میانگین متحرک چیست؟

میانگین متحرک چیست؟

 • میانگین متحرک به سادگی یک روش برای تمیز کردن پرایس اکشن در طول زمان است.منظور ما از “میانگین متحرک”، این است که شما میانگین قیمت پایانی یک جفت ارز برای آخرین x دوره از اعداد را در نظر می گیرید. در یک نمودار، این طور به نظر می رسد:

  مووینگ اوریج چیستمانند هر اندیکاتور فارکس دیگری، اندیکاتور میانگین متحرک یا moving average برای کمک به پیش بینی قیمت های آینده بازار استفاده می شود. با نگاه کردن به شیب میانگین متحرک، می توانید جهت بالقوه قیمت های بازار را بهتر تعیین کنید. همانطور که گفتیم، متوسط حرکت قیمت اقدامات را خنثی می کند.

  انواع مختلفی از میانگین های متحرک وجود دارد و هر یک از آنها دارای میزان نرمی و تنظیمات خاص خود هستند. به طور کلی، هر چه قدر میانگین متحرک نرم تر باشد و پریود طولانی تری داشته باشد، کند تر به حرکت های بازار عکس العمل نشان می دهد.

  هرچه قدر میانگین متحرک تند و تیزتر باشد، سریعتر به حرکات قیمت عکس العمل نشان می دهد. برای ایجاد یک میانگین متحرک نرم و آرام، شما باید قیمت های متوسط بسته شدن را در مدت زمان طولانی تری دریافت کنید.در حال حاضر، شما احتمالا فکر می کنید، “ایول! زودتر بریم سر اصل مطلب. چطوری می تونم از میانگین متحرک برای معامله کردن استفاده کنم؟” در این بخش ابتدا باید دو نوع اصلی میانگین متحرک را توضیح دهیم:

  • میانگین متحرک ساده Simple Moving Average
  • میانگین متحرک نمایی Exponential Moving Average

  ما همچنین به شما آموزش می دهیم که چگونه آنها را محاسبه کنید و هر کدام از جوانب مثبت و منفی آن ها را بیان می کنیم. درست مثل هر درس دیگر در بخش آموزش فارکس “گروه بررسی فارکس ForexReviewGroup”، ابتدا باید مقدمات را یاد بگیرید! پس از آنکه شما مووینگ اوریج را همانند فوتبال بازی کردن لیونل مسی یاد گرفتیید، به شما روش های مختلفی برای استفاده از میانگینهای متحرک و نحوه ترکیب آنها با استراتژی معاملاتی خود را آموزش می دهیم.

  میانگین متحرک ساده simple moving average چیست؟

  میانگین متحرک ساده (SMA) ساده ترین نوع میانگین متحرک برای تجزیه و تحلیل فارکس است.

  اساسا یک میانگین متحرک ساده با جمع کردن قیمت های بسته شدن x کندل اخیر و تقسیم آنها بر تعداد x محاسبه می شود. گیج شدید؟! نگران نباشید، ما موضوع را کاملا شفاف خواهیم ساخت.

  محاسبه متوسط حرکت ساده (SMA)

  اگر شما یک نمودار متحرک متحرک 5 ساله را به یک نمودار یک ساعته اضافه کنید، شما در حقیقت قیمت های بسته شدن را برای 5 ساعت گذشته اضافه کرده اید و سپس آن را به 5 تقسیم کرده اید.

  اگر شما یک میانگین میانگین متحرک ساده 5 دقیقه ای را در یک نمودار فارکس 10 دقیقه ای قرار دهید، می توانید قیمت های بسته شدن 50 دقیقه گذشته را اضافه کنید و سپس آن را با 5 تقسیم کنید.

  اگر شما یک نمودار متحرک متحرک 5 ساله را در یک نمودار 30 دقیقه ای قرار دهید، می توانید قیمت های بسته 150 دقیقه ای را اضافه کنید و سپس آن را با 5 تقسیم کنید.

  اگر شما 5 دوره ساده متوسط حرکت را در 4 ساعت طراحی کردید. نمودار … خوب، خوب، می دانیم، می دانیم! شما موضوع را کاملا درک کردید!

  بیشتر پلتفرم های معاملاتی مثل متاتریدر4، متاتریدر 5، سی تریدر (Ctrader) و …. در تمام بروکرهای معتبر فارکس همه محاسبات را برای شما انجام می دهند. دلیل اینکه ما با محاسبه میانگین های متحرک ساده شما را خسته کردیم، این است که قبل از استفاده از هر ابزاری بهتر است نحوه عملکرد آن را بدانید تا تمام زیر و بم آن را متوجه شوید و به راحتی در موقعیت های مناسب از آن استفاده کنید.

  درک اینکه چگونه یک اندیکاتور فارکس کار می کند بدین معنی است که شما می توانید تنظیمات آن را به راحتی تغییر دهید و با ایجاد استراتژی های مختلف، سوددهی خود را در بازار افزایش دهید.

  در حال حاضر، مانند تقریبا هر اندیکاتور دیگر فارکس، مووینگ اوریج با تأخیر حرکات قیمت را به نمایش می گذارد. از آنجا که شما میانگین گذشته قیمت را می گیرید، واقعا شاهد مسیر کلی گذشته اخیر و جهت کلی «قیمت آینده» در کوتاه مدت هستید.

  این مثال زیر به راحتی نرم کردن حرکات پرایس اکشن به کمک اندیکاتور مووینگ اوریج را به شما نشان می دهد.

  میانگین متحرک ساده چیست

  در نمودار بالا، ما سه نمودار SMA مختلف را در نمودار 1 ساعته USD / CHF ترسیم کردیم. همانطور که می بینید، هر چه قدر دوره زمانی SMA طولانی تر است، بیشتر پشت سر قیمت عقب می افتد. توجه کنید که 62 SMA دورتر از قیمت فعلی نسبت به SMA های 30 و 5 است.

  به جای آن که فقط به قیمت فعلی بازار نگاه کنیم، میانگین های متحرک به ما دید وسیعتری می دهد و اکنون می توانیم جهت کلی قیمت آینده آن را ارزیابی کنیم. با استفاده از SMA ها، می توانیم بگوییم که آیا یک جفت در حال ترسیدن است، روند در پایین یا فقط دامنه. یک مشکل ساده با میانگین حرکت ساده وجود دارد: آنها به حرکات شدید خیلی حساس هستند.

  وقتی این اتفاق می افتد، این می تواند سیگنال های دروغین را به ما بدهد. ممکن است فکر کنیم که یک روند جدید ممکن است در حال بوجود آمدن باشد، اما در واقع، هیچ چیز تغییر نکرده است. در درس بعدی ما به شما نشان خواهیم داد که منظور ما چیست و همچنین شما را به نوع دیگری از میانگین متحرک معرفی می کنیم تا از این مشکل جلوگیری کنید.

  میانگین متحرک نمایی exponential moving average چیست؟

  همانطور که در درس قبلی گفتیم، میانگین های متحرک ساده می توانند توسط حرکات شدید تحریف شوند. ما با یک مثال شروع میکنیم.

  بگذارید بگوییم ما یک SMA 5 دوره ای را در نمودار روزانه EUR / USD قرار می دهیم.

  میانگین متحرک نمایی چیست

  قیمت بسته شدن برای 5 روز گذشته به شرح زیر است:

  روز 1: 1.3172

  روز 2: 1.3231

  روز 3: 1.3164

  روز 4: 1.3186

  روز 5: 1.3293

  میانگین متحرک ساده به شرح زیر محاسبه می شود:

  (1.3172 + 1.3231 + 1.3164 + 1.3186 + 1.3293) / 5 = 1.3209

  به اندازه کافی ساده، درست است؟ خب، اگر گزارش روز دوم درمورد یورو در سراسر هیئت مدیره وجود داشته باشد، چه؟
  این موجب می شود که EUR / USD به 1.3000 نفوذ کند. بیایید ببینیم که این اثر چه تاثیری در دوره SMA 5 دارد.

  روز 1: 1.3172

  روز 2: 1.3000

  روز 3: 1.3164

  روز 4: 1.3186

  روز 5: 1.3293

  میانگین متحرک ساده به شرح زیر محاسبه می شود:

  (1.3172 + 1.3000 + 1.3164 + 1.3186 + 1.3293) / 5 = 1.3163

  نتیجه میانگین متحرک ساده بسیار پایین تر می شود و این به شما این مفهوم را می دهد که قیمت واقعا در حال کاهش است، زمانی که در واقعیت، روز دوم فقط یک بار یک رویداد ناشی از نتایج ضعیف یک گزارش اقتصادی بود. نکته ای که ما تلاش می کنیم این است که گاهی اوقات میانگین ساده حرکت ممکن است خیلی ساده باشد. اگر فقط یک راه وجود دارد که بتوانید این حرکات شدید را فیلتر کنید تا ایده اشتباهی را دریافت نکنید. هوم … یک دقیقه صبر کنید … بله، راهی وجود دارد!

  این به معنی میانگین متحرک نمایی است! میانگین متحرک متحرک (EMA) به آخرین دوره ها اهمیت و وزن بیشتری قائل می شود.

  امیدواریم که جواب سوالاتی از این دست را پیدا کرده باشید: میانگین متحرک چیست؟ میانگین متحرک ساده چیست؟ میانگین متحرک نمایی چیست؟ و …. در صورتی که هنوز سوال یا ابهامی داشتید حتما از طریق فرم تماس با ما یا از طریق تلگرام با ما در میان بگذارید.

  امتیاز تریدرهای بزرگ به این مطلب

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  No comment

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *