کدام جلسه معاملاتی را در فارکس انتخاب کنیم؟

کدام جلسه معاملاتی را در فارکس انتخاب کنیم؟

 • انتخاب جلسه معاملاتی در فارکس و بهترین زمان ورود به بازار فارکس به استراتژی مورد انتخاب هر یک از معامله گران بستگی دارد. اسکالپرها و سایر معامله گران از زمانی که توانستند از سود های فارکس کاملا بهره ببرند، بیشترین سود خود را درحالی که ارزهای بزرگی معامله میشوند، کسب میکنند. در مقابل، معامله گرانی که ترجیح می‌دهند جفت ارزها را در بلند مدت خریداری و نگه دارند، در حالی که از افزایش قیمت روزانه و روزمره چشم پوشی میکنند، ترجیح میدهند در دوره هایی با نوسانات کم به موقعیت ها بپردازند. در ادامه این مقاله، که برگرفته از گزارش تریدینگ‌پدیا است، به چگونگی انتخاب جلسه معاملاتی در فارکس می‌پردازیم.

  ساعات بیشتری را در بازار فارکس هدف قرار دهید

  ساعات بیشتری را در بازار فارکس هدف قرار دهیداز آنجا که بازار فارکس به صورت غیرمتمرکز و 24 ساعته باز است، بهترین زمان برای ورود معامله گران روزانه، زمانی است که چندین کشور همزمان تجارت میکنند، از این رو مهم است که بدانید ساعت های بازار فارکس در کشورهای مختلف و به ویژه مراکز عمده ی مالی همپوشانی دارند. هرچه تعداد کشورهایی که به طور فعال معامله میکنند بیشتر باشد، حجم معاملات بیشتر و حرکات قیمت گسترده تر خواهد بود. و از آنجا که اکثر معامله گران هنگام فعالیت ارزها شانس بیشتری برای سودآوری دارند، از بازارهای کند جلوگیری میشود.

  منطقه مرده در بازار فارکس چیست؟

  منطقه مرده در بازار فارکسغیر فعال ترین زمان برای تجارت، که “منطقه مرده” نیز نامیده میشود، جلسه همپوشانی آسیا و اروپا است. بیشتر معامله گران در این مدت کوتاه میخوابند. حجم معاملات بسیار کم است و روندها در این دوره قابل پیش بینی نیستند. برخی از معامله گران بلند مدت ترجیح میدهند در اینجا که احتمال بروز لغزش کم است، وارد بازار شوند. با این حال، معامله گران بلند مدت به احتمال زیاد نگران ساعات بازار نخواهند بود، زیرا موقعیت های آنها به طور کلی سعی در فراتر رفتن از نوسانات کوتاه مدت دارند.

  بهترین ساعت برای تجارت در بازار فارکس، در بیشتر موارد، در زمان همزمانی جلسه لندن و آمریکا است. در این ساعت ها بازارها مملو از شرکت کنندگان فعال است و ارزها واقعاً حرکت میکنند. بیشتر اوقات، حتی بزرگترین اخبار بنیادی نیز در این زمانها منتشر میشوند. تجارت در این ساعت ها بهترین فرصت برای ورود به بازار است در حالی که بازار قاطعانه حرکت میکند و بهترین شانس شما برای کسب سود سریع است.

  بهترین ساعت برای تجارت در بازار فارکساز ساعت 1 تا 3 صبح، یک دوره بسیار جذاب برای تجارت است. در آن زمان، بازارهای آسیا در حال بسته شدن هستند و با زمان بیدار شدن در بازارهای اروپا همپوشانی دارند، که فرصت های تجاری خوبی را ارائه میدهد. در بازه زمانی 7 تا 10 شب، زمانی که بازارهای استرالیا و آسیا با هم تداخل دارند، همین امر اتفاق می افتد.

  زمان بسیار غیر مطلوبی برای تجارت، درست پس از بسته شدن بازارهای ایالات متحده در تابستان و بدون همپوشانی با بازارهای بزرگ دیگر است. در آن ساعت ها حجم معاملات بسیار کمتر است و فرصت های معاملاتی کمتری را ارائه میدهد.

  کدام روز را انتخاب کنم؟

  کدام روز را انتخاب کنم؟مورد دیگری که قابل تأمل است این است که اگرچه ساعات خاصی از روز شلوغ تر از ساعت های دیگر است، اما نوسانات قیمت نیز از روز به روز دیگر متفاوت است. معمولاً بعضی از روزهای هفته شلوغ تر از روزهای دیگر است. به عنوان یک قاعده کلی، حرکت قیمت برای بسیاری از اتحادیه‌ها در اواسط هفته گسترده تر است، در جلسات معاملات، روزهای سه شنبه و چهارشنبه بیشترین تغییرات پیپ را برای همه جفت های اصلی ارز داشته اند.

  ساعت انتشار اطلاعات در بازار فارکس

  ساعت انتشار اطلاعات در بازار فارکسهمچنین یک زمان با معاملات با نوسانات بالا، موقعی است که اعداد مهمی مانند گزارش اشتغال غیر کشاورزی بیرون می آید. اگر تعداد واقعی با انتظارات اجماع بازارها تفاوت چشمگیری داشته باشد، نرخ ارز میتواند به سرعت تغییر کند تا اطلاعات جدید را در سریعترین زمان ممکن تخفیف دهد. تعطیلات ملی، مانند تعطیلات بانکی انگلیس یا ایالات متحده، همچنین میتواند شرایط بازار فارکس را تغییر دهد زیرا بدون مشارکت این کشورها، حجم و نقدینگی بازار کمتر از حد معمول خواهد بود.

  در بازار 24 ساعته ی فارکس، زمان، بسیار حیاتی است. انتخاب جلسه معاملاتی در فارکس و بهترین زمان برای تجارت راهی قدرتمند برای به حداکثر رساندن پتانسیل سود هر تجارت است. تاجران حرفه ای این راز را میدانند. آنها با دقت زمان معاملات خود را انتخاب میکنند تا بیشترین سود را کسب کنند. شما میتوانید همین انتخاب را انجام دهید – و سود خود را در هر تجارت به حداکثر برسانید.

  امتیاز تریدرهای بزرگ به این مطلب

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  بدون کامنت

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *