طلا الگوی 6 ساله خود را تکمیل کرد

طلا الگوی 6 ساله خود را تکمیل کرد

طلا الگوی 6 ساله خود را تکمیل کرد

طلا به طور کامل الگوی اصلاح قیمتی خود را تکمیل کرده است و به زودی در هفته های آتی با شکست سطح مقاومتی خود، بزرگترین صعود را در یک دهه اخیر تجربه خواهد کرد. اولین هدف قابل تصور برای این حرکت صعودی طلا، سطح 1500 دلار است زیرا در این قیمت شاهد لمس عدد طلایی فیبوناتچی یعنی نسبت 0.618 درصد می باشیم. مهم تر از آن، فرصت زمانی بسیار خوبی است که برای ورود به بازار داریم.

طلا همواره به عنوان یک گزینه آلترناتیو در مقابل دلار آمریکا مورد بررسی تحلیل گران قرار می گیرد. در شرایط حاضر بازار، به دلیل آرامی نسبی فدرال رزرو و همچنین اقتصاد مبتنی بر تعرفه های وارداتی و صادراتی که در آمریکا وضع شده است، به زودی شاهد تورم شدیدی در بخش مصرف کننده در بازار هستیم که می تواند قیمت ها را تا حد زیادی در سطح بین المللی افزایش دهد. این مورد قوی ترین دلیل فاندامنتالی یا بنیادی است که تحلیل گران طبق آن صعود فلز زرد با ارزش، طلا، را پیش بینی کرده اند.

تحلیل 2004 تا 2019 صندوق ذخیره طلا (SPDR)

اگر به چارت زیر که قیمت طلا را از نوامبر 2004 تا 2019 نشان می دهد توجه کنیم، می بینیم که طلا در ابتدای این بازه، قیمتی حدودا 40 دلاری به ازای هر اونس داشته است. این قیمت با رشد بسیار محدود نهایتا در فوریه 2005 به قیمت هر اونس 41.02 دلار رسید. اما در ماه مارس 2009 پس از رکود شدید بین المللی که در 2008 میلادی شاهد آن بودیم، هر اونس طلا در بازارهای بین المللی به مبلغ 100 دلار مورد معامله قرار می گرفت. نهایتا با کاهش تاثیر رکود، فلز زرد رنگ سفر قیمتی خود را در سپتامبر 2009 به ایستگاه 60 دلار رساند.

تحلیل 2004 تا 2019 صندوق ذخیره طلا (SPDR)در بلند مدت پیش بینی می شود قیمت با توجه به وضع سیاسی و بحران های موجود در خاورمیانه و همچنین سیاست های داخلی آمریکا، قیمت طلا حداقل تا 2000 دلار در مرحله اول رشد داشته باشد. اما در کوتاه مدت همانطور که در ابتدای این مطلب نیز ذکر شد، هدف 1500 دلاری را تا انتهای سال 2019 برای طلا متصور هستیم.

تحلیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *