4 استراتژی برتر ترید در فارکس و جوانب مثبت و منفی آن‌ها

4 استراتژی برتر ترید در فارکس و جوانب مثبت و منفی آن‌ها

استراتژی ترید در فارکس، سیستمی را تعریف می‌کند که معامله‌گر فارکس برای تعیین زمان خرید یا فروش یک جفت ارز از آن استفاده می‌کند. استراتژی‌های مختلف فارکس وجود دارد که معامله گران می‌توانند از آن استفاده کنند؛ مانند تجزیه و تحلیل فنی یا تحلیل بنیادی. در ابتدا معامله‌گر باید بهترین بروکر فارکس با توجه به نیازهای خودش را بیابد و پس از باز کردن حساب کاربری درآن ترید را آغاز کند در نهایت، یک استراتژی خوب ترید در فارکس به یک معامله گر اجازه می‌دهد تا بازار را تجزیه و تحلیل کند و معاملات خود را با اطمینان و با تکنیک‌های مدیریت ریسک انجام دهد.

استراتژی‌های فارکس را می‌توان به یک ساختار سازمانی متمایز تقسیم کرد که می‌تواند به معامله‌گران در یافتن کاربردی‌ترین استراتژی کمک کند. نمودار زیر نحوه قرار گرفتن هر استراتژی در ساختار کلی و رابطه بین استراتژی‌های فارکس را نشان می‌دهد.

استراتژی‌های فارکس را می‌توان به یک ساختار سازمانی متمایز تقسیم کرد که می‌تواند به معامله‌گران در یافتن کاربردی‌ترین استراتژی کمک کند.در ادامه مقاله که برگرفته از دیلی اف ایکس است، به چند استراتژی معاملاتی کارآمد در بازار فارکس می‌پردازیم.

استراتژی‌های معاملاتی فارکس که کارساز هستند

معامله در فارکس مستلزم گردآوری چندین فاکتور برای تدوین استراتژی معاملاتی است که برای شما مناسب باشد. استراتژی‌های بی شماری وجود دارد که می‌تواند دنبال شود، با این حال، درک کردن آن و راحت بودن با استراتژی ضروری است. هر معامله‌گر دارای اهداف و منابع منحصر به فردی است که باید در هنگام انتخاب استراتژی مناسب مورد توجه قرار گیرد.

سه معیار وجود دارد که بازرگانان می‌توانند برای مقایسه استراتژی‌های مختلف در مورد مناسب بودن برای خود استفاده کنند:

1.منبع زمان مورد نیاز

2.فراوانی فرصت‌های معاملاتی

3.فاصله معمول تا هدف

برای مقایسه آسان استراتژی‌های فارکس در این سه معیار، آن‌ها را در یک نمودار حبابی آورده‌ایم. محور عمودی “نسبت ریسک به پاداش” است که استراتژی‌هایی در بالای نمودار قرار دارند، که پاداش بیشتری برای ریسک پذیرفته شده در هر معامله دارند. استراتژی پوزیشن تریدینگ معمولاً دارای بالاترین نسبت پاداش- ریسک است.

محور افقی، زمان سرمایه‌گذاری است که بیانگر میزان زمان لازم برای نظارت فعال بر معاملات است. استراتژی‌ای که از نظر منبع زمانی، بیشترین نیاز را دارد، اسکالپ تریدینگ می‌باشد. به دلیل این که در آن تعداد زیادی معادله به صورت منظم انجام می‌شود.

محور افقی، زمان سرمایه‌گذاری است که بیانگر میزان زمان لازم برای نظارت فعال بر معاملات است.در ادامه با استراتژی‌های معاملاتی فارکس آشنا می‌شویم.

پرایس اکشن تریدینگ

پرایس اکشن تریدینگ شامل مطالعه قیمت‌های تاریخی برای تدوین استراتژی‌های معاملاتی فنی است. پرایس اکشن می‌تواند به عنوان یک تکنیک مستقل یا همراه با یک اندیکاتور استفاده شود. اصول به ندرت استفاده می‌شود. با این وجود، تعجبی ندارد که رویداد‌های اقتصادی را به عنوان یک عامل اثبات کننده در نظر بگیریم. چندین استراتژی دیگر وجود دارد که در محدوده پرایس اکشن قرار دارد.

طول معامله:

پرایس اکشن تریدینگ را می‌توان در بازه‌های زمانی مختلف (طولانی، متوسط ​​و کوتاه مدت) استفاده کرد. توانایی استفاده از چندین بازه زمانی برای تجزیه و تحلیل باعث می‌شود که پرایس اکشن تریدینگ برای بسیاری از معامله‌گران ارزشمند باشد.

نقاط ورود/خروج:

روش‌های زیادی برای تعیین سطح پشتیبانی/مقاومت وجود دارد که معمولاً به عنوان نقاط ورود/خروج استفاده می‌شوند:

سطوح فیبوناچی

استفاده از کندل ویکس

شناسایی ترند

اندیکاتور‌ها

اسیلاتور‌ها

در پرایس اکشن، رنج ترند، دی، اسکالپینگ، سوئینگ و پوزیشن تریدینگ وجود دارد. این استراتژی‌ها به اشکال مختلف الزامات تجاری پایبند هستند که در زیر به طور کامل شرح داده خواهد شد. مثال‌ها تکنیک‌های مختلفی را برای تجارت این استراتژی‌ها نشان میدهد تا نمایان‌گر این شود که چقدر تجارت می‌تواند متنوع، و به همراه انواع گزینه‌های سفارشی برای انتخاب معامله‌گران باشد.

استراتژی رِنج تریدینگ

رنج تریدینگ شامل شناسایی نقاط پشتیبانی و مقاومت است که به موجب آن معامله‌گران معاملات خود را در این سطوح کلیدی انجام می‌دهند. این استراتژی بدون نوسان قابل توجه و بدون روند مشخص به خوبی در بازار کار می‌کند. تجزیه و تحلیل فنی اولین ابزار مورد استفاده در این استراتژی است.

طول معامله:

هیچ محدودیتی برای معامله وجود ندارد زیرا استراتژی‌های رنج باند می‌توانند در هر بازه زمانی کار کنند. مدیریت ریسک، بخشی جدایی ناپذیر از این روش است زیرا ممکن است شکست رخ دهد. در نتیجه، ممکن است یک رنج تریدر بخواهد که هر موقعیت رنج باند فعلی را ببندد.

نقاط ورود/خروج:

اسیلاتورها معمولاً به عنوان ابزار زمان‌بندی استفاده می‌شوند. شاخص استحکام نسبی (rsi)، شاخص کانال کالا (cci) و استوکاستیک ها، چند مورد از نوسانگرهای معروف هستند. از پرایس اکشن‌ها گاهی اوقات همراه با اسیلاتورها برای تأیید بیشتر سیگنال‌ها یا شکست‌های رنج باند استفاده می‌شود.

مثال: رنج تریدینگ USD/ JPY

مثال: رنج تریدینگ USD/ JPYجفت ارز USD / jpy رنج باند مدت دار محدوده ی قیمت را طی چند سال گذشته نشان داده است. نمودار بالا یک باند واضح پشتیبانی و مقاومت را نشان می‌دهد که معامله گران از آن به عنوان نقاط ورود/ خروج استفاده می‌کنند. اسیلاتور rsi زمان ورود و خروج را همانطور که توسط جعبه های سایه دار آبی و قرمز مشخص شده است نشان می‌دهد – آبی: بیش از حد خریداری شده و قرمز: بیش از حد فروخته شده.

معاملات دامنه‌ای می‌تواند منجر به نسبت سودآوری ریسک و پاداش شود، با این حال، این امر به همراه سرمایه گذاری طولانی مدت در هر تجارت است. از جوانب مثبت و منفی زیر، برای همسو کردن اهداف خود به عنوان یک تاجر و میزان منابع خود استفاده کنید.

نکات مثبت:

تعداد فرصت‌های تجاری قابل توجه

نسبت ریسک-پاداش مطلوب

نکات منفی:

به سرمایه‌گذاری طولانی مدت نیاز دارد.

مستلزم ترقی شدید تجزیه و تحلیل فنی است.

استراتژی ترند تریدینگ

ترند تریدینگ یک استراتژی فارکس است که توسط بسیاری از معامله‌گران، در هر سطح تجربه‌ای استفاده می‌شود. ترند تریدینگ با بهره‌گیری از یک حرکت جهت‌دار در بازار سعی در بازدهی مثبت دارد.

طول معامله:

ترند تریدینگ معمولاً در افق زمانی میان مدت و بلند مدت صورت می‌گیرد زیرا طول ترند‌ها خود نوسان می‌کنند. همانند پرایس اکشن، تجزیه و تحلیل چند بازه زمانی را می‌توان در ترند تریدینگ اتخاذ کرد.

نقاط ورود/خروج:

نقاط ورودی معمولاً توسط یک اسیلاتور (rsi ، cci و غیره) تعیین می‌شوند و نقاط خروجی بر اساس نسبت مثبت ریسک-پاداش محاسبه می‌شوند. با استفاده از فواصل سطح توقف، معامله‌گران می‌توانند آن مسافت را جبران کنند یا برای حفظ نسبت مثبت ریسک به پاداش، از آن فراتر روند. اگر سطح توقف 50 پیپ فاصله داشته باشد، سطح سود 50 پیپ یا بیشتر از نقطه ورود تعیین می‌شود.

مثال: شناسایی ترند

مثال: شناسایی ترنددر مثال ساده بالا، یورو/دلار آمریکا، یک روند صعودی را نشان می‌دهد که توسط اوج‌های بالاتر و پایین‌ترین سطح، تصدیق شده است. عکس این برای روند نزولی صدق می‌کند.

یورو/دلار آمریکا تجارت ترند

یورو/دلار آمریکا تجارت ترندوقتی ترند شدیدی در بازار مشاهده کردید، آن را در جهت ترند معامله کنید. به عنوان مثال، روند صعودی قوی در یورو/دلار آمریکا در بالا.

با استفاده از (cci) به عنوان ابزاری برای زمان سنجی، توجه کنید که چگونه هر بار cci به زیر -100 می‌رسد (با رنگ آبی برجسته)، قیمت‌ها با افزایش قیمت پاسخ می‌دهند. همه معاملات از این طریق انجام نمی‌شوند، اما از آنجا که این روند دنبال می‌شود، هر افت قیمت باعث می‌شود که خریداران بیشتری وارد بازار شوند و قیمت‌ها را بالاتر ببرند. در نتیجه، شناسایی یک روند قوی برای یک استراتژی تجارت مثمر ثمر مهم است.

ترند تریدینگ ها را به طور منطقی باید با متغیرهای زیادی در نظر گرفت. لیست جوانب مثبت و منفی ممکن است به شما کمک کند تا تشخیص دهید که ترند تریدینگ مناسب شما است یا خیر.

نکات مثبت:

تعداد فرصت‌های تجاری قابل توجه

نسبت ریسک-پاداش مطلوب

نکات منفی:

به سرمایه گذاری طولانی مدت نیاز دارد.

مستلزم ترقی شدید تجزیه و تحلیل فنی است.

پوزیشن تریدینگ

پوزیشن تریدینگ یک استراتژی بلند مدت است که عمدتاً بر روی عوامل اساسی متمرکز است، با این وجود می‌توان از روش‌های فنی مانند تئوری موج الیوت استفاده کرد. نوسانات کوچکتر و جزئی بازار در این استراتژی در نظر گرفته نشده است زیرا بر روی نمای گسترده تر بازار تأثیری نمی‌گذارد. این استراتژی را می‌توان در همه بازار‌ها، از سهام گرفته تا فارکس استفاده کرد.

طول معامله:

همانطور که در بالا ذکر شد، پوزیشن ترید‌ها دارای چشم اندازی طولانی مدت (هفته‌ها، ماه‌ها یا حتی سال‌ها!) هستند که آن را به معامله گران با پشتکار تر اختصاص می‌دهند. درک چگونگی تأثیر عوامل اقتصادی بر بازار‌ها یا زمینه های کاملاً فنی در پیش بینی ایده‌های معاملاتی ضروری است.

نقاط ورود/خروج:

سطوح کلیدی در نمودار‌هایی با چارچوب زمانی طولانی‌تر (هفتگی/ماهانه) به دلیل دید وسیع بازار، اطلاعات ارزشمندی را در اختیار پوزیشن تریدرها قرار می‌دهد. نقاط ورود و خروج را می‌توان با استفاده از تجزیه و تحلیل فنی و سایر استراتژی‌ها قضاوت کرد.

آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *