همه‌ی ویژگی‌های یک تریدر خوب | تریدر شوید

تریدر trader

در این مقاله ما به بررسی ویژگی های مهم یک تریدر خوب میپردازیم پس اگر میخواهید بدانید به عنوان یک تازه کار در زمینه‌ی زوج ارز ها باید چه نکاتی را برای تبدیل شدن به یک تریدر فارکس رعایت کنید در این مطلب همراه ما باشید.

اولین نکته ابنست که افراد زمانی شکست میخورند که با توجه به میزان و حجم حسابی که دارند ریسک مناسبی را انجام نمیدهند و در واقع ریسک کردن خود را مدیریت نمیکنند.
این ها یکسری اشتباهات متداول و در عین حال ساده هستند که معامله گران با وجود اینکه از آنها آگاهند، بارها مرتکب میشوند و همواره این موارد را نادیده میگیرند.
اکثر معامله گران میدانند که باید خطر کردن صحیح را در استراتژی خود قرار دهند. البته این باید با اندازه ی حساب و همچنین با میزان ریسک پذیری صاحب حساب، مطابقت داشته باشد. اگرچه اجتناب کردن از انجام این خطاها آسان است اما بازهم قابل بحث و پر اهمیت هستند، زیرا تعداد زیادی از معامله گران که به موفقیت نمیرسند، دچار همین مشکلات میشوند.

خطر از دست دادن را تشخیص دهید

در ابتدا، شما باید همه چیز را ساده نگه دارید و از پیچیدگی‌ها، دوری کنید. و سعی کنید در کمترین پیچیدگی مفیدترین اطلاعات را داشته باشید.
خودتان را گول نزنید. بزرگ ترین دشمن در جریان ترید ها در هر بازاری به خصوص فارکس، خودمان هستیم. ما باید خطرهایی که میتوانیم بدون آسیب رسیدن به اقتصادمان، آنها را انجام دهیم، شناسایی کنیم. ما باید تشخصی دهیم که به عنوان یک سرمایه گذار و تریدر ، چقدر ریسک پذیر هستیم. نه اینکه چقدر دلمان میخواهد ریسک پذیر باشیم!
و بعد از اینکه این مسئله برایمان مشخص شد، با توجه که میزان ریسک پذیری خود، اموالمان را در معرض خطر قرار دهیم.

چگونه تریدر شویم؟

دارایی های مالی را انتخاب کنید

یک پروژه ی واقعی و نه ساختگی را انجام دهید. ما باید انتظار داشته باشیم که سرمایه گذاریمان، بازدهی داشته باشد. که این بازدهی با سرمایه ی سرمایه گذاری شده، داراهی های در معرض خطرمان، و دوره ای که ما از آن سرمایه گذاری میکنیم، مطابق است و ارتباط مستقیم دارد. شرکت کنندگان در دادوستدها و نقشی که آن ها ایفا میکنند را بشناسید.
هر آدم حرفه ای که میخواهد در بخش خاصی فعالیت کند باید این بخش را کاملا و عمیقا بشناسد.
توصیه ی ما یافتن یک منبع بازگشت و درک چگونگی عملکرد آن، از نظر بازدهی و میزان ضرر، در زمینه های مختلف بازار است.
باید میزان سودآوری و احتمال زیان را از لحاظ مطلق، نسبی و همچنین ریسک، مطالعه کنیم و زیر نظر داشته باشیم.

برای هر معامله‌ای، محدوده‌ی ضرر تعیین کنید

پس از این که در مورد منابعی بازگشتی که قرار است در دارایی هایمان اعمال کنیم، تصمیم گیری کردیم، قدم بعدی این است که بهترین راه را برای ترکیب کردن آنها پیدا کنیم.
ما باید یک محدوده ای برای ضررهایمان در روز، هفته، ماه و در نهایت کل حساب تعیین کنیم. در این مرحله، درصد مناسب ضرر برای هر معامله باید بین ۰/۸ ٪ و ۳٪ باشد. هر چه ضرر و زیان ما کمتر باشد، احتمال موفق شدنمان بیشتر میشود. همچنین ما نباید صد درصد چیزی که احتمال میدهیم که از دست بدهیم را سپرده گذاری کنیم.
دائما در تغییر بودن در این زمینه به ما کمک میکند در که در صورت شکست به ماجراجویی برگردیم و به مسیرمان ادامه دهیم. باید مقدار ورودی را انتخاب کنیم که با میزان حساب اصلیمان متناسب باشد، نه با مزایایی که میخواهیم به دست آوریم.
به یاد داشته باشید که باید ضرر کمتر و سود بیشتری داشته باشید، بنابراین روش های کار را یاد بگیرید و با پیروی از آنها در پی جمع آوری سود باشید.
دو جمله‌ی زیان و سود را در ورودی‌های حسابتان در نظر بگیرد، یعنی هم احتمال ضرر و هم سود، وجود دارد. واجب نیست که همیشه در بازارها سرمایه گذاری کنیم. زمان هایی وجود دارد که یک معامله با خود زیان بیشتری نسبت به سود، به همراه دارد.
بنابراین تشخیص این که چه زمانی سرمایه گذاری کنیم، چه زمانی از موقعیت خارج شویم و به خصوص تشخیص اینکه چه وقت هایی اصلا وارد ماجرا نشویم؛ از بسیاری از خطرات و اشتباهات تجاری یک تریدر جلوگیری میکند.
عمل کردن به همه ی موارد ذکر شده بسیار ساده است و اکثر سرمایه گذاران از آن آگاهند. با این حال بسیاری از آنها به طور همزمان همه‌ی این موارد را رعایت نمیکنند‌. فقط به سادگی پیش بروید، از پیچیدگی ها دوری کنید و سعی کنید مفید و تاثیرگزار باشید. همه ی این ها شما را به موفقیت نزدیک، و از شکست دور میکند.

برای مطالعه بیشتر میتوانید به این صفحه مراجعه کنید.

آموزش های پایه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *