9 سپتامبر – آیا پایان جنگ تجاری به دلار آمریکا آسیب می رساند؟

9 سپتامبر - آیا پایان جنگ تجاری به دلار آمریکا آسیب می رساند؟

آیا پایان جنگ تجاری آمریکا با چین، به دلار آمریکا آسیب خواهد زد؟ آیا جنگ تجاری به زودی پایان خواهد یافت؟ مطمئناً امیدوار هستیم همین طور باشد و به زودی پایان یابد. طی یک سال و نیم گذشته، معاملات ما کاملاً به روابط تجاری میان ایالات متحده آمریکا و چین وابسته بود. هرچه ترامپ اظهار می کرد مدام در عملکرد بازارهای جهانی و دارایی های مردمی منعکس می شد. همه ما منتظر پایان جنگ تجاری هستیم. اما یک جزئیات کوچکی وجود دارد که ما دقیقاً به آنها توجه نمی کنیم، با پایان یافتن جنگ تجاری، پناهگاه های امن آسیب می بینند.

بله، بله! این نتیجه گیری است که من می خواهم به آن برسم. چرا؟ خوب می توانم ببینم تمایل این جریان از قبل در بازارها پدیدار شده است. دیروز اعلام شد که ایالات متحده و چین قصد دارند در ابتدای ماه های آینده به منظور بحث و گفتگو درباره جنگ تجاری  جلسه برگزار کنند و با یکدیگر سر یک میز بنشینند. و بلافاصله پس از صدور این بیانیه شاهد خروج معامله گران از دلار به بازارهای آسیا بودیم زیرا بحران فوراً برطرف شد و نیاز به پناهگاه های ایمن در سرمایه گذاری کاهش یافت.

این گرایشی است که اگر جنگ تجاری کند یا در کل متوقف شود با آن روبرو خواهیم شد. فقط به نمودار شاخص دلار نگاه کنید. وضعیت آن به عنوان یک پناهگاه امن آن را بسیار بالا نگه داشته است، اما به محض شروع مذاکرات توافق تجارت، ما شاهد سقوط پس از آن هستیم. البته این به سایر ارزها مانند پوند انگلستان و یورو اجازه می دهد موقعیت خود را حفظ کنند هر چقدر هم که در آن مشکل دارند، اما دلار ضعیف به معنای خوش شانسی برای همه ما نیست. این کشور ما را به سمت ترس از بحران مالی و تضعیف اقتصاد ایالات متحده سوق می دهد، چیزی که فعلاً نمی توانیم از پس آن برآییم.

تحلیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *