تحلیل فاندامنتال اقتصاد آمریکا و دلار

تحلیل فاندامنتال اقتصاد آمریکا و دلار

تحلیل فاندامنتال اقتصاد آمریکا و دلار

آشفتگی با Brexit موجب پویش پول آمریکا شد، که به احتمال زیاد، همچنان موقعیت های خود را در حقیقت افزایش می دهد. شاخص دلار همچنان در حدود یک و نیم سال است که منعکس کننده تقاضای پایدار برای دلار است. با این حال، همه جفت ها تحت تاثیر دلار نیستند – به عنوان مثال، در جفت با ین و دلار نیوزیلند، وضعیت آشکار شده است، و جفت GBP / USD به طور کامل در رحمت Brexit است، کاملا نادیده گرفتن رویدادهای آمریکا.

اما طبق پیش بینی های بسیاری از کارشناسان، به طور کلی، پس از انتخابات به کنگره، دلار گرایی پس از انتخابات به اوج خود رسید. در نتیجه انتخابات، نتیجه قابل پیش بینی ترین متوجه شد (گرچه بسیار ناخوشایند برای دلار)، در نتیجه تضعیف پول ملی موقت بود. این به دنبال نشانه های کاملا مثبتی بود که اطمینان را به گاوهای دالر بازگرداند.

اول، رئیس کاخ سفید دست دوستی به دموکرات ها را گسترش داد، ارائه همکاری از نظر روند قانونی. و اگر چه این کوروتس او را از موجی از تحقیقات جدید نجات نخواهد داد، با این وجود Trump قادر به خنثی کردن عصبانیت در مورد عدم تعادل احتمالی نظام سیاسی آمریکا شد. ثانیا، اخیرا ایالات متحده اخیرا با گزارش های اقتصاد کلان خیره شده است. به طور خاص، بازار کار به طور سنتی از دلار آمریکا حمایت می کند. بدین ترتیب، نرخ بیکاری در کمترین حد 3.7٪ (پایین ترین از دسامبر سال 1969) باقی مانده است و نرخ بیکاری U-6 (یعنی با توجه به کارکنان نیمی از وقت) در ماه گذشته به 7.4٪ کاهش یافت (در ماه سپتامبر در 7.5٪). تعداد استخدام در بخش غیر کشاورزی در ماه اکتوبر 250،000 نفر افزایش یافت و سهم جمعیت فعال اقتصادی در ایالات متحده به 62.9 درصد افزایش یافت و روند مثبتی را نشان داد.

شاخص توسط اعضای بانک مرکزی ایالات متحده به شدت تحت نظارت است؛ زیرا رشد و یا کاهش آن نشان دهنده سطح تقاضا در بازار کار است و به طور غیر مستقیم بر پویایی فشار تورمی تاثیر می گذارد. طبق نظر اکثر اقتصاددانان، برای افزایش تورم به سطح هدف، رشد دستمزدها در سالانه باید بیش از سه درصد باشد. بنابراین، در ماه اکتبر، این شاخص بیش از هدف اصلی بود و به 3.1٪ رسید، و پیش بینی کارشناسان را تأیید کرد. اما برای اینکه پازل رشد تورم به طور کامل شکل بگیرد، ضروری است که کاهش سپتامبر در شاخص قیمت مصرف کننده خنثی شود. سپس اعداد به صراحت ناامید کننده بودند، و موجب اضطراب در رده های گاوهای دالر شد. با این حال، داده های منتشر شده در این هفته به سرمایه گذاران اطمینان داد، به رغم این واقعیت است که انتشار از مقادیر پیش بینی نشده فراتر نرفته است.

تحلیل-فاندامنتال-دلار

با این حال، کارشناسان انتظار رشد شاخص تورم مصرف کننده را داشتند و انتظارات آنها به طور کامل توجیه شده بود؛ به صورت ماهانه، به سه دهم درصد رسید، و در سالانه، شاخص نیز در سطح پیش بینی ها قرار گرفت، در حال حاضر در سطح 2.5٪. به غیر از قیمت مواد غذایی و برق، این شاخص به طور مشابه پویایی رشد را نشان داد. به صورت ماهانه، به دو دهم درصد افزایش یافت و به طور سالیانه به 2.1 درصد میرسید.

با این حال، تورم هسته ای به سطح پیش بینی نرسیده است، اما در برابر پیشینه دینامیکی کلی، بحرانی نیست. اگر ما در مورد پویایی رشد اقتصادی ایالات متحده صحبت کنیم، نمی توانیم در مورد آزادی امروز صحبت کنیم. خرده فروشی نیز پس از یک حرکت دیرینه در ماه های آگوست و سپتامبر، پیشرفت قابل توجهی نشان داد. اما در ماه اکتبر، این رقم بهتر از پیش بینی ها بود – هر دو با فروش و فروش بدون ماشین. فعالیت مصرف کننده آمریکایی ها همچنین نقش مهمی را برای بانک فدرال ایفا می کند، چرا که شاخص نرخ رشد اقتصادی کشور را نشان می دهد.

 

دلار به کجا خواهد رفت

این امر به جروم پائول، رئیس بانک فدرال، اجازه می دهد دوره ای را برای تشدید سیاست پولی ادامه دهد. در 24 ساعت گذشته، او دو بار در حوادث مختلف در ایالات متحده سخنرانی کرد و به پرسش های مخاطبان پاسخ داد. پس از اولین سخنرانی، شاخص دلار کمی کاهش یافت، زیرا پائول، با توجه به بازار، موضعی نسبتا محتاطانه در مورد چشم اندازهای آینده گرفت. اما در سخنرانی دوم او “بازسازی” – به ویژه، او گفت که شرکت کنندگان در بازار باید به این ایده که بانک فدرال به تدریج، اما به طور پیوسته نرخ بهره پایه را افزایش می دهد استفاده می شود.

علاوه بر این، او یادآور شد که در سال آینده او در کنفرانس مطبوعاتی در مورد نتایج هر یک از هشت نشست فدرال برگزار خواهد کرد، اشاره می کند که نرخ می تواند در هر یک از آنها افزایش یابد (در حال حاضر تصمیم گیری از تنظیم کننده انتظار می رود تنها در جلسات گسترده ) به طور خلاصه می توان نتیجه گرفت که پیشینه کلی اساسی اجازه می دهد تا فدرال رزرو بتواند سیاست پولی را بیشتر کند: احتمال افزایش نرخ بهره در جلسه ماه دسامبر 70 درصد است، در اولین جلسه بهار سال آینده – 45 درصد. گزارش های اخیر اقتصاد کلان و نظرات رئیس فدرال آمریکا بار دیگر بازار قاعده “قاتل” تنظیم کننده را قانع کرد.

تحلیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *