مزایای فارکس (3)

مزایای فارکس

 • مزایای فارکسمزایای فارکس

  مواردي مانند نقد شوندگی بالا، 24 ساعته بودن، عدم تاخیر، قابل دسترس بودن، مدیریت منعطف معامله، نبود کمیسیون و غیره از مزایای فارکس به شمار میروند.

  نقدشوندگی

  فارکس مقدار بیشماري پول را به گردش در می آورد و حداکثر آزادي مورد نیاز براي باز کردن و بستن معاملات را در لحظه کنونی بازار فراهم می گرداند. سیالیت بالا بخش بسیار جذاب فارکس براي معامله گران محسوب می شود زیرا فرد را قادر می سازد که با هر حجم معاملاتی وارد بازار شده و از آن خارج شود.

  عدم تأخیر

  از آنجائیکه فارکس در تمام ساعات روز در حال کار است، به همین دلیل لازم نیست معامله گران،برخلاف دیگر بازارها، بعد از یک رویداد براي مشاهده عکس العمل بازار صبر کنند.

  قابل دسترس بودن

  از مهمترین مزایای فارکس این است که بازار فارکس مکان فیزیکی خاصی ندارد و تنها با استفاده از یک کامپیوتر متصل به اینترنت میتوان به بازار دسترسی داشت و اقدام به معامله کرد.

  مدیریت منعطف یک معامله

  معامله گر می تواند طبق میلش از قبل زمانی خاص را براي انجام معامله تنظیم و ثبت کند تا با رسیدن به آن زمان، معامله به طور خودبخود باز شود؛ به این ترتیب، امکان مدیریت روند یک معامله به طور پیشرفته فراهم می آید.

   هزینه های معاملاتی

  در فارکس هیچگاه کمیسیون وجود نداشته است. فقط معامله گر باید تفاوت قیمت خرید و فروش معمول را که به اسپرِد معروف است بپردازد. “Spread”

  قیمت در لحظه تضمین شده

  در  بازار فارکس بر خلاف شیوه هاي سرمایه گذاري آتی و یا دیگر انواع سرمایه گذاري ها در ارز ، معاملات بدون در نظر گرفتن حجم معاملاتی سرمایه گذار در قیمت همان لحظه بازار انجام می شوند.

  روند بازار

  نوسانات ارز مسیري مشخص دارند که حتی در بازده هاي زمانی کوتاه مدت هم قابل مشاهده هستند. هر ارزي در زمانی معین نوسان مخصوص به خودش را دارد که طبق آن فارکس را قابل تحلیل می کند.

  اعتبار (اهرم یا لوریج)

  طبق توافق صورت گرفته بین مشتري و بانک (یا کارگزار) سطحی خاص از “اعتبار”به حساب هاي معاملاتی تعلق می گیرند تا به همان میزان به مشتري امکان دسترسی به بازار داده شود ( به طور معمول این اعتبار 1:100 است). به عبارت دیگر، شما تا حجم 100000 دلار فقط با سرمایه اي معادل یک درصد آن (یعنی 1000 دلار) معامله انجام دهید. چنین سطحی از “اعتبار” در لحظاتی که نرخ برابر ارزها در فارکس به سرعت تغییر می کند می تواند بسیار سود ده باشد (البته به مراتب خطر بیشتري را در پی خواهد داشت). تعیین سطح اعتبار همواره بر عهده معامله گران بازار فارکس است.

  امتیاز تریدرهای بزرگ به این مطلب

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  No comment

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *