خرده فروشی و مخارج مصرف شخصی، شاخصی تاثیرگذار در فارکس

خرده فروشی و مخارج مصرف شخصی، شاخصی تاثیرگذار در فارکس

 • خرده فروشی یک شاخص بسیار مهم برای فعالیت اقتصادی کل کشور و بازار فارکس است. گزارش خرده فروشی، ارزش دلاری کالاهای فروخته شده در تجارت خرده فروشی را با نمونه برداری از شرکت‌هایی که در بخش فروش محصولات نهایی فیزیکی به مصرف کنندگان فعالیت می‌کنند، منعکس می‌کند. در ایالات متحده این گزارش توسط دفتر سرشماری، که بخشی از وزارت بازرگانی است، منتشر می‌شود.

  به منظور تدوین این گزارش، اداره سرشماری حدود 5000 شرکت در هر اندازه‌‌ای را بررسی می‌کند، از خرده فروشان بزرگ مانند وال مارت گرفته تا شرکت‌های کوچک خانوادگی مستقل. گزارش خرده فروشی، شامل مشاغل ثابت در فروش و خرده فروشان غیر فروشگاهی مانند کاتالوگ‌های نامه و ماشین‌های فروش است. گزارش معمولاً در ساعت 13:30 GMT (ساعت 8:30 صبح EST) در روز سیزدهم یا در اطراف این روز، هر ماه منتشر می‌شود.

  این مطلب که برگرفته از مقاله‌ی تریدینگ پدیاست، موارد زیر را پوشش میدهد:

  خرده فروشی چیست؟
  چگونه بازرگانان شاخص خرده فروشی را می‌خوانند؟
  مخارج مصرف شخصی و نحوه خواندن آن‌ها
  خرده فروشی به طور کلی

  داده‌های منتشر شده، شامل فروش‌های ماه قبل است، به این معنی که این یک شاخص به موقع است، و نه تنها عملکرد تجارت خرده فروشی در یک کشور خاص، بلکه فعالیت سطح قیمت را نیز به طور کلی اندازه گیری می‌کند. به عنوان مثال، در ایالات متحده هزینه‌های مصرف‌کننده تقریباً به دو سوم رقم تولید ناخالص داخلی کل کشور کمک می‌کند.

  این گزارش معمولاً شامل دو مولفه است: یک رقم کل فروش (و یک درصد مربوط به تغییر در مقایسه با ماه قبل)، و یک رقم فروش خارجی که به عنوان خرده فروشی اصلی نیز شناخته می‌شود. هدف دوم مربوط به حذف قیمت‌های بسیار زیاد بلیط و فصلی بودن فروش خودرو است. سایر عناصر فرّار، که تحلیل‌گران می‌توانند حذف کنند تا الگوی تقاضای اساسی را نشان دهند، قیمت مواد غذایی و قیمت انرژی است.

  معامله‌گران فارکس چگونه شاخص خرده فروشی را بررسی می‌کنند؟

  معامله‌گران فارکس چگونه شاخص خرده فروشی را بررسی می‌کنند؟گزارش خرده فروشی به عنوان یک شاخص تصادفی در نظر گرفته می‌شود، به این معنی که این نشان دهنده وضعیت فعلی اقتصاد است. این شاخص همچنین به عنوان یک شاخص قبل از تورم در نظر گرفته می‌شود که معامله گران می‌توانند از آن برای ارزیابی مجدد احتمال افزایش یا کاهش نرخ بهره توسط بانک‌های مرکزی استفاده کنند.

  در صورت افزایش خرده فروشی در منطقه اروپا در اواسط چرخه کسب و کار، پیشی گرفتن از برآورد متوسط ​​کارشناسان ممکن است به عنوان یک سیگنال برای افزایش تورم در نظر گرفته شود، که ممکن است به منظور کاهش فشار تورمی، باعث افزایش نرخ بهره کوتاه مدت توسط بانک مرکزی اروپا شود. چنین سناریویی ممکن است از تقاضای اروپا پشتیبانی کند، اما باعث کاهش قیمت سهام و اوراق قرضه خواهد شد.
  از طرف دیگر، درصورت کاهش خرده فروشی، بسیار کمتر از انتظارات بازار، ممکن است به عنوان سیگنالی برای تورم سرکوب شده در نظر گرفته شود، که حتی ممکن است باعث کاهش هزینه‌های استقراض توسط بانک مرکزی شود. امکان دارد که چنین سناریویی پول ملی را تحت فشار فروش قرار دهد.

  افزایش فروش خرده فروشی در طی یک اقتصاد کساد، مسئله دیگری است. این را می‌توان نشانه‌ای از روند احیای اقتصاد دانست. در چنین زمینه‌ای، افزایش خرده فروشی جذابیت پول ملی را افزایش می‌دهد.

  درصورتیکه رشد خرده فروشی راکد باشد، این می‌تواند به این معنی باشد که مصرف‌کنندگان برای حمایت از رشد اقتصادی، در سطح بالایی هزینه نمی‌کنند. که این امر می‌تواند احتمال رکود اقتصادی را افزایش دهد.

  یک لحظه مهم، هنگام بررسی خرده فروشی، این است که رقم گزارش شده (واقعی) تا چه اندازه با عملکرد متوسط ​​یا تخمینی ​​کارشناسان تناسب دارد. معامله‌گران مبتدی باید توجه داشته باشند که نرخ خرده فروشی که بیش از حد پیش‌بینی شده‌است، معمولاً تقاضای ارز معینی را پشتیبانی می‌کند، در حالی که نرخ افزایش کمتر از حد پیش‌بینی، معمولاً فروش ارز معین را تحریک می‌کند.

  نمودار نحوه واکنش یورو / دلار آمریکا به انتشار گزارش خرده فروشی از ایالات متحده در ساعت 13:30 GMT در تاریخ 12 دسامبر را نشان می‌دهد.نمودار بالا نحوه واکنش یورو / دلار آمریکا به انتشار گزارش خرده فروشی از ایالات متحده در ساعت 13:30 GMT در تاریخ 12 دسامبر را نشان می‌دهد. فروش کلی در ماه نوامبر 0.7٪ در مقایسه با اکتبر صعود کرد و از تخمین‌های اولیه 0.6 درصدی پیشی گرفت. نمودار کوچک سبز با سایه پایین‌تر، حرکتی در حدود 20 پیپ در کراس یورو / دلار آمریکا را نشان می‌دهد، که نشان دهنده این است که دلار آمریکا پس از نتایج موفقیت آمیز، از حمایت خاصی برخوردار شده است.

  هزینه‌های مصرف شخصی به طور کلی

  هزینه‌های مصرف شخصی به طور کلیشاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی یا شاخص قیمت pce، یکی از مهمترین اقدامات دولت در زمینه هزینه‌های مصرف کننده برای کالاها و خدمات در ایالات متحده است. مصرف شخصی دو سوم کل هزینه‌های خانوار در کشور را تشکیل می‌دهد، در حالی که بیش از 70٪ از تولید اقتصادی را نیز تشکیل می‌دهد که با تولید ناخالص داخلی کشور اندازه‌گیری می‌شود. شاخص قیمت pce میانگین افزایش قیمت کالاهای با دوام و غیر با دوام و خدمات خریداری شده توسط مصرف کنندگان منفرد، خانواده‌ها و سازمان‌های غیر انتفاعی را که به آن‌ها خدمات می‌دهند، اندازه‌گیری می‌کند.

  شاخص pce برخلاف شاخص قیمت مصرف‌کننده (cpi) که بر اساس نظرسنجی خانوارهای انجام شده و توسط اداره آمار کار (bls) است، اساساً بر اساس اطلاعات گزارش gdp است. اداره تحلیل اقتصادی (bea) در ایالات متحده گزارش pce را هر ماه منتشر می‌کند. که معمولاً 30 روز پس از پایان ماه بررسی شده.

  شایان ذکر است که کمیته بازار آزاد فدرال (fomc) در “گزارش سیاست مالی خود به کنگره” از 17 فوریه 2000 اعلام کرد که در حال تغییر معیار اصلی تورم از شاخص قیمت مصرف کننده به “شاخص قیمت زنجیره‌ای” برای مخارج مصرف شخصی است.

  از آنجا که این نشان دهنده‌ی یک شاخص است، شاخص pce ریشه در سال 2005 دارد، زمانی که مقدار پایه روی 100 تنظیم شد. این شاخص منعکس کننده مصرف شخصی فعلی در قیمت‌های امروز است و سپس آن را با مصرف شخصی قیمت‌ها، در سال پایه (2005) مقایسه می‌کند. بنابراین، شاخص pce تصویری شفاف‌تر از روند کلی تورم در اقتصاد ارائه می‌دهد.

  چگونه معامله‌گران فارکس شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی را می‌خوانند؟

  اگر شاخص قیمت pce افزایش پیدا کند، این به عنوان نشانه‌ای از تورم بالقوه در نظر گرفته می‌شود. و در صورتی که شاخص قیمت pce کاهش یابد، این رکود بالقوه را نشان می‌دهد.

  اگر شاخص در طی یک دوره مشخص (مثلاً یک ماه) افزایش بیش از حد انتظار را نشان دهد، این نشانه‌ای است که به هدف تورمی فدرال رزرو نزدیک می‌شود، بنابراین تقاضا برای پول ملی (دلار آمریکا) افزایش می‌یابد (معامله گران دلار آمریکا را خریداری می‌کنند).

  اگر شاخص در طی یک دوره معین، افزایشی کمتر از حد انتظار را نشان دهد، بدان معنی است که فشار تورم همچنان سرکوب می‌شود، بنابراین معامله‌گران دلار آمریکا را می‌فروشند.

  علاوه بر این، از شاخص قیمت pce برای تعریف هزینه خانوارها در مقابل پس انداز استفاده می‌شود. سطح مصرف بالاتر نشان دهنده رشد بیشتر تولید ناخالص داخلی است. از طرف دیگر، نرخ پس‌انداز انعطاف‌پذیر، سلامت اقتصادی بلند مدت را ترجیح می‌دهد، زیرا می‌توان از پس‌انداز برای تأمین اعتبار وام‌های بانکی، وام های رهنی و همچنین سرمایه‌گذاری‌های تجاری استفاده کرد.

  همچنین، از شاخص قیمت pce برای درک روند انواع کالاها و خدمات خریداری شده توسط خانوارها استفاده می‌شود. این شاخص اطلاعاتی را درباره چگونگی تغییر الگوی خرید در پاسخ به افزایش غیرمنتظره قیمت، به عنوان مثال در قیمت بنزین در دوره بهار، فراهم می‌کند. شاخص قیمت pce می‌تواند ابزاری ارزشمند باشد که به کمک آن کشش یا عدم کشش تقاضا برای کالاها و خدمات مختلف مورد بررسی قرار می‌گیرد. در صورت کشش، با افزایش قیمت، تقاضا کاهش می‌یابد. در صورت عدم کشش، علی رغم افزایش قیمت‌ها تقاضا تقریباً بدون تغییر باقی می‌ماند.

  ارزش اصلی

  ارزش اصلیآخرین مورد که اهمیت زیادی هم دارد این است که، اداره تحلیل اقتصادی (bea) همچنین معیار اصلی تورم یا شاخص قیمت اصلی pce را ارائه می‌دهد. این شاخص اجزای فرّار مانند قیمت نفت، گاز و غذا را شامل نمی‌شود. می‌توان گفت که به نظر میرسد شاخص قیمت pce اصلی نسبت به شاخص قیمت اصلی مصرف کننده (cpi) نوسان کمتری دارد، زیرا روش‌های محاسبه این دو شاخص متفاوت است.

  فرمولی که برای محاسبه cpi به کار رفته احتمالاً برای مثال نوسانات گسترده قیمت در بنزین و فناوری رایانه را گزارش می‌کند، در حالی که فرمولی که برای محاسبه شاخص قیمت pce استفاده می‌شود به احتمال زیاد این نوسانات قیمت را هموار می‌کند.

  در مجموع، شاخص قیمت pce به عنوان یک مبنای قابل اعتماد عمل می‌کند، که بانک فدرال رزرو می‌تواند نرخ بهره معیار خود را برای مدیریت نرخ تورم تنظیم کند.

  امتیاز تریدرهای بزرگ به این مطلب

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  No comment

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *