پیش بینی ها درمورد زوج ارز پونددلار 23 اکتبر

پیش بینی ها درمورد زوج ارز پونددلار 23 اکتبر

پونددلار پس از آنكه پارلمان طرح قانونگذاری تسریع شده نخست وزیر برگزیت را رد كرد ، در حال كاهش است. پاسخ اتحادیه اروپا به درخواست های الحاق و چشم انداز انتخابات جدید چشمگیر است. نمودار چهار ساعته چهارشنبه در حال افزایش است. “هرطور که شده، ما با این توافق نامه اتحادیه اروپا را ترک خواهیم کرد” – سخنان نخست وزیر بوریس جانسون پس از عدم موفقیت در حرکتی که می تواند خروج از اتحادیه اروپا را در 31 اکتبر امکان پذیر کند. شانس خروج بدون توافق در هالووین – ترسناک برای بازارها – کارتهای خاموش است. دولت اعلام کرد که قانون برگزیت را به حالت مکث یا در “حالت زامبی” قرار می دهد. اما اکنون چه اتفاقی می افتد؟ عدم اطمینان در مورد مراحل بعدی بر پوند انگلستان سنگینی می کند.

تنش ها در بروکسل

انتظار می رود اتحادیه اروپا الحاق به ماده 50 را با “ضعف” در کارت ها تصویب کند. دونالد توسک، رئیس شورای اروپا گزینه پذیرش تأخیر را تا 31 ژانویه سال 2020 ، اما با گزینه ای برای خروج زودتر از آن پذیرفته است. اگر مجلس عوام توافق نامه برگزیت را تأیید کند، ممکن است بروکسل به انگلستان اجازه خروج زودتر از موعد را بدهد.

اواخر ژانویه ، تاریخی است که در درخواست رسمی جانسون ارسال شده است – که توسط بن بن مخالفان مجبور شده است. اتحادیه اروپا ممکن است تاریخ Brexit دیگری را ، زودتر یا دیرتر تعیین کند – اما نمی خواهد به عنوان دخالت در روند سیاسی انگلیس تلقی شود. به نظر می رسد فرانسه تمایلی به تأیید تعویق دیگر ندارد و این نشان دهنده تشدید روند بی پایان است – اما به احتمال زیاد ادامه خواهد یافت. اتحادیه اروپا ممکن است وقت خود را بگذارد ، اما الحاقی از قیمت پوند در حال حاضر پخته شده است.

انگلیس با زمان چه خواهد کرد؟

به نظر می رسید که برنامه اولیه در خیابان 10 داونینگ استرالیا برای انتخابات است. سه ماه زمان کافی برای برگزاری انتخابات – شاید در تاریخ 5 یا 12 دسامبر – باشد و دوباره به توافق برسد. براساس نظرسنجی های اخیر ، محافظه کاران جانسون در صدر قرار دارند و جرمی کوربین رهبر کارگر به عنوان حریف ضعیف شناخته می شود.

انتخابات بدون تأیید معامله عدم قطعیت را افزایش می دهد و ممکن است بر پوند سنگین شود. با این حال ، در حالی که نخست وزیر برنامه حرکت را از دست داد ، بیل قانون انصراف خود (WAB) گره اولیه را دریافت کرد – و با حاشیه وسیع تر از حد انتظار. مجلس با 329 به 299 رای داد تا به طور عمده از معامله خود حمایت کند در حالی که پیشینیان وی ترزا می توانست سه بار Brexit را بدست نیاورد.

حاشیه 30 MP ممکن است نخست وزیر را مجبور کند روند کار را طی کند – حتی اگر بیشتر از آنچه می خواست طول بکشد. اگر او موفق شود ، او ممکن است به عنوان رهبر شرکت کننده مسابقه Brexit – پیروز رقابت از حزب Brexit نیگل فارژ به پای صندوق های رای بیاید.

تأمین اطمینان با تکمیل مراحل قانونی بسیار مثبت است. با این وجود دلیلی وجود دارد که جانسون یک روند سریع را ترجیح داده است – فشار آوردن به نمایندگان مجلس برای عقد معامله بدون بررسی دقیق. اگر این روند ادامه یابد و ارزیابی اقتصادی منتشر شود ، ممکن است برخی نمایندگان مجلس شور و شوق خود را سرد کنند. علاوه بر این ، آنها همچنین ممکن است اصلاحاتی مانند اتحادیه گمرکی را ارائه دهند – از نظر مادی تغییر توافق نامه و مجبور کردن مذاکرات جدید با اتحادیه اروپا.

اصلاحیه دیگر پشتیبانی از شرایط برای رفراندوم دوم است – جایی که رای دهندگان ممکن است از باقی ماندن در این جناح بازگردند. در حالی که خنثی سازی Brexit نتیجه مطلوب سرمایه گذاران است ، شانس کم است.

در زمان نوشتن ، عدم اطمینان باعث می شود که استرلینگ در آن محصور شود. فراتر از Brexit ، GBP / USD تأثیر کمی خواهد داشت – Brexit همچنان تأثیر بزرگی بر سایر ارزها دارد. با این وجود ، تحولات مربوط به مذاکرات تجاری ایالات متحده و چین مورد توجه است. گزارش های اخیر نشان می دهد پیشرفت کمی حاصل شده است ، و این باعث می شود روحیه ریسک پذیری اضافه شود.

تحلیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *