GBPUSD آرام باشید و ادامه دهید!

GBPUSD آرام باشید و ادامه دهید!

GBPUSD آرام باشید و ادامه دهید!

GBPUSD آرام باشید و ادامه دهید!امروزه جفت ارز پوند-دلار به میزان قابل توجهی افزایش می یابد و به 1.2824 افزایش می یابد و در نیمی از رقم دوم در نیمه دوم روز سقوط کرد و در مدت کوتاهی بیش از صد پوینت را شکست. رشد اولیه جفت ارز با عدم قطعیت دلار در ابتدای روز معاملاتی توضیح داده می شود – جنگ تجاری بین ایالات متحده و چین به حالت تعلیق درآمده است و این امر به دلیل ریسک تازه ای به دلار آمریکا فشار وارد می آورد، در نیمه دوم روز وضعیت به طور چشمگیری تغییر کرده است. جلسه G20 پشت سر گذاشته شد و چشم انداز آتش بس آمریكا و چین هنوز هم خیلی دشوار است – به همین منظور، دارایی معامله گران به سرعت به سایر عوامل اساسی تبدیل شدند. و اگر پول اروپا در مورد مسئله مالی نگران باشد، پوند با موضوع Brexit مشغول است.

فقط بیش از یک هفته قبل از رای گیری تاریخی در پارلمان بریتانیا، جایی که نمایندگان مجلس باید از معامله با بروکسل حمایت کنند یا آن را رد کنند، صرف نظر کرد. بحث های پارلمانی باید حتی زودتر آغاز شود – در روز 5 دسامبر، یعنی پس فردا. هر چقدر به آن ساعت نزدیک تر می شویم، بیشتر معامله گران به اخبار خبره واکنش نشان می دهند. به خصوص از آنجایی که مخالفان ترسا مه هر روز فشار خود را افزایش می دهند که سبب تحریک نوسانات در بازار می شود.

دور دیگری از رویارویی با اسناد دولتی بسته است که حاوی ارزیابی های کارشناسانه از موافقتنامه Brexit است. وزارت کار نیاز داشت که این اسناد به آنها داده شود تا بتوانند پیامدهای قانونی این معامله را ارزیابی کنند. معاونان این خواسته ها را در اولتیماتوم ابراز کردند: اگر ترزا می تواند آنها را تحقق ندهد، آنها با ایجاد یک روابط مجازی بین دولت و مجلس، تهدید کردند.

رهبر حزب کارگر گفت که رفتار نخست وزیر به عنوان مانعی برای کار مجلس نمایندگان محسوب می شود. در چنین مواردی، پارلمان یک روش تحقیق نسبتا طولانی را دنبال می کند: اول، نمایندگان به نیاز به انجام تحقیقات رای می دهند، سپس این مسئله توسط کمیته ای خاص ایجاد می شود و سپس نمایندگان مجلس تصمیم می گیرند که اعمال تحریم های انضباطی علیه مجرمان (اگر در طی تحقیق ایجاد شود). اقدامات انضباطی شامل اخراج است، بنابراین متخلفان می توانند پست های خود را از دست بدهند.

پارلمان کارگری علاوه بر الزامات فوق الذکر، هشدار داد که در صورت عدم رأی دادن به معامله، پارلمان باید مسئله رای دادن به عدم اعتماد به نخست وزیر را مطرح کند. به نظر آنها، چنین قدمی سازگار و منطقی است؛ چرا که طبق نظر ترزا May او نمیتواند به پیشنهاد بهتر اتحادیه اروپا دست یابد.

نمایندگان حزب محافظه کار (در میان کسانی که از ترزا می پشتیبانی می کنند) در حال تلاش برای جلوگیری از فشار هستند. با توجه به اسناد بسته شده، آنها گفتند که تمام وظایف دولت به معاونان برآورده شده است: سند مربوط به موقعیت قانونی Brexit فقط امروز به نمایندگان مجلس ارائه خواهد شد و جفری کوکس، دادستان کل، علاوه بر موضع خود در پارلمان نیز اعلام خواهد کرد.

در شرایط چنین سابقه ای بنیادی هرج و مرج، ما فقط می توانیم معامله گران را تشویق کنیم که آرام و رویکرد متعادل به جفت های معاملاتی با مشارکت پوند باقی بمانند. برای مثال، امروز در عرض چند ساعت، پوند / دلار جفت ارز به پایین ترین سطح ماهانه فرو ریخت و تقریبا به سطح بازده امروز بهبود یافت. چنین “تپه های بریتانیا” چند هفته دیگر را تعقیب خواهد کرد – تا 11 دسامبر.

تحلیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *