قیمت 0.6700 ارائه می کند.

  امتیاز تریدرهای بزرگ به این مطلب

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  No comment

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *