چهار دلیل شکست معامله گران در فارکس

چهار دلیل شکست معامله گران در فارکس

 • گفته می شود که نرخ شکست در بازار فارکس بسیار بالاتر از مشاغل دیگر است و به عدد 95 درصد هم می رسد. با این نرخ موفقیت شما احتمال موفقیتتان در جنگل های آمازون بیشتر از موفقیت در بازار فارکس خواهد بود! در این مقاله می خواهیم چهار دلیل شکست معامله گران در فارکس را با شما در میان بگذاریم تا این درصد برای شما افزایش یابد…

  پیشگیری از این اشتباهات در معامله گری کار زیاد سخت و دشواری نبوده می توان با کمی تمرین از بروز و تکرار آن ها جلوگیری کرد. از طرفی این اشتباهات می توانند به شکست شما در بازار بورس و سایر بازارهای مالی نیز بیانجامد. پس بیاید این اشتباهات را با هم مرور کنیم.

  1. به بازار گوش نمی کنند

  کسب مهارت های لازم جهت ترید کردن کار آسانی است اما اگر شما نتوانید از این مهارت ها در جهت گوش دادن به حرفی که بازار به شما می زند، استفاده بهینه کنید، سود آنچنانی نصیبتان نخواهد شد.

  هرروز می بینیم که پرایس اکشن تریدرها به خاطر عدم توجه به مواردی که بازار به آن ها دیکته می کند، سرمایه خود را به راحتی در بازار از دست می دهند. برای مثال اگر شما اصرار به خرید یورودلار دارید در حالی که اخبار فاندامنتال اکیدا توصیه به فروش این زوج ارز دارند، احتمالا می بایست بیشتر به حرف بازار گوش کنید.

  2. از معامله گری لذت نمی برید

  تخصص در یک کار ناشی از علاقه و دل سپردن به آن کار است. اگر در معامله گری فقط به دنبال کسب سود هستید و لذت چندانی از آن نمی برید، احتمالا هیچ گاه به سود نرسید.

  بدون علاقه و لذت در تریدینگ، کار سخت و دشواری در پیش خواهید داشت تا ساعت ها پشت مانیتور بنشینید و به چارت ها زل بزنید بلکه یک موقعیت مناسب پیدا کنید.

  3. اهداف بلند پروازانه می گذارید

  باور کنید، زمان خیلی زیادی باید پشت چارتهای فارکس صرف کنید تا بتوانید از اهداف بلند پروازانه خود دست بکشید. معمولا تریدرها در ابتدای آشنایی و آموزش فارکس به دنبال کسب سودهای 40 درصد در روز هستند. سپس پس از اولین حسابی که کال مارجین می کنند، هدف معاملاتی خود را به 40 درصد در ماه کاهش می دهند!

  این روند ادامه دارد تا پس از طی مدت زمان نسبتا زیاد به اهداف عاقلانه 6 الی 8 درصد در ماه برسند. هر چقدر زودتر این زمان را طی کنید، زودتر می توانید به موفقیت دست پیدا کنید.

  4. ترجیح می دهید تحلیل های درست داشته باشید، تا اینکه از تریدینگ پول در بیاورید

  دو حالت دارد، یا شما وارد جدل با بازار می شوید و قصد دارید به آن ثابت کنید که شما حرف درست را می زنید و تحلیل شما صحیح است، یا قصد دارید از این بازار کسب درآمد کنید. اگر حالت اول را انتخاب کنید قطعا به زودی تمام سرمایه خود را و سرمایه هایی که در آینده وارد کار می کنید از دست خواهید داد!

  اما اگر حالت دوم را انتخاب کنید به تدریج تجربه شما در تریدینگ بیشتر می شود و پله به پله به سودهای مطمئن تری دست پیدا خواهید کرد.

  امتیاز تریدرهای بزرگ به این مطلب

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  No comment

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *