تحلیل فاندامنتال یورودلار برای 31 اکتبر 2018

تحلیل فاندامنتال یورودلار برای 31 اکتبر 2018

تحلیل فاندامنتال یورودلار برای 31 اکتبر 2018

پس از انتشار اطلاعات امروز در مورد رشد اقتصاد منطقه یورو، ارز اروپایی جای دیگری را پشت سر گذاشته است. در سه ماهه سوم، رشد اقتصادی به پایین ترین سطح چهار ساله کاهش یافت: بر اساس این گزارش، شاخص به 2.6٪ افزایش یافت (با پیش بینی 0.4٪)، در سالانه به 1.7٪ (با پیش بینی ضعیف 1.8٪). تولید ناخالص داخلی فرانسه و ایتالیا نیز ناامید شد – شاخص فرانسوی در سطح 0.4٪ (کارشناسان انتظار رشد به 0.5٪)، و ایتالیایی در سطح صفر با پیش بینی رشد 0.2٪.

چهره های منتشر شده جفت ارز یورو را در رحمت خرس ها که توانستند قیمت را تا اواسط قرن شانزدهم در برابر تقویت پول آمریکا کاهش دهند، جفت کرد. شاخص دلار در روز سه شنبه افزایش قیمت سالانه خود را به 96.66 (در حال حاضر)، منعکس کننده تسلط آن در بازار است. با این حال، EUR / USD خرس قادر به استفاده از این وضعیت برای شکستن سطح مقاومت 1.1340 (خط پایین شاخص BB در نمودار روزانه) برای باز کردن قیمت طاقچه بعدی 1.1340-1.1301 نیست. و اگر چه این جفت حفظ نگرش نزولی را مشخص می کند، اقدامات خرس ها به نظر نمی آیند.

در ابتدا، معامله گران آماده اند تا اقتصاد اروپا را تسریع کنند – شاخص تولید ناخالص داخلی کمی “فراتر از چهره های پیش بینی شده” رفت، اما به طور کلی، چنین پویایی باعث “شوک درد” نشد. حتی رئیس بانک مرکزی اتحادیۀ اروپا هفته گذشته تصریح کرد که روند رشد اقتصادی تضعیف شده است، هرچند که داده های ورودی به رشد چشم انداز اقتصاد اروپا بستگی دارد. البته، پس از انتشار سه شنبه، Draghi می تواند تا حدودی راحت تر موقعیت خود را، اما اگر ما در مورد لحظه فعلی صحبت می کنند، هیچ پیش شرطی برای وحشت وجود ندارد.

تحلیل فاندامنتال یورودلار برای 31 اکتبر 2018

ثانیا، معامله گران در مورد واقعیت رشد دلار نگران هستند. فروپاشی دیگر در بازارهای سهام ممکن است بر تعیین اعضای فدرال رزرو در مورد سرعت تنگنای پولی تاثیر بگذارد. برای مثال، معاملات روز گذشته در بورس اوراق بهادار آمریکا با کاهش سه شاخص کلیدی به پایان رسید. بنابراین شاخص داو جونز با 0.99٪ (به 24442.92 امتیاز)، S & P 500 – 0.66٪ (به 2641.25 امتیاز) و NASDAQ – 1.63٪ کاهش یافت. چنین پویایی بیشتر مشاهده می شود – به عنوان مثال، پنجشنبه گذشته Dow Jones از دست داده بود 2.5٪، S & P 500 – بیش از 3٪، در حالی که NASDAQ فروپاشی 4.5٪.

در همین حال، عملکرد در 10 ساله خزانه داری همچنان رشد می کند و در حال حاضر 3،119٪ است. بازار در واقع کاهش شاخص قیمت پایه هزینه های مصرف شخصی (PCE) را با تمرکز بر رشد اقتصادی ایالات متحده در سه ماهه سوم کاهش داد (اجازه دهید به شما یادآوری کنم که این رقم در 3.5٪ بوده است، بیش از حد پیش بینی شده). احتمال افزایش نرخ در جلسه ماه دسامبر 70٪ (تا 2.5٪) تخمین زده می شود و احتمال افزایش بهار (تا 2.75٪) 44٪ است. این وضع امور به فرار از دارایی های خطرناک آمریکایی کمک می کند، زیرا از دیدگاه نسبت ریسک / بازگشت، سرمایه گذاری در سهام نسبت به سرمایه گذاری در اوراق قرضه کمتر جذاب است.

به عبارت دیگر، با توجه به فرکانس “سقوط” در بازار سهام ایالات متحده، بانک فدرال نمی تواند وضعیت را نادیده بگیرد. اعضای تنظیم کننده بعید به نظر می آیند که تقویم ماه دسامبر را ترک کنند، اما ممکن است موضع محتاطانهتری در چشم انداز آینده اتخاذ کنند. Trump همچنین سوخت به آتش اضافه می کند که سیاست Fed را به طور مستقیم با وضعیت بازار سهام مرتبط می کند.

در نتیجه، تصویری تا حدودی پارادوکسانه وجود دارد: از یک طرف، مشکلات ارز اروپایی – بودجه ایتالیا، رویدادهای سیاسی در آلمان و کاهش تولید ناخالص داخلی در منطقه یورو. از سوی دیگر، چشم انداز نامطلوب دلار در برابر سقوط مکرر در بازارهای سهام وجود دارد. همچنین ما نباید فراموش کنیم که انتخابات میان دوره ای در کنگره، نتایجی که دموکرات ها می توانند در مجلس نمایندگان به اکثریت برسند. به اعتقاد کارشناسان، اگر این سناریو اجرا شود، ما به دلیل افزایش بی ثباتی سیاسی منتظر “فروش بزرگ” دلار هستیم.

تحلیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *