قشر پیش پیشانی در تریدرها چه عملکردی دارد؟

قشر پیش پیشانی در تریدرها چه عملکردی دارد؟

 • فشر پیش پیشانی مغز در طراحی رفتارهای شناختی پیچیده و نیز در رفتار اجتماعی و ابراز شخصیت مشارکت دارد. قشر پیش پیشانی در نواحی قشری قطعه پیشانی (لب قدامی مغز) واقع است که این نواحی جلوتر از قشرهای حرکتی اولیه و رابط واقع شده اند.

  قشر پیش پیشانی مغز برای افراد این امکان را فراهم می کند که خاطرات را به ذهن بسپارند، از داده ها و اطلاعات خاص نتایج کلی استخراج کنند، پیامدهای اقدامات خود را پیش بینی کنند و تجربیات گذشته و فعلی را با هم مقایسه نمایند. همه این کارکردها به ترتیب به افراد کمک می کند که به ارزیابی ها و قضاوت های متعادلی دست یابند. شما می توانید قشر پیش پیشانی را به عنوان “مرکز عملیات شبکه مغز” در تصمیم گیری مجسم کنید.

  مفاهیم مربوط به قشر پیش پیشانی

  به لحاظ منطقی در صورتی که سرمایه گذاران مرتکب اشتباهات شناختی شوند، تلویحا به این معناست که قشر پیش پیشانی، داده های مناسب لازم برای اتخاذ تصمیمات آگاهانه و متعادل در اختیار نداشته است. به عبارت دیگر زمانیکه سرمایه گذاران در دام رفتارهای سوگیرانه می افتند، اغلب نبود اطلاعات را دلیل آن می دانند.

  هر اندازه که افراد بتوانند از طریق آموزش و کسب آگاهی مستمر از سرمایه گذاری هایشان بهره مند شود، موفق ترند. مفهوم تلویحی مهم دیگر در رابطه با قشر پیش پیشانی این است که اگر آسیبی به این سطح از مغز وارد شود – از طریق تصادف یا بالا رفتن طبیعی سن – سرمایه گذاران می توانند در استدلال خود بسیار نزدیک بین شوند. مطالعات نشان داده است که افرادی که از قشرهای آسیب دیده رنج می برند، دید محدودی دارند و در برنامه ریزی بلند مدت با کاردانی عمل نمی کنند. لازم است که مشاوران هنگام کمک به افراد سالخورده و آسیب دیده از این واقعیت آگاه باشند.

  توصیه های لازم

  آموزش، کلید مبارزه با سوگیری های شناختی است. آن دسته از مشاوران که مشتریان خود را با دقت آگاه و مطلع نگه می دارند، در واقع استمرار روابط کاری بلند مدت و سالم با مشتریان خود را تضمین می کنند. سرمایه گذارانی که می خواهند اشتباهات شناختی خود را محدود سازند، می توانند از طریق یک مشاور یا با آموزش و مطالعه، رهنمودهای لازم را جستجو نمایند. مجهز کردن قشر پیش پیشانی به اطلاعاتی که برای اتخاذ تصمیم خود نیاز دارد، می تواند به معنای تفاوت کسب سود و متقبل شدن زیان و از دست دادن سرمایه باشد.

  امتیاز تریدرهای بزرگ به این مطلب

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  No comment

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *