معرفی شرکت پردازش اطلاعات مالی


 • معرفی شرکت پردازش اطلاعات مالی

  حتما به خاطر دارید که در مبحث مربوط به ریسک گفتیم که منظور از ریسک احتمال محقق نشدن پیش بینی ها یا به عبارت دیگر، احتمال عدم موفقیت است. مثلا سرمایه گذاری را فرض کنید کنید که با این پیش بینی که قیمت سهام شرکت الف تا سال آینده 40% رشد می کند و از 100 تومان به 140 تومان می رسد، اقدام به خرید سهام این شرکت می کند. حالا اگر در پایان سال قیمت سهام شرکت به جای 140 تومان به 120 تومان برسد، پیش بینی این سرمایه گذار با 50% عدم موفقیت یا ریسک همراه بوده است. هر اندازه میزان اختلاف واقعیت با پیش بینی بیشتر باشد، ریسک سرمایه گذاری هم بیشتر است.

  همچنین گفتیم مهم ترین عاملی که باعث می شود پیش بینی تا حد زیادی بر واقعیت منطبق شود و ریسک سرمایه گذاری کاهش پیدا کند، اطلاعات است. هر اندازه اطلاعات معتبرتر، جامع تر، به روزتر و مرتبط تر باشد، پیش بینی ها دقیق تر انجام می شود و در نتیجه احتمال عدم موفقیت در سرمایه گذاری کاهش پیدا می کند. بنابراین اطلاعات نقش بسیار اساسی و تعیین کننده ای در کاهش ریسک سرمایه گذاری دارد. با این توضیح می رویم. سراغ معرفی شرکت های پردازش اطلاعات مالی.

  همانطور که می دانید روزانه اطلاعات بسیار زیاد و متنوعی در بورس و همچنین در محیط کلان اقصادی تولید و منتشر می شود که تحلیل آن ها می تواند در تصمیم گیری سرمایه گذاران موثر باشد و ریسک سرمایه گذاری افراد را کاهش دهد. به عنوان مثال اطلاعات منتشر شده در صورت های مالی شرکت، روند معاملات سهام شرکت در گذشته، اطلاعات مرتبط با شرکت های رقیب و وابسته، نوسانات نرخ ارز، تعرفه های صادرات و واردات، قیمت جهانی نفت و دیگر موارد همگی از جمله اطلاعاتی هستند که یک سرمایه گذار برای اینکه بتواند تصمیم درست و منطقی اتخاذ کند، به تحلیل و بررسی جامع آن ها نیاز دارد.

  اما سوال اصلی این جاست که یک سرمایه گذار چطور می تواند این حجم از اطلاعات و روابط بین آن ها را تحلیل کند؟ و آیا اصلا همه سرمایه گذاران تخصص و دانش چنین کاری را دارند یا خیر؟

  شرکت پردازش اطلاعات مالی دقیقا همین کار را انجام می دهد، یعنی با پردازش اطلاعات متعدد و موثر در سرمایه گذاری و تحلیل روابط بین این اطلاعات، آن ها را به اطلاعات جامع، مختصر، موثر و نظام مند تبدیل می کند و در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهد تا سرمایه گذاران بتوانند در تصمیم گیری های خودشان برای خرید و فروش سهام و سایر انواع اوراق بهادار، از این اطلاعات استفاده کنند.

  بنابراین اطلاعات ارائه شده توسط شرکت پردازش اطلاعات مالی در واقع برای سرمایه گذاران تصمیم سازی می کند و شرایط لازم برای تصمیم گیری مناسب و واقع بینانه را فراهم می آورد.

  لازم به ذکر است فقط سرمایه گذاران نیستند که از اطلاعات ارائه شده توسط شرکت پردازش اطلاعات مالی استفاده می کنند. بلکه شرکت های مشاوره سرمایه گذاری، سبد گردان ها و حتی شرکت های سرمایه گذاری که روزانه حجم زیادی اوراق بهادار خرید و فروش می کنند هم جزو مشتریان این شرکت ها به شمار می روند. طبیعتا شرکت پردازش اطلاعات مالی هم در ازای اطلاعات پردازش شده از مشتریان خودش مبلغی را تحت عنوان حق الزحمه دریافت می کند.

  برای مشاهده فهرست شرکت های پردازش اطلاعات مالی می توانید به آدرس اینترنتی سازمان بورس و اوراق بهادار به نشانی www.SEO.ir مراجعه نمایید.

  امتیاز تریدرهای بزرگ به این مطلب

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  No comment

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *