کارشناسان: برای فروش طلا عجله نکنید

برای فروش طلا عجله نکنید

برای فروش طلا عجله نکنیدکارشناسان: برای فروش طلا عجله نکنید

به دلیل تقویت موقعیت دلار آمریکا، رشد بازار سهام و افزایش بهره واقعی اوراق قرضه دولتی، طلا در دو ماه آخر به دلیل تحریم بسیار شدید بود. در این هفته ارزش طلا برای نخستین بار در سه ماهه نخستین دوره بحران در بازارهای سهام جهانی به حداکثر خود رسید. سرمایه گذاران به عنوان دارایی دفاعی یکبار دیگر فلزات گرانبها را در نظر گرفتند. تحلیلگران گفتند: بحران بودجه در ایتالیا، وضعیت در اطراف عربستان سعودی، و همچنین در حال رشد جنگ های تجاری و افزایش هزینه های گمرکی، فشار بر بازار سهام، در حالی که طلا برای رشد حمایت می شود، فشار می آورد.

“علاوه بر این، طی چند هفته گذشته، امکان پیگیری رابطه مثبت بین شاخص دلار و قیمت فلزات گرانبها وجود داشت. این نشان می دهد که نرخ ارز طلا برای تقویت ارز آمریکا پایدارتر شده است. شاخص دلار شروع به کاهش می کند، و ارزش طلا بیشتر خواهد شد.” به گفته آنها، تنش های ژئوپلیتیک در جهان نیز به عنوان عامل حمایت کننده برای قیمت فلزات گرانبها عمل می کنند؛ چرا که سرمایه گذاران به دارایی های بدون ریسک نیاز دارند تا از زمان ناپایدار بمانند. “در حال حاضر بهترین زمان برای فروش طلا نیست. برعکس، سرمایه گذاران باید سهم فلزات گرانبها را در نمونه کار خود افزایش دهند و از 5٪ تا 10٪ از دارایی های خود نگهداری کنند. طلا در صورت تصحیح در بازار سهام در حال حرکت است، “کارشناسان می گویند.

طلا در برابر گزارش های ضعیف شرکت های آمریکایی افزایش می یابد

در روز جمعه، 26 نوامبر، میزان طلا در برابر دلار آمریکا از اواسط ژوئیه پس از انتشار گزارش ضعیف سه ماهه شرکت های آمریکایی در هفته جاری به بالاترین حد خود رسید که فشار منفی شدیدی بر بازارهای سهام ایالات متحده، آسیا و اروپا وارد کرد. در معاملات دیروز، شاخص بزرگترین شرکت های آمریکایی S & P 500 به رقم 2.651 رسید که پایین ترین سطح طی شش ماه گذشته بود.

در عین حال، داده های مربوط به رشد تولید ناخالص داخلی ایالات متحده در سه ماهه سوم امسال، بهتر از پیش بینی های تحلیل گران است، که ممکن است دوباره سرمایه گذاران را مجبور به توجه به دلار آمریکا کند که به نفع دارایی های دفاعی رها شده است. گزارش های مالی ضعیف شرکت های بزرگ الفبای (اپل) و آمازون باعث موج فروش سهام شرکت ها شده است، اما امروز ارزش اوراق بهادار به مقادیر اولیه خود بازگشته است و نشان می دهد که رشد بیشتر است. عدم اطمینان در بازار سهام ایالات متحده ممکن است تقاضای فلزات گرانبها را بیشتر کند.

تحلیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *