پیش بینی هفتگی یورو/دلار آمریکا: گزارش اشتغال غیرکشاورزی آمریکا

پیش بینی هفتگی یورو/دلار آمریکا: گزارش اشتغال غیرکشاورزی آمریکا

پیش بینی هفتگی یورو/دلار آمریکا در بازار مالی فارکس: گزارش اشتغال غیر کشاورزی و بایدن قصد دارند ضربه دیگری به یوروی زیان دیده توسط ویروس وارد کند.

•یورو/ دلار به دلیل واکسیناسیون آهسته در اروپا و قدرت دلار، تحت فشار بوده است.
•گزارش اشتغال غیرکشاورزی آمریکا و سایر تکان دهنده‌ها در راک مارکت‌ها قرار دارند.
•نمودار روزانه اخیر مارس، در حال ترسیم یک تصویر مختلط است.
•نظرسنجی fx به زیان‌های کوتاه مدت و سود‌های تازه‌ی بعدی اشاره دارد.

طوفان کامل بهاری- وخیم تر شدن شرایط کووید اروپا و افزایش زیرساخت‌های بعدی ما فشار بی نظیری را بر یورو / دلار آمریکا حفظ کرده است. آیا ادامه خواهد داشت؟ با پایان یافتن ماه مارس، اشتغال غیرکشاورزی و مسائل ایمن سازی مداوم است.

ملی گرایی واکسن و شکستن همبستگی‌ها

ویروس کرونا از a به z صادر می‌شود: موارد covid-19 در قاره کهن در حال افزایش است و وزن آن بر روی یورو بوده است. پس از آنکه ایتالیا و فرانسه محدودیت‌های جدیدی را برای بیشتر جمعیت خود اعمال كردند، آلمان قرنطینه‌ی خود را از 18 آوریل تمدید كرد. اما به علت”روز‌های آرام” در حوالی عید پاک، کمی عقب نشینی كرد. نوع انگلیسیB 1.1.7 به شدت به قاره ضربه می‌زند.

اثرات آن در اروپا در حال افزایش است:

اثرات آن در اروپا در حال افزایش است:در حالی که قرنطینه‌های فعلی به معنای بازگشت به حالت عادی است که کمی به تعویق افتاده است، شاخص‌های مدیران خرید مارکت برای ماه مارس نشان داد که مشاغل در حال حاضر سختی‌های موجود را تحمل می‌کنند و به دنبال بهبود هستند.
اتحادیه اروپا همچنان در مورد واکسن‌های AstraZeneca با انگلیس درگیری دارد. پس از آنکه آژانس دارویی اروپا چراغ سبز نشان داد، بروکسل تهدید کرد که دوز‌های ساخته شده در این قاره به انگلیس را عقب نگه می‌دارد. با ادامه عقب ماندگی اروپا در واکسیناسیون از انگلیس و آمریکا، تنش ها شدت یافته است.
اقتصادهای بزرگ اروپا به سختی 10٪ از جمعیت خود را واکسینه کرده اند:‌

اقتصادهای بزرگ اروپا به سختی 10٪ از جمعیت خود را واکسینه کرده اند:‌

 

در آن سوی حوضچه، صعود بازده خزانه داری برای زمانی متوقف می‌شود، اما برنامه‌های جدید رئیس جمهور جو بایدن باعث افزایش دلار شده است. بر اساس گزارش‌ها، برنامه جدید هزینه‌های زیرساختی کاخ سفید بسیار عظیم خواهد بود – 3 تریلیون دلار . اما بودجه ی آن تا حدی از افزایش مالیات تأمین می‌شود.

نرخ‌های بالاتر برای شرکت‌ها سهام را پایین آورده و سرمایه گذاران را به دارندگان امن دلار تبدیل کرد. علاوه بر این، احتمال انتشار کمتر بدهی به معنای کمتر بودن اوراق قرضه در دسترس است، بنابراین ارزش بیشتری برای اوراق قرضه و بازده پایین تر به بدهی عمو سام است. به نظر می‌رسد که همبستگی دلار و بازده، شکسته است.

چرا زمانی که که بازده کاهش می‌یابد، دلار در حال افزایش است؟ آن را گردن مأمور مالیات بیندازید.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، موضع خود را تکرار کرد که احتمالاً تورم بالاتر موقتی خواهد بود در حالی که نرخ بیکاری واقعی همچنان بالا است. او در كنار جانت یلن، وزیر خزانه داری، كه از صحبت در مورد برنامه‌های هزینه‌های رئیس جمهور جو بایدن خودداری كرد، شهادت داد.

داده‌های ایالت متحده قاطی شده است، به دنبال پیش فروش خرده فروشی، سفارشات کالا‌های بادوام با کاهش در ماه فوریه، ناامید کننده هستند. از سوی دیگر، بخش مسکن در ماه گذشته با رونق فروش خانه‌های جدید و موجود، به افزایش ادامه داده است.
به طور کلی، یورو از وضعیت ویروس رنج می‌برد ، در حالی که دلار بیش از افزایش بازده، از جریان‌های پناهگاه سود می‌برد.

حوادث منطقه یورو: ویروس در مقابل واکسن‌ها

با ادامه روند ویروس در قاره کهن، آمار آلمان، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا برای یورو بسیار مهم است. روند افزایشی احتمالاً حداقل یک هفته دیگر ادامه خواهد داشت، زیرا اقدامات اخیر برای پایین آوردن آمار زمان بر است. علاوه بر این، جمعیت ناامید شده و احتمال اینکع قوانین را زیر پا بگذارد زیاد است.

تحویل و توزیع واکسن نیز در میان ردیف‌های اخیر با انگلیس و آسترازنکا از نزدیک مشاهده می‌شود. اتحادیه اروپا قرار است تحویل‌های جدید را از تمام شرکت‌ها – از جمله جانسون و جانسون سنگل شات – در ماه آوریل دریافت کند. هرگونه به روزرسانی ممکن است بازار‌ها را جابجا کند. تاکنون، مبارزات انتخاباتی اروپا به علت تاخیر‌ها با مشکل روبرو شده است.

نکته ی قابل اهمیت در تقویم اقتصادی، انتشار اولیه آمار شاخص قیمت مصرف کننده در ماه مارس است که قرار است علی رغم بالا و پایین‌های اخیر، ثبات بیش تری داشته باشد. بانک مرکزی اروپا پیش بینی نمی‌کند که تورم به این زودی رخ دهد.

تولید کنندگان نهایی مارکیت نیز مورد توجه هستند. لازم به ذکر است که بیشتر اروپا در روز جمعه ی قبل عید پاک در تعطیلات خواهند بود و ممکن است از روز پنج شنبه حجم معاملات کاهش یابد.

در اینجا رویدادهایی که در منطقه یورو به صف شده اند، قرار دارد:

در اینجا رویدادهایی که در منطقه یورو به صف شده اند، قرار داردرویدادهای ایالت متحده: جزئیات زیرساخت‌ها و گزارش اشتغال غیر کشاورزی

مالیات جدید برای عمو سام؟ این سوال بسیاری از سرمایه گذاران است که آنها در انتظار سخنرانی اقتصادی بایدن در روز سه شنبه هستند. او قرار است برنامه‌های زیرساختی را ارائه دهد که شامل جزئیاتی در مورد هزینه و درآمد می‌شود. در پاسخ به افزایش مالیات، ممکن است بازارها دچار لرزش شوند و این امر باعث تقویت دلار امن می‌شود.

از سوی دیگر، یک برنامه قانونی دوجانبه که شامل مالیات جدید در مرحله اول خود نباشد، احتمالاً مورد استقبال وال استریت قرار خواهد گرفت. در مورد زیرساخت‌ها، این امر بدون شک برای اقتصاد مثبت خواهد بود و حتی ممکن است تورم را بالاتر ببرد و نرخ تغذیه را زودتر بالا بکشد؛ یک حرکت مثبت دلار. در مجموع، به نظر می‌رسد یک موقعیت برد-برد برای بازار بورس اوراق بهادار است.

جمعه‌ی قبل از عید پاک، گزارش اشتغال غیر کشاورزی را برای ماه مارس را نشان می‌دهد، و انتظارات پس از جهش قوی در فوریه در 379،000 شغل، به نیم میلیون موقعیت جدید افزایش می‌یابد. از آنجا که بسیاری از مناطق جهان از مسائل عید پاک دور هستند، نقدینگی ممکن است واکنش‌های پر تلاطم تری نسبت به معمول ایجاد کند.

اقتصاددانان انتظار دارند نرخ بیکاری به 6.1٪ کاهش یابد، اما اگر فدرال رزرو از این رقم چشم پوشی کند، سرمایه گذاران احتمالاً آن را دنبال می‌کنند – به ویژه اگر نرخ مشارکت پایین باشد. حدود 61.4٪ از آمریکایی‌ها جزو نیروی کار قرار دارند، که این آمار قبل از همه گیری کرونا 63٪ بود.

پیش از nfp، ارقام نیروی کار ADP به شکل گیری انتظارات کمک می‌کند – علی رغم از دست دادن این مارک در بیشتر سال گذشته. جهشی بیش از 400000 پیش بینی می‌شود. شاخص ism pmi همچنین به عنوان کمک به گزارش مشاغل عمل می‌کند و ممکن است فعالیت‌های بالایی را در بخش صنعتی آمریکا نشان دهد.

سایر ارقام قابل توجه شامل ارقام مربوط به مسکن است که احتمالاً خوش بینانه خواهد بود و سنجش اعتماد مصرف کننده در هیئت کنفرانس برای ماه مارس که می‌تواند تا حدودی ملایم تر باشد.

در اینجا رویداد‌های برنامه ریزی شده در ایالات متحده وجود دارد:

در اینجا رویداد‌های برنامه ریزی شده در ایالات متحده وجود داردآنالیز فنی یورو/دلار آمریکا

یورو/دلار به زیز میانگین متحرک ساده 200 روزه کاهش یافته است – این یک نشانه نزولی است. بیش ترین جفت ارز معامله شده در جهان همچنان از حرکت نزولی شاخص مقاومت نسبی (rsi) رنج می‌برد و حداقل در حال حاضر، در خارج از مرز همچنان بالای 30 است.

حمایت‌ها برای 2021 روی 1.1760 باقی می‌ماند که این عدد در پاییز 2020، 1.1690بود. در پایین تر، حمایت بحرانی در 1.1600 واقع شده است. دو نقطه ی تحتانی. خطوط بعدی که مشاهده می‌شود، 1.1520 و 1.1430 است.

کمترین میزان مارس که 1.1836 است، دوام پیدا می‌کند. پس از آن 1.1875 قرار دارد که جفت عدد بهتری را زیرسازی می‌کند؛ ، و سپس 1.1950 و 1.2000 هستند که دومی، یک مانع روانی است.

تمایلات یورو/دلار آمریکا

وعده‌ها برای حل سریع بحران ویروس اروپا در هفته آینده بعید به نظر می‌رسد، در حالی که امید است زیرساخت‌های پیشنهادی بایدن قیمت دلار را تقویت کند. روی هم رفته، یورو/دلار آمریکا تحت فشار بی نظیری قرار دارد.

نظرسنجی fxstreet به افت طولانی مدت و سپس رشد بعدی اشاره دارد. کارشناسان پیش بینی خود را تا حدودی پایین آورده اند؛ اما فقط برای هفته‌های آینده و نه بیش تر.

مودیز پیش‌بینی بهبود اقتصاد آمریکا را ارائه می‌دهد

مودیز: اقتصاد آمریکا بهبود پیدا خواهد کرد اما آسیب COVID۱۹ چندین سال طول خواهد کشید. ​​​​​​​​

سرویس سرمایه گذاران مودیز در آخرین چشم‌انداز اعتباری خود گفت، انتظار می‌رود که اقتصاد آمریکا تا پایان سال ۲۰۲۱ به مسیر پیش از کرونا ویروس خود بازگردد اما نرخ بیکاری بالاتر و رشد ضعیف بخشی، تاثیر پایداری بر بازیابی خواهد داشت.

نقل‌قول‌های کلیدی:

“ویروس همه گیر باعث ایجاد ضرر در سهام سرمایه (به عنوان مثال هتل ها و هواپیماها) شده است اما این سهم کمی از اقتصاد است و همچنین اختلالات سرمایه گذاری‌های جدید در فن آوری‌های دیجیتال را تحریک می‌کند.”

” با افزایش واکسیناسیون COVID۱۹ و از بین رفتن اختلالات مربوط به پاندمی، چندین عامل منجر به بهبود تولید ناخالص داخلی در مسیر قبل از COVID۱۹ تا پایان سال می‌شوند. رکود اقتصادی بر بخش مالی تاکید نکرده است. این امر ناشی از یک حباب ناگهانی اعتبار و یا املاک و مستغلات نیست. و اختلالات مربوط به پاندمی از بین خواهد رفت. ”

او گفت: ” رشد جمعیت به کندی پیش خواهد رفت و رشد بهره‌وری احتمالا پایین خواهد ماند. یا اینکه آیا دیجیتالی شدن و پیشرفت در رباتیک و هوش مصنوعی می تواند کارساز باشد. “

تحلیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *