3 چیزی که معامله گران فارکس می توانند از سرآشپزهای حرفه ای بیاموزند

3 چیزی که معامله گران فارکس می توانند از سرآشپزهای حرفه ای بیاموزند

 • معامله در یک بروکر فارکس تقریباً شبیه تبدیل شدن به یک سرآشپز حرفه ای یک تلاش با کارآیی است که نیاز به مهارت صبر و نظم دارد. به نوعی بازار فارکس مانند یک آشپزخانه است و برای تسخیر آن شما به بهترین ابزارهایی که می توانید دست پیدا کنید نیاز دارید و می بایست با تمرکز و علاقه فراوان در آن فعالیت کنید.

  بعد از ملاقات با چندین سرآشپز و ساعتها تماشای آنها در برنامه های تلویزیونی، در نمایش ها و مستندهای مربوط به آشپزی، من حداقل سه مورد را شناسایی کرده ام که معامله گران فارکس از سرآشپزهای حرفه ای می توانند یاد بگیرند:

  1. تسلط بر اصول

  سرآشپزهای مشتاق با آموختن در مورد اصول اساسی مانند انواع گوشت، برشهای سبزیجات و روشهای دستی با چاقو، آموزش خود را شروع می كنند. اگر نمی توانید قارچ های خود را به طور یکنواخت برش دهید یا نمی دانید چه زمانی گوشت گاو را از فر بیرون بیاورید، قطعا نخواهید توانست گوشت گاو کامل وینگتون را درست کنید.

  درست مانند سرآشپزها که باید به روشهای مختلف تهیه سسها مسلط باشند، معامله گران فارکس حداقل باید دانش اصلی در مورد تحلیلهای تکنیکال، بنیادی و تمایلات بازار را داشته باشند.

  اگر قصد دارید سودآوری کامل و مطمئن داشته باشید، درک الگوهای مختلف نمودارها، شاخص های فنی و همبستگی های اقتصادی مهم است. در غیر این صورت چه طور می خواهید متوجه شوید یک ابزار معاملاتی کار خود را به درستی انجام می دهد و یا اینکه روش معاملاتیتان در حال جواب دهی است یا خیر؟

  2. همیشه در حال پیشرفت مهارتهای خود باشید

  کم پیش می آید که آشپزهای تازه کار بتوانند بهترین سوفله ها و یا بهترین استیک ها را تهیه کنند. پشت هر غذای خوشمزه و لذیذی، غذاهای حال به هم زن خیلی زیادی بوده که آشپز از هر کدامشان درس گرفته تا نهایتا توانسته مهارت خود را افزایش دهد.

  2. همیشه در حال پیشرفت مهارتهای خود باشیدمتاسفانه خیلی از تریدرها این قدم مهم و حیاتی را در نظر نمی گیرند و خیال می کنند به محض مطالعه یک دستورالعمل معاملاتی، می توانند همانند یک تریدر وال استریتی به ترید کردن بپردازند! دلیل این موضوع هم روشن است، اغلب افراد به شغل تریدینگ همانند یکی از تبلیغ های “یک شبه پولدار شوید” نگاه می کنند، نه به عنوان یک شغل بسیار پرسود ولی پرزحمت. به همین دلیل هم بیش از 90 درصد افرادی که وارد بازارهای مالی می شوند، در سال اول تمام سرمایه خود را از دست می دهند.

  افراد علاقه من به تریدینگ باید یاد بگیرند که به ضررهای خود به چشم یک دوست نگاه کنند که با مهربانی هرچه تمام تر مشکلات و ایرادات آن ها را بازگو می کند. از این رو، نوشتن ژورنال معاملاتی و بررسی کارنامه های معاملاتی یکی از مهم ترین روش ها در جهت پیشرفت مهارتهای معاملاتی است.

  3. استفاده از بیش از یک دستور العمل

  سرآشپزها به خوبی می دانند که تنها با یادگیری و تمرین یک دستورالعمل پخت غذا، هر چه قدر هم که آن غذا عالی و خوشمزه باشد، وی را در شغل خود موفق نخواهد کرد. آنها می کوشند که هر چند وقت یکبار منوی غذایی خود را بروزرسانی کنند و غذاهای غیر محبوب را که کسی سفارش نمی دهد با غذاهای پرطرفدار عوض کنند.

  آنها توجه می کنند که دستور العمل هایی که در زمان های خاص سال انجام می شود و به ترتیب آنها را طبخ می کنند. برخی حتی برای انتخاب تکنیک ها و مواد لازم برای اضافه کردن به کتاب های دستور العمل خود ، در سراسر جهان سفر می کنند.

  به عنوان یک تریدر ما همچنین باید سعی کنیم استراتژی ها را با هم مخلوط کنیم. فقط به این دلیل که یک سیستم جذاب با روند مناسب برای شما کارآیی ندارد، به این معنی نیست که این کار را تا پایان سال ادامه خواهد داد.

  از آزمایش سبک های مختلف تجاری، شاخص ها و تکنیک ها نترسید. در حقیقت داشتن استراتژی های معاملاتی متعدد و آزمایش شده در زیر سر، شانس شما برای سودآوری را افزایش می دهد بدون توجه به اینکه در چه محیط تجاری هستید.

  امتیاز تریدرهای بزرگ به این مطلب

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  No comment

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *