سرمایه گذاری در بورس مناسب چه کسانی است؟

آموزش سرمایه گذاری در بورس

 • سرمایه گذاری در بورس مناسب چه کسانی است؟

  حتما تا به حال این سوالات برایتان پیش آمده است که سرمایه گذاری در بورس مناسب چه کسانی است؟  یا  آیا فقط افراد ریسک پذیر می  توانند در بورس سرمایه گذاری کنند؟ و آیا بورس فقط مختص افراد حرفه ای است یا افراد غیر حرفه ای هم می توانند در بورس سرمایه گذاری کنند؟

  به این نمودار توجه کنید. پاسخ به سوالات بالا را به راحتی می توانیم در این نمودار متوجه بشیم. این نمودار شیوه های مناسب سرمایه گذاری در بورس را بر اساس میزان ریسک پذیر بودن افراد نشان می دهد.

  همانطور که در این نمودار مشخص است افرادی که به هیچ عنوان تمایلی به پذیرش ریسک ندارند می توانند در بورس ، اوراق مشارکت و یا اوراق اجاره خریداری کنند چون سود تضمین شده ای دارد.

  سرمایه گذاری در بورس مناسب چه کسانی

  افرادی که میزان ریسک پذیری آن ها اندکی بیشتر است احتمالا سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری را به خرید اوراق مشارکت و اوراق اجاره ترجیح می دهند. چون سرمایه گذاری در این صندوق ها قابلیت کسب بازدهی بیشتری برای آن ها بوجود می آورد. سرمایه گذارانی که از دوگروه قبلی ریسک پذیرترند ترجیح می دهند خودشان مستقیما سهام شرکت ها را خریداری کنند. چون احتمال می دهند در ازای پذیرش این ریسک سود بیشتری به دست بیاورند. و در نهایت افرادی که به شدت ریسک پذیرند می توانند در قراردادهای آتی سرمایه گذاری کنند.

  اگر با مفاهیمی مثل صندوق سرمایه گذاری و یا قراردادهای آتی آشنایی ندارید به هیچ وجه نگران نباشید در درس های آینده راجع به این موارد بیشتر صحبت خواهیم کرد. فعلا هدف پاسخ به سوال اول است که سرمایه گذاری در بورس مناسب چه کسانی است؟ با این توضیحات پاسخ سوالات مشخص شد. همه ی افراد با سطوح مختلف ریسک پذیری امکان سرمایه گذاری در بورس را دارند.

  و اما سوال بعدی آیا بورس فقط برای افراد متخصص و حرفه ای است و یا افراد غیر حرفه ای هم می توانند در بورس سرمایه گذاری کنند؟ این نمودار پاسخ این سوال را برای شما مشخص می کند.

  آیا بورس فقط مختص افراد حرفه ای است یا افراد غیر حرفه ای هم می توانند در بورس سرمایه گذاری کنند

  همانطور که در این نمودار هم به خوبی مشخص است افراد با کمترین تخصص هم می توانند از طریق خرید اوراق مشارکت و یا اوراق اجاره و یا سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه سرمایه گذاری که سود ثابتی دارند وارد بورس شوند. افرادی که تخصص بیشتری دارند می توانند از بین سایر صندوق های سرمایه گذاری صندوقی که عملکرد مناسب تری دارد را برای سرمایه گذاری انتخاب کنند. همچنین این گروه از سرمایه گذاران می توانند از خدمات سبدگردانی اختصاصی که در برنامه های آینده به طور کامل توضیح می دهیم استفاده کنند.

  با افزایش میزان شناخت و آگاهی افراد از نحوه ی ارزیابی سهام شرکت ها سرمایه گذاران می توانند به صورت مستقیم نسبت به خرید و فروش سهام شرکت ها اقدام کنند. افراد بسیار متخصص و حرفه ای هم در کنارهمه ی موارد اشاره شده، مهارت سرمایه گذاری در ابزارهای باریسک بالا مثل قراردادهای آتی  و دیگر موارد را پیدا می کنند. با این اوصاف پاسخ سوال دوم هم مثبت است. یعنی برخلاف بعضی ازتصورات رایج بورس فقط محلی برای سرمایه گذاری افراد متخصص و حرفه ای نیست و غیر حرفه ای ها هم می توانند سرمایه گذاری در بورس را تجربه کنند.

  در درس های بعدی به تدریج درباره ی هر یک از شیوه های سرمایه گذاری که در این درس به آن ها اشاره کردیم به صورت مفصل توضیح خواهیم داد.

  خلاصه ی مطالب گفته شده در این درس:

  • در بورس امکان سرمایه گذاری برای همه ی افراد با سطوح ریسک پذیری متفاوت وجود.
  • امروزه با تنوع فرصت های سرمایه گذاری در بورس، افراد غیرمتخصص هم می توانند در این بازار سرمایه گذاری کنند.
  • اوراق اجاره و اوراق مشارکت جزو ابزارهای سرمایه گذاری بدون ریسک محسوب می شوند.
  • به افراد غیر متخصص توصیه می شود به جای خرید سهام، از طریق صندوق های سرمایه گذاری وارد بورس شوند.
  • صندوق های سرمایه گذاری با بهره گیری از افراد متخصص و مورد اعتماد در بورس سرمایه افراد را شیوه ی حرفه ای مدیریت می کنند.
  • خرید مستقیم سهام، در مقایسه با سرمایه گذاری از طریق صندوق های ریسک بیشتری داشته و نیازمند تخصص و شناخت کافی است.

  امتیاز تریدرهای بزرگ به این مطلب

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  No comment

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *