تحلیل 16 سپتامبر یورودلار، حرکت برخلاف فاندامنتالیست ها

تحلیل 16 سپتامبر یورودلار، حرکت برخلاف فاندامنتالیست ها

 • با آرام گرفتن یک جنگ تجاری ، دیگری گرم می شود – و علیه اتحادیه اروپا هدایت می شود. ایالات متحده ممکن است پس از حکم سازمان تجارت جهانی (WTO) علیه بروکسل به دلیل یارانه های غیرقانونی خود برای ایرباس (سازنده هواپیماهای اروپایی) با میلیاردها دلار در تعرفه وارد شود. در هنگام نبرد واشنگتن، روابط تجاری بین اقیانوس اطلس آرام بوده است. تصمیم سازمان تجارت جهانی در شرایطی که ایالات متحده و چین به توافق موقت نزدیکتر می شوند ، فرصت باز شدن جبهه آتلانتیک را باز می کنند.

  یورو دلار که در این روند توسعه تجارت کاهش یافته است، قدرت خود را نشان می دهد. یکی از دلایل تاب آوری یورو افزایش تقاضای تحریک مالی است. پابلو هرناندز دكوس، عضو بانك مركزی اروپا، اظهار داشت كه برای تأمین سیاست های مالی تقویت نیاز فوری وجود دارد. او آخرین عضو بانک مرکزی اروپا است که خواستار اقدام دولت شده است.

  این فشار نه فقط از جانب بانک مرکزی، بلکه از دموکرات های اروپایی نیز وارد می شود. پائولو جنتیلونی، که به عنوان کمیسر امور اقتصادی اتحادیه اروپا تبدیل می شود، نیز خواستار سیاست های مالی پیشبرد رشد شده است. اگر دولتها، به ویژه آلمان، رشته های کیف پول خود را باز کنند، بانک مرکزی اروپا ممکن است قدمی عقب تر از محرک وزنی بر یورو برداشته شود.

  و بعد از آنکه بانک مرکزی اروپا از هفته گذشته سخنان خود را بیان كرد، تمركز در حال تغییر روی صندوق های فدرال رزرو است. قدرتمندترین بانک مرکزی جهان قرار است روز چهارشنبه برای دومین بار متوالی نرخ بهره را کاهش دهد – اما بازارها به طور حتمی نسبت به این نتیجه اطمینان ندارند. تورم رونق ، فروش خرده فروشی و آمار اطمینان مشتری که هفته گذشته منتشر شد ، سرمایه گذاران را از اوراق قرضه خارج کرده است. افزایش حاصل از بازده نیز منعکس کننده شانس کاهش دیگری در ماه اکتبر است. واکنش بازار نسبت به تصمیم فدرال رزرو ، به سیگنالهای آن برای سیاست پولی آتی و نه تنها به تصمیم فعلی وابسته است.

  حمله به تأسیسات نفتی عربستان سعودی 50٪ از تولید این کشور و 5٪ از تولید جهانی نفت را از بین برد. ایالات متحده ایران را برای حمله بی رحمانه مقصر دانست و رئیس جمهور دونالد ترامپ گفته است كه ایالات متحده “قفل و بار شده است”. قیمت های نفت شایع شده و تحولات در خلیج فارس در صدر عناوین قرار دارد. اگرچه یورو / دلار USD تاکنون از شعله ور شدن بی تأثیر نبوده ، ممکن است بدتر شدن اوضاع جفت ارز با افزایش تقاضا برای دلار امن پناهنده باشد.

  امتیاز تریدرهای بزرگ به این مطلب

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  No comment

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *