ضریب اهرمی یا لوریج چیست ؟ 5

ضریب اهرمی لوریج leverage چیست؟

ضریب اهرمی لوریج leverage چیست؟ضریب اهرمی چیست؟ لوریج چیست؟

به لطف معاملۀ مارجینی، امروز همۀ افراد می توانند به بازار مبادلات ارزي دسترسی پیدا کنند که در واقع همان معامله بر اساس اعتبار، لوریج یا ضریب اهرمی است که کارگزار به ازاي مقدار مشخصی از سرمایه (مارجین) که براي حفظ معاملات نیاز است اختصاص می دهد.اهرم عبارت است از نسبت سرمایۀ هاي مشتري به اندازة اعتبار کارگزار. معمولاً اندازة اهرم چند برابر بیشتر از اصل سرمایه است.

اندازه  لوریج فارکس در شرکت هاي مختلف، متفاوت است و به شرایط معاملاتی اي که هر شرکت به مشتریانش ارائه می دهد بستگی دارد. بهترین لوریج براي معاملات در بازار فارکس، 1:100 است. به عنوان مثال، اگر اصل سرمایه 1000 دلار باشد و اهرمنیز 1:100 باشد، در آن صورت در کل مبلغی معادل 100,000 دلار براي معامله موجود خواهد بود.

لازم به ذکر است که معامله گران به دلیل وجود اهرم می توانند معاملاتی با حجم هاي بالاتر انجام دهند. سرمایه گذارانی که داراي سرمایه هاي اندك هستند ترجیح می دهند که با مارجین معامله کنند (به عبارت دیگر از لوریج استفاده نمایند)، چراکه اصل سرمایه شان براي باز کردن معاملاتی که مناسب باشند کافی نیست.

همانطوریکه در بالا اشاره شد، متداول ترین ضریب اهرمی یا لوریج در بازار مبادلات ارزي، 1:100 است چراکه ضریب اهرمی بالا به همان اندازه که جذاب است، خطرناك نیز می باشد. استفاده اهرم در فارکس می تواند منجر به ضررهاي سنگین براي معامله گران مبتدي گردد. یعنی آن دسته از معامله گرانی که به تازگی معاملات آنلاین را شروع کرده اند و قصد دارند براي کسب سودهاي زیاد اهرم هاي بزرگ تر را انتخاب کنند در حالیکه از این حقیقت غفلت می کنند که انتخاب اهرم به منظور کسب سودهاي کلان، ضررهاي کلان نیز در پی خواهد داشت.

البته می توان از اثرات منفی استفاده از اهرم در نتایج معاملات جلوگیري کرد. عاقلانه نیست که از تمامی موجودي حساب براي معامله استفاده شود، به عبارت دیگر عاقلانه نیست که از حداکثر حجم معاملاتی براي باز کردن یک معامله استفاده شود. همچنین استفاده کرد که روش مهمی است و منجر به کاهش خطرات احتمالی خواهد شد. (S/L) ” می توان از “توقف ضرر

آموزش فورکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *