3 ایده که باعث تغییر معامله گری من شد

3 ایده که باعث تغییر معامله گری من شد

مدتها قبل از شروع تدریس و مربیگری سایر معامله گران، من در همان چرخه رونق و شلوغی که یک قدم به جلو و دو قدم عقب تر حرکت می کردم، گیر کرده بودم که شما اکنون احتمالاً از آن رنج می برید. متأسفانه من متوجه شده ام که بیشتر تریدرها هرگز از این مرحله عبور نمی کنند.

بیشتر معامله گران اکثر وقت خود را – که اغلب بازه زمانی کوتاهی است – در تایم فریم های بسیار کوتاه مدت صرف معاملات بسیار سریع و زیاد می کنند. نکته بدتر این است که وقتی این معامله گران بازده مورد نظر خود را نمی گیرند، معمولاً بر آنچه که کار نمی کند، تمرکز می کنند. آنها حتی بیشتر از نرخ ناپایداری که در حال حاضر در آن هستند دست به معامله می زنند.

در درس امروز، من قصد دارم سه ایده را که کاملاً حرفه شغلی من را تغییر داده اند ، با شما به اشتراک بگذارم که، به من این امکان را داد که از سیکل معیوب ضرر کردن در فارکس حرکت کنم و منحنی پلن معاملاتی خود را به سمت بالا حرکت دهم. با پایان یافتن این مقاله، من اطمینان دارم که شما می توانید یک بینش جدی و عملی به دست آورید که به شما امکان می دهد حرفه تجاری خود را نیز تغییر دهید.

معاملات در قاب های زمانی بالاتر

من بسیار خوشبختم که نسبتاً در اوایل کارم، اهمیت تحلیل و ترید در بازه های زمانی بالاتر را یاد گرفتم. اگر اینطور نبود، به تعداد بیشماری از افراد می پیوستم که به سادگی سرمایه خود را به آتش کشیده اند، و چه کسی می داند که اکنون مشغول چه کاری بودم.

من به معنای واقعی کلمه از یک شخص گیج، عصبانی، خسته و نا امید که معتاد به تماشای چارتها و نمودارهای معاملاتی بود و هیچ سرگرمی دیگری نداشت، به یک مرد خانواده دوست آرام و بسیار کم استرس تبدیل شدم، در طی چند ماه، بعد از آنکه تحلیل و ترید در نمودارهای زمانی پایین را متوقف کردم. امروز من واقعاً از بابت معامله گر فقیری که هنوز سعی در تجزیه و تحلیل بازه های زمانی کم دارد، متاسفم. هر پنج تا پانزده دقیقه یک چرخه تجاری جدید آدرنالین زیادی ترشح می کند. چهار بار در هر ساعت ، آنها سیگنال های تمام نشدنی بازار را تعقیب می کنند. اگر این کار موفقیت آمیز باشد مشکلی نخواهد بود، اما به نظر می رسد که اکثریت قریب به اتفاق به دلیل تحلیل این نمودارهای میان روزی، به سرعت سقوط می کنند و سرمایه خود را از دست می دهند.

دلایلی که باعث می شود من اعتقاد داشته باشم تایم فریم های بلند مدت، بهترین گزینه برای معامله گری است:

  • نمودارهای روزانه مهمترین نمای بازار را نشان می دهد.
  • کمتر بودن نویز و سیگنالهای کاذب نسبت به نمودارهای کوتاه مدت.
  • به شما یاد می دهد که در طولانی مدت صبر و انضباط داشته باشید.
  • ترید در نمودارهای روزانه وقت کمتری می گیرد و به شما زمان آزادتری می دهد.
  • نمودار روزانه یا معاملات روزانه به شما امکان می دهد تا معاملات را در هر برنامه ای متناسب کنید.
  • کمتر کردن تماشای نمودار و درگیری به معنای وسوسه کمتر برای ترید بیش از حد است.
  • معاملات کمتر در نمودارهای روزانه به این معنی نیست که در هر ترید ریسک بیشتری می کنید و به معنای این نیست که نمی توانید هر ماه پول بدست بیاورید (دو مورد غلط معاملات روزانه نمودار).

ترید با فرکانس پایین

اکثر معامله گران تازه کار تا حدودی به سبک زندگی آدرنالین-جنونی جذب می شوند که معمولاً در فیلم های هالیوودی به تصویر کشیده می شود.

چه از طریق فیلم و چه از طریق داستان های هیجان انگیز، بیشتر تریدرها به همین خاطر تصور می کنند که تجارت روزانه کار آسانی است و آنها را سریع ثروتمند می کند. با عرض پوزش اما واقعا این تصور خنده دار است، زیرا این تصور کاملاً دور از حقیقت است، که تقریباً همه افراد وقتی که شروع به تلاش برای ترید روزانه می کنند برای خودشان پیدا می کنند.

حال اگر می خواهید می توانید به این طریق کار کنید. می توانید حدود یک هفته این کار را انجام دهید. سپس، شما یا پولتان تمام خواهد شد یا سطح انرژی شما به قدری پایین می آید که احتمالاً نمی توانید ادامه دهید. این نکته به خوبی با نکته من در مورد ترید در تایم فریم های زمانی بالاتر منطبق است. کمی بعد از فهمیدن نیاز به تمرکز روی نمودارهای زمانی بالاتر، من به آنچه که من آن را ترید با فرکانس پایین می نامم، تغییر کردم.

سیگنال های پرایس اکشن و تلاقی قیمت

و نهایتا، آخرین تغییری که زندگی من را به عنوان یک معامله گر دگرگون کرد، پیدا کردن موقعیت های معاملاتی با شانس موفقیت بسیار بالا بود براساس سیگنالهای پرایس اکشن در نقاط تلاقی بازار. اجازه دهید این موضوع را برای افراد نا آشنا بیشتر بشکافیم:

  • پرایس اکشن: پرایس اکشن در حقیقت مطالعه رفتار قیمت در یک بازه زمانی مشخص است. اگر شما بتوانید حرکات قیمت را مطالعه کنید، به احتمال زیاد می توانید تمایل قیمت به سمت و سویی خاص را نیز دریابید.
  • نقاط تلاقی قیمت: در حقیقت ناحیه ای است که حداقل دو سطح در آن تلاقی می کنند و تشکیل یک نقطه تلاقی قدرتمند و تاثیر گذار بر حرکات قیمت می دهند.

تلفیق سیگنال های پرایس اکشن درهم آمیخته با بازه های زمانی بالاتر و رویکرد فرکانس پایین، دقیق ترین راه برای توصیف فلسفه و رویکرد معاملات من است.

آموزش فورکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *